خبرنگاران افسران تبیین جهاد و ارکان اصلی شکل گیری تمدن نوین اسلامی هستند


به گزارش خبرنگار خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) گلستان مراسم روز خبرنگار و تجلیل از اصحاب رسانه استان گلستان روز جمعه (۷ مرداد) با حضور محمدمهدی اسماعیلی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و هیئت همراه، استاندار گلستان و جمعی از مدیران ارشد استان گلستان در محل برگزار شد. دانشگاه گنبدکاووس .

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در این مراسم گفت: امروز شاهد جنگ روایت هستیم و در این میان روایت هایی که خبرنگاران انجام می دهند بسیار ارزشمند است.

وی افزود: گاهی روایت ها خیلی فرق نمی کند; بین تصاویر ارائه شده توسط خبرنگاران تفاوت معناداری وجود دارد.

اسماعیلی گفت: عده ای می خواهند انقلاب اسلامی را به بن بست برسانند و ما می خواهیم جامعه ایران را در مسیر رسیدن به قله معرفی کنیم و رسانه ها باید این تصویر را نشان دهند.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی ادامه داد: رهبر انقلاب اسلامی تاکید کردند که پرداختن به روایت صحیح و عنوان صحیح مسائل کشور وظیفه ایشان است.

اسماعیلی افزود: مشکلاتی وجود دارد اما از طرفی اراده بزرگی در ملت ایران وجود دارد که همه مشکلات را حل می کند. ستودنی ملت بزرگی است که ۴۴ سال پیش انقلاب بزرگی چون انقلاب اسلامی خلق کرد و قهرمانانه از آرمان ها دفاع کرد.

وی گفت: این جامعه را باید تحسین کرد نه اینکه از ضعف ها و مشکلاتش تمجید کرد. در خصوص اخبار و رسانه ها از خبرنگاران و اصحاب رسانه تقاضای کمک به پیشبرد اهداف انقلاب اسلامی را داریم.

این نماینده نمایش عالی انقلاب فرهنگی افزود: دولت های مختلف برای حمایت از رسانه ها طرح جامعی را مطرح کردند و در دولت مردمی در دو کارگروه بدون هیاهو کار را پیش بردیم و نتیجه آن مورد تایید فرهنگ دولت قرار گرفت. کمیسیون

اسماعیلی یادآور شد: صندوق هنر پیگیر در نظر گرفتن تسهیلات ویژه برای اصحاب رسانه است و امیدواریم بتوانیم این کار را به سرانجام برسانیم.

وی خبرنگاران را یکی از ارکان اصلی شکل گیری تمدن نوین اسلامی دانست و افزود: ما به این عزیزان نیاز داریم و باید در این فضا به کار خود ادامه دهند و این نگرش در دولت و شخص رئیس جمهور نهادینه شده است.

این مسئول تاکید کرد: به عنوان افسران جهاد تباین نیازمند خبرنگاران هستیم، یک سال از دولت سیزدهم می گذرد و مردم مشکلات زیادی را متحمل شده اند و دولت تمام تلاش خود را برای رفع مشکلات به کار گرفته است.

اسماعیلی افزود: هفته گذشته در استان کرمان بودیم و به دلیل طوفان شن این سفر لغو نشد. ما معتقدیم که موظف به ارائه خدمات در همه بخش ها از جمله رسانه هستیم.

وی گفت: من در دولت هستم و به همه طرح ها رای می دهم و واقعا به توسعه گلستان امیدوارم.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی ادامه داد: این استان پیشرو حرکت منطقه ای دولت است. دولت مشکل ارتباط با همسایگان به ویژه آسیای میانه که یکی از استان های گلستان است را در دستور کار قرار داد.

این مسئول افزود: امروز از مناطق مختلف و پروژه های مختلف بازدید کردم و برخی از آنها گفتند که در شهرستان ها امکانات فرهنگی وجود ندارد. در این سفر سعی شده پاسخگو باشد و الزامات را کاهش دهیم.

اسماعیلی افزود: در دولت تدبیر و امید تصمیم داریم پروژه جدیدی را شروع نکنیم و در تلاش هستیم تا پروژه های نیمه تمام را به پایان برسانیم.

تجلیل از برگزیدگان سومین جشنواره مطبوعات استان گلستان، تجلیل از اصحاب رسانه فعال و برگزیده گلستان، رونمایی از کارت مطبوعاتی و سخنرانی استاندار و جمعی از نمایندگان گلستانی ها در شورای اسلامی و سایر مسئولین. از دیگر برنامه های این جشن