حبیب الله صادقی نقاش پیشکسوت درگذشتگزارش کردن خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)هادی حیدری طراح، نقاش و کاریکاتوریست مشهور کشور با تایید این خبر در صفحه شخصی خود نوشت: خیلی به او مدیونم. او اولین معلم من بود. وقتی پانزده ساله بودم؛ هفتاد و یک سال نجیب و سرکش و دارای وجدان و آزادی خاص بود. ساعتی پیش وقتی خبر درگذشت ایشان را از دوست عزیزم جناب آقای نیکنام حسینی پور شنیدم از درگذشت این فرد پرشور و مهربان بسیار متاسف شدم.

این ضایعه را به خانواده شریف، شریف و بزرگوار ایشان و به همه هنرمندان، دوستان و دوستداران ایشان تسلیت می گویم.»

حبیب الله صادقی در سال ۱۳۳۶ در خانواده ای سنتی در محله تهران نو متولد شد. او از کودکی با نام روزنامه اطلاع رسانی در محل کار پدرش که به همراه یکی از برادرانش در تحریریه روزنامه نگاری می کرد، آشنا بود.

او اولین بار در سن ۸ سالگی نقاشی را آغاز کرد و از همان لحظه جرقه های علاقه اش به نقاشی برای همه آشکار شد. در کنار نقاشی عطش و نیاز او به ادبیات نیز بیشتر شد.

در سال ۱۳۵۲ در آزمون ورودی هنرستان هنرهای زیبای پسران تهران پذیرفته شد و در سال ۱۳۵۵ دیپلم خود را دریافت کرد. در همان سال پس از قبولی در آزمون ورودی، در دانشکده هنرهای زیبای دانشگاه تهران پذیرفته شد. او فوق لیسانس خود را از دانشگاه تربیت مدرس گرفت و پس از چند سال وقفه، دکترای خود را نیز در رشته پژوهش هنر در همان دانشگاه به پایان رساند.