خرید کتاب، تجهیزات و ساخت کتابخانه در چابهار می تواند جایگزین جریمه های مالی شودگزارش کردن آژانس کتاب ایران (ایبنا) به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی سیستان و بلوچستان، مدیرکل کتابخانه های عمومی استان با معاون دادستان شهرستان چابهار در راستای بررسی راه های همکاری اداره کل کتابخانه های عمومی استان استان با دادگستری شهرستان چابهار و اجرای مفاد تفاهم نامه همکاری نهاد کتابخانه های عمومی کشور با قوه قضائیه دیدار و گفتگو کرد.

حامد زارعی مدیرکل کتابخانه های عمومی سیستان و بلوچستان در این نشست با اشاره به نقش موثر مطالعه و یادگیری در جامعه گفت: اولین قدم برای گسترش فرهنگ کتابخوانی تبلیغات و اطلاع رسانی خوب است. مردم در مورد خطرات و آسیب های اجتماعی و برای حل مشکلات فردی و اجتماعی را می توان با مطالعه کمک کرد.

وی ادامه داد: توسعه کتابخوانی به عنوان یکی از ابزارهای مهم فرهنگی نقش موثری در افزایش دانش و آگاهی عموم مردم دارد و می تواند از وقوع جرم جلوگیری کند.

زارعی با اشاره به انعقاد تفاهم نامه همکاری بین کتابخانه های عمومی کشور و قوه قضائیه گفت: این تفاهم نامه با رویکرد تبادل نظر و استفاده از ظرفیت ها و اختیارات هر دو نهاد تنظیم شده است، لذا اجرای مفاد ضروری است. . از تفاهم نامه قضات برای توجیه اینکه به جای جریمه مالی و بر اساس نیاز کتابخانه ها، دستور خرید تجهیزات و مشارکت در ساخت کتابخانه صادر شود.

وی در پایان با اشاره به رویکرد جدید کتابخانه های عمومی گفت: برگزاری کارگاه های آموزشی متناسب با مشکلات هر منطقه از اهداف فرهنگی کتابخانه های عمومی است.

محمد جواد آبادی معاون دادگستری چابهار نیز در این جلسه گفت: اجرای مجازات های جایگزین جرایم از جمله خرید کتاب، تجهیزات و یا اجرای برنامه های فرهنگی از جمله مطالعه و … توسط قضات می تواند در ایجاد پیشگیری از وقوع جرم کمک کند. مراکز

وی با اشاره به انعقاد تفاهم نامه همکاری با کتابخانه های عمومی گفت: مکاتبات لازم با قضات در خصوص اجرای مفاد این تفاهم نامه انجام خواهد شد.

معاون قضایی چابهار در پایان گفت: خرید کتاب، تجهیزات و احداث کتابخانه در چابهار می تواند جایگزین جریمه مالی شود.