خطرات مکرر سلامتی || عوارض جانبی برای سلامتی چیست و چه فوایدی دارد؟


اطلاعات در مورد خطرات عود بیماری متفاوت است. برخی مطالعات اثرات ضد افسردگی و ضد التهابی اجزای عود را نشان داده اند. مطالعات دیگر ارتباط بین استنشاق دود عود شده و اثرات منفی آن بر سلامت مانند سرطان را نشان داده است.

چوب بخور ماده ای است که برای تولید عطر معطر سوزانده می شود. در واقع ، کلمه “بخور” از کلمه لاتین به معنی “سوختن” گرفته شده است. سوزاندن از زمان های قدیم ادامه داشته است. در مراسم مذهبی در مصر باستان ، بابل و یونان از بخور استفاده می شد. برای قرن ها و تا به امروز ، مردم سراسر جهان به دلایل مختلف از تکرارکننده ها استفاده کرده اند.

آیا دود بخور برای سلامتی شما مضر است؟

همچنین ، اگر می خواهید از بازگشت استفاده کنید ، باید تمام نکات ایمنی را رعایت کنید. شما باید مطمئن شوید که احتمال آتش سوزی وجود ندارد.

هم اکنون به صورت آنلاین با مشاوران پزشک خود مشورت کنید

بخور معمولاً از مواد طبیعی تهیه می شود. اولین عودهای بخور از مواد معطر مانند مریم گلی ، رزین ، روغن ، چوب و غیره ساخته می شد. با گذشت زمان ، مواد بیشتری به بخورها اضافه شده است تا عطر ، توانایی احتراق و حفظ مواد موجود در چوب بخور را افزایش دهد.

برای استفاده از اکثر انواع بخورها به منبع آتش نیاز دارید. انتهای بخور ، مخروطی ، چوبی ، گرد یا. شاید بخور با شعله روشن شود تا بسوزد. بخور طراحی شده است تا بوی شیرین و دلپذیری داشته باشد. همچنین ممکن است حاوی ذرات معلق باشد که به راحتی استنشاق می شوند. این بدان معناست که ممکن است تأثیر بالقوه ای بر سلامت فرد داشته باشد.

نکات برجسته خطرات مکرر سلامتی

خطرات عود سلامتی

بسیاری از فرهنگ ها برای سلامتی و حتی اهداف معنوی بخور می سوزانند. اما تحقیقات اخیر نشان می دهد که سیگار کشیدن مکرر می تواند برای سلامتی مضر باشد.

تکرار یک ماده دودی است. این ماده از مواد طبیعی ساخته شده است که با سوزاندن آن می توان دودی معطر و معطر ایجاد کرد. انواع مختلف بخورها رایحه ها و ترکیبات متفاوتی دارند. برخی از نمونه های این اجزا شامل سرو یا گلاب است. برخی از آنها از رزین و برخی دیگر از پودر تهیه شده اند. به طور کلی ، چوب های بخور برای خوشبو کردن فضای داخلی خانه ، برای اهداف معنوی ، سلامتی و موارد دیگر استفاده می شود.

مانند هر چیزی که دود تولید می کند ، برای استفاده از دود بخور نیز باید استنشاق شود. اخیراً تحقیقی در مورد تأثیرات منفی دود چوب بخور بر سلامتی انجام شده است. بیایید نگاهی دقیق تر به آسیب احتمالی چوب بخور بیندازیم.

اگرچه برخی داده ها نشان می دهد که مواد عودکننده ممکن است فواید سلامتی بالقوه ای داشته باشند ، اما برعکس؟ آیا دود بخور می تواند مضر باشد؟ اجزای زیادی در دود چوب بخور وجود دارد. این مواد شامل ذرات ریز حاصل از سوزاندن و انواع گازها از جمله مونوکسید کربن می باشد.

در مطالعه ای روی بزرگسالان چینی ، شواهدی وجود داشت که نشان می داد استفاده از عود ممکن است خطر ابتلا به فشار خون بالا را افزایش دهد.

به طور خلاصه ، چوب های بخور برای مدت طولانی وجود داشته است و برای اهداف مختلفی از جمله اعمال مذهبی ، خنثی سازی بو ، مدیتیشن و آرامش استفاده می شده است. انواع مواد ، معمولاً گیاهی ، ممکن است به عنوان اجزای هیدراتاسیون مورد استفاده قرار گیرد.

یکی از خطرات سلامتی عود سرطان است

محققان در سنگاپور دریافتند که عود طولانی مدت با افزایش خطر ابتلا به سرطان سلول های سنگفرشی ریه همراه است. مطالعه بر روی کودکان عمانی نشان داد که استفاده از تکرارها باعث خس خس سینه در کودکان مبتلا به آسم می شود. با این حال ، استفاده مکرر با افزایش بروز آسم همراه نبود.

بخور شامل ترکیبی از مواد طبیعی و غیر طبیعی است که ذرات ریز و قابل تنفسی تولید می کند. یک مطالعه در سال 2009 تأیید کرد که برخی از این ذرات سرطان زا هستند ، به این معنی که می توانند باعث سرطان شوند. همچنین ، این مطالعه ارتباط بین مصرف با خطر بالای سرطان و عود را نشان داد.

بیشتر این سرطان ها سرطان دستگاه تنفسی فوقانی یا سرطان ریه بودند.

مطالعه دیگری نشان داد که دود بخور ممکن است بیشتر از سیگار سرطان زا باشد. این مطالعه فقط بر روی سلول های حیوانی و در شرایط آزمایشگاهی انجام شد.

وجود تعدادی از ترکیبات سمی و محرک در دود بخور ، و همچنین وجود ترکیبات معطر آن مشخص شده است ، به این معنی که می تواند اثرات مضر نیز ایجاد کند.

آسم

عود بیماری آسم ایجاد نمی کند ، اما می تواند منجر به حمله آسم شود. یک مطالعه در سال 2015 نشان داد که اجزای دود بخور برای سلولهای کشت شده در غلظتهای پایین تر از دود سیگار سمی است. لازم به ذکر است که در این مطالعه فقط دود بخور و ته سیگار مورد ارزیابی قرار گرفت.

ذرات معلق موجود در دود چوب بخور نه تنها حاوی مواد سرطان زا ، بلکه مواد محرک نیز هستند. این بدان معناست که قرار گرفتن مکرر در معرض دود می تواند منجر به بسیاری از بیماری های تنفسی مانند آسم شود. یک مطالعه روی بیش از 3000 کودک سن مدرسه برای آسم ، علائم آسم و تنفس مجدد انجام شد. این مطالعه نشان داد که بین دود بخور ، آسم و علائم شبه آسم مانند خس خس سینه ارتباط وجود دارد.

این مقاله همچنین ارتباط بین مصرف عود و افزایش نیاز به داروهای آسم را نشان داد.

تورم

خطرات عود سلامتی

مطالعات نشان می دهد که سیگار کشیدن مکرر می تواند منجر به التهاب مزمن در بدن شود. یک مطالعه نشان داد که قرار گرفتن مکرر در معرض دود می تواند منجر به التهاب نه تنها در ریه ها ، بلکه در کبد نیز شود. این مطالعه محدود بود زیرا فقط بر روی حیوانات انجام شد. این تورم ناشی از تبدیل ذرات معدنی به متابولیت ها است که باعث ایجاد استرس اکسیداتیو نیز می شود.

متابولیسم

ترکیبات موجود در دود بخور نیز می تواند بر متابولیسم تأثیر بگذارد. مطالعه ای که روی موش ها انجام شد نشان داد که قرار گرفتن مکرر در معرض دود تأثیر منفی بر متابولیسم و ​​وزن دارد. سیگار کشیدن مکرر باعث کاهش وزن ناخواسته و کاهش سطح کلسترول خوب می شود.

برای تعیین اینکه آیا این اتفاق برای انسان می افتد یا خیر ، مطالعات بیشتری لازم است.

بخور از چه چیزی ساخته می شود؟

بخور معمولاً از یک ماده معطر تهیه می شود. آنها همچنین از چسب برای نگه داشتن ذرات بو در کنار هم استفاده می کنند. مواد معطر مورد استفاده برای تهیه بخور معمولاً گیاهی هستند. این مواد می توانند شامل انواع رزین ها ، پوست ، دانه ها ، ریشه ها و گل ها باشند.

ترکیبات خاصی که در بخور استفاده می شود ممکن است بسته به منطقه و سازنده این محصول متفاوت باشد. برخی از نمونه های خاص از مواد معطر که می توانند برای تولید بخور در نقاط مختلف جهان استفاده شوند عبارتند از:

  • میر
  • دارچین
  • نعناع هندی
  • چوب صندل

چسب قابل احتراق در چوب های بخور چیزی است که شعله ور می شود. احتراق اجازه می دهد تا گردش مجدد باعث سوختن و تولید دود شود. مواد مورد استفاده به عنوان چسب در نقاط مختلف جهان متفاوت است ، اما می تواند شامل مواردی مانند زغال سنگ یا پودر چوب باشد.

اندازه تکرار

تکرار انواع مختلفی دارد ، از جمله:

  • پودر
  • چوب
  • باز پیچی
  • سازمان بهداشت جهانی

نحوه استفاده از تکرار

خطرات عود سلامتی

برای روشن کردن چوب بخور ، ابتدا به آرامی روشن می شود. به عنوان مثال ، برای روشن کردن چوب بخور چوب ، از فندک یا کبریت برای روشن کردن انتهای آن استفاده می شود. وقتی بخورها می سوزند ، شعله را آرام آرام خاموش کنید. معمولاً با دمیدن، تکرار را متوقف کنید سپس بخور می درخشد و دود معطر شروع به بیرون آمدن می کند.

زمان سوزاندن چوب بخور بسته به اندازه آن متفاوت است. به عنوان مثال ، ممکن است 50 تا 90 دقیقه طول بکشد تا عود سوزانده شود. وقتی عود بخور کاملاً روشن می شود ، به طور خودکار خاموش می شود. البته ، باید توجه داشته باشید که سوزاندن چوب بخور یک خطر آتش سوزی است.

برای روشن کردن بخور باید از چوب بخور مخصوص استفاده کنید. در کنترل بخور و خاکستر آن کمک می کند. چوب های بخور را روی یک سطح مقاوم در برابر آتش قرار دهید. هرگز آفتاب سوزان را بدون مراقبت در گوشه خانه خود رها نکنید.

شما می توانید انواع چوب بخور ، کویل و بخور را به صورت آنلاین خریداری کنید.

آیا سوزاندن چوب بخور فوایدی برای سلامتی دارد؟

خطرات عود سلامتی

قرن هاست که در سراسر جهان از چوب بخور استفاده می شود ، اما آیا سوزاندن بخورها فوایدی برای سلامتی دارد؟ تحقیقات محدودی در مورد فواید احتمالی بخور دادن وجود دارد. چندین مطالعه موجود در مورد کندر و ترکیبات بخور انجام شده است.

استفاده از عود یکی از پایه های اصلی اعمال مذهبی و مدیتیشن از زمان های قدیم بوده است. اما آیا سوزاندن بخور در واقع اثر آرام بخش یا روانگردان دارد؟

مطالعه ای در سال 2008 بر روی رزین کندر نشان داد که این تکرار می تواند پاسخی مشابه با داروهای ضد افسردگی ایجاد کند. علاوه بر این ، واکنشی به این ترکیب در مناطقی از مغز که با اضطراب و افسردگی مرتبط است مشاهده شد. همچنین گیرنده های مرتبط با احساس گرما را فعال می کند.

یک مطالعه در سال 2017 نشان داد که برخی ترکیبات جدا شده از کندر و رزین های مور دارای اثر ضد التهابی در موش صحرایی هستند. محققان چندین ترکیب را از رزین ها جدا کردند و دریافتند که برخی از آنها ، بسته به میزان مصرف ، می توانند پاسخ التهابی را در موش ها مهار کنند.

با این حال ، باید توجه داشت که محققان در این مطالعات با ترکیبات تصفیه شده رزین کندر کار کردند. برای تعیین اینکه آیا این ترکیبات در دود مکرر وجود دارد یا خیر و آیا واکنش های مشابهی را در افراد ایجاد می کند ، به مطالعات بیشتری نیاز است.

اخرین حرف

از زمان های قدیم در سراسر جهان و در میان فرهنگ های مختلف از بخور استفاده می شده است. با توجه به آسیب احتمالی ناشی از دودهای مکرر ، بهتر است قبل از استفاده از دستگاه خواب آور با پزشک مشورت کنید.

منابع:

https://www.healthline.com/health/is-incense-bad-for-you

https://www.healthline.com/health/what-is-incense

دیدگاهتان را بنویسید