حوزه های مشترک هلال احمر و نهاد کتابخانه های عمومی در ارائه خدماتبه گزارش خبرنگار خبرگزاری یک کتاب ایران(ابنا) بر Comمهدی توکلیان سرپرست اداره کل کتابخانه های عمومی استان با محمدرضا بهرامی مدیر عامل، سید حسن حسینی معاون آموزشی و پژوهشی و محمد مصباحی معاون امور جوانان جمعیت هلال احمر دیدار و گفتگو کرد. استان قم به منظور انعقاد تفاهم نامه همکاری بین دو نهاد.توکلیان با اشاره به خدمات جهاد هلال احمر در استان گفت: کتابخانه های عمومی مانند جمعیت هلال احمر نهادهای غیردولتی و مردمی هستند که بی قید و شرط به اقشار مختلف مردم خدمات رسانی می کنند.

وی افزود: یکی از ویژگی های مهم کتابخانه های عمومی که می تواند برای همکاری مشترک با هلال احمر حائز اهمیت باشد این است که کتابخانه ها محل تردد همه اقشار مردم در مناطق مختلف از جمله مناطق کم برخوردار است و این سازمان با کمک هلال احمر می تواند به تحقق عدالت و به ویژه عدالت فرهنگی در کشور کمک کند.

سرپرست اداره کل کتابخانه های عمومی استان کوم تاکید کرد: بهره مندی از امکانات دو جانبه از جمله استفاده کارکنان اداره کل کتابخانه ها از سالن ورزشی و چمن هلال احمر، استفاده از مراکز آموزشی و کتابخانه های عمومی به ایجاد خانه های حلال، استفاده از ظرفیت های دو دستگاه در حوزه تولید محتوا، تولید کتاب های ویژه امداد و نجات نابینایان در سراسر کشور و همچنین برگزاری دوره های آموزشی امداد و نجات و اول. کمک های هلال احمر دیدار و اطلاع رسانی جامعه با کارکنان اداره کل کتابخانه های عمومی استان کوم از جمله موضوعاتی است که می تواند باعث هم افزایی این دو نهاد شود.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان کوم با اعلام آمادگی این تشکل مشترک گفت: این جمعیت آمادگی همکاری های دوجانبه و همچنین انعقاد تفاهم نامه همکاری با این اداره کل در زمینه های مختلف آموزشی، امدادی و فرهنگی را دارد. .

بهرامی با اشاره به فعالیت های داوطلبانه جمعیت هلال احمر استان قم تصریح کرد: فعالیت های ما در حوزه های مختلف از جمله گذراندن اوقات فراغت نوجوانان و جوانان، خود توانمندسازی و ایجاد فرصت های شغلی، مهارت آموزی و… بسیار است. مشترک با فعالیت کتابخانه های عمومی استان است و مهم ترین مبنای مشترک آن ارائه خدمات مستقیم به اقشار مختلف مردم است که می تواند زمینه ساز فعالیت های مشترک بین دو نهاد باشد.