خطر تنگی آئورت – عوارض عفونت بر عملکرد قلب


خطر تنگی دریچه آئورت – عوارض عفونت در عملکرد قلب

تنگی آئورت یکی از شایع ترین و جدی ترین عوارض بیماری دریچه قلب است. در یک تعریف ساده ، تنگی آئورت باریک شدن دهانه دریچه آئورت است. تنگی آئورت در واقع جریان خون را از بطن چپ به آئورت محدود می کند و همچنین می تواند بر دهلیز چپ فشار وارد کند.

اگرچه برخی از افراد به دلیل نقص مادرزادی قلب به نام “دریچه دو طرفه آئورت” دچار تنگی آئورت می شوند ، اما این بیماری در سنین بالا بیشتر دیده می شود زیرا کلسیم یا زخم به دریچه آسیب می رساند و جریان خون را از طریق مرز آن افزایش می دهد.

تنگی دریچه آئورت ؛  علائم

آیا تنگی آئورت همیشه علائم ایجاد می کند؟

پاسخ این س noال منفی است. بسیاری از افراد مبتلا به تنگی آئورت ، یا AS ، علائم قابل توجهی را تجربه نمی کنند تا زمانی که میزان محدودیت جریان خون به میزان زیادی کاهش یابد.

علائم تنگی آئورت ممکن است شامل موارد زیر باشد:

• درد در قفسه سینه

• ضربان قلب سریع و تکان دهنده

مشکل در تنفس یا احساس تنگی نفس

سرگیجه یا احساس سبکی سر ، حتی غش کردن

• مشکل در راه رفتن در مسافتهای کوتاه

تورم مچ دست و پا

مشکل در به خواب رفتن یا نیاز به خوابیدن در حالت نشسته

• کاهش سطح فعالیت یا کاهش توانایی انجام فعالیتهای عادی

نقص مادرزادی در تنگی دریچه آئورت

نوزادان و کودکان مبتلا به تنگی مادرزادی آئورت ممکن است علائم زیر را داشته باشند:

• خستگی هنگام کار

• بدون افزایش وزن

تغذیه نامناسب یا نامناسب

• مشکلات سیستم تنفسی

علل تنگی دریچه آئورت

3 حالت می تواند باعث ضخیم شدن دریچه آئورت شود:

تجمع کلسیم:

خون حامل کلسیم ، سایر مواد معدنی و مواد مغذی است. با عبور خون از دریچه آئورت ، کلسیم در طول زمان روی دریچه رسوب می کند. این می تواند آن را سخت تر و باریک تر کند.

نقایص قلبی از بدو تولد:

دریچه های آئورت طبیعی دارای سه فلپ یا کاسپ هستند که به خوبی با یکدیگر قرار می گیرند. برخی از افراد با دریچه آئورت متولد می شوند که دارای یک ، دو یا چهار لبه است. قلب می تواند سالها به این روش کامل عمل کند. اما هرچه سن شما بیشتر باشد احتمال سفت شدن شیر بیشتر است. این نوع نقص مادرزادی قلبی را می توان با تعمیر یا تعویض دریچه درمان کرد.

تب روماتیسمی:

اگرچه این عارضه “گلودرد استرپتوکوکی” یا “مخملک” مانند گذشته جدی نیست ، اما همچنان می تواند یک خطر باشد. تب روماتیسمی می تواند به دریچه آئورت آسیب برساند. بافت اسکار تجمع کلسیم در دریچه را تسهیل می کند.

تنگی آئورت چگونه پیشرفت می کند یا باعث افزایش مشکلات می شود؟

علاوه بر علائم تنگی آئورت ، که ممکن است باعث ضعف ، ضعف یا بی حالی شود ، دیواره بطن چپ همچنین ممکن است ضخیم شدن ماهیچه ها را نشان دهد زیرا بطن باید بیشتر تلاش کند تا خون را از طریق دریچه باریک به داخل آئورت پمپ کند. شریان بزرگ

دیواره ضخیم فضای بیشتری را در محفظه های زیرین قلب اشغال می کند و فضای کمتری برای بدن برای تامین خون کافی باقی می گذارد. این می تواند منجر به نارسایی قلبی شود. درمان مناسب می تواند پیشرفت بیماری را معکوس یا کند کند.

افرادی که در معرض تنگی آئورت هستند

چه کسانی در معرض تنگی آئورت هستند؟

تنگی آئورت عمدتا افراد مسن را به دلیل زخم و تجمع کلسیم در لبه دریچه (فلپ یا چین) درگیر می کند. AS مرتبط با سن معمولاً بعد از 60 سالگی شروع می شود ، اما اکثر مردم تا 70 یا 80 سالگی علائم خود را نشان نمی دهند.

در بین جوانان ، شایع ترین علت تنگی آئورت در جوانان یک نقص مادرزادی است. دلیل دیگر ممکن است کاهش توسعه دریچه های قلب باشد. بنابراین ، قلب برای پمپاژ خون به دهان فشار وارد می کند و با گذشت سالها ، دریچه معیوب اغلب به دلیل رسوب کلسیم سفت می شود.

عوارض تنگی دریچه آئورت

وقتی دریچه آئورت به طور معمول باز نمی شود ، قلب شما نمی تواند تمام خون جمع شده در آن را پمپ کند. این وضعیت باعث می شود خون به سایر قسمت های قلب و حتی به ریه ها برگردد. برای جبران ، ماهیچه قلب سعی می کند خون بیشتری را در سراسر بدن پمپ کند.
برخی از عوارض جانبی ناشی از فعالیت بیش از حد قلب عبارتند از:

درد قفسه سینه به دلیل جریان خون ضعیف در ماهیچه قلب

غش کردن (زیرا خون کافی به مغز شما نمی رسد)

نارسایی قلبی (قلب ضعیف که خوب پمپ نمی کند)

آریتمی (ریتم غیرطبیعی قلب به دلیل جریان خون نامنظم به قلب)

تشخیص تنگی دریچه آئورت

راههای تشخیص تنگی دریچه آئورت

برای تشخیص تنگی آئورت ، پزشک به دنبال علائم و نشانه ها می باشد ، همچنین سابقه پزشکی شما را مورد بحث قرار می دهد و یک معاینه فیزیکی انجام می دهد. ممکن است پزشک از یک گوشی پزشکی برای بررسی ضربان قلب شما استفاده کند تا مشخص شود آیا سوفل قلبی دارید که نشان دهنده وضعیت دریچه آئورت است یا خیر.

علاوه بر این ، پزشک ممکن است تعدادی آزمایش را برای تشخیص بیماری و تعیین علت و شدت بیماری قلبی توصیه کند. این آزمایشات شامل موارد زیر است:

اکوکاردیوگرام:

در این آزمایش از امواج صوتی برای تولید تصاویر ویدئویی از یک قلب متحرک استفاده می شود. در طول این آزمایش ، متخصص یک دستگاه شبیه مبدل را روی قفسه سینه آنها قرار می دهد. پزشکان می توانند از این آزمایش برای ارزیابی حفره های قلب ، دریچه آئورت و جریان خون به قلب استفاده کنند.
برای بررسی دقیق دریچه آئورت ، پزشک ممکن است نوع دیگری از اکوکاردیوگرام را انجام دهد که اکوکاردیوگرام توده ای ترانس نامیده می شود. در این آزمایش ، یک مبدل کوچک متصل به انتهای یک لوله در لوله ای که از دهان به معده منتهی می شود (مری) وارد می شود.

نوار قلب (نوار قلب):

در این آزمایش ، یک سیم (الکترود) متصل به یک پد روی پوست فعالیت الکتریکی قلب را اندازه گیری می کند. نوار قلب می تواند حفره های بزرگ قلب ، بیماری های قلبی و ریتم های غیرطبیعی قلب را تشخیص دهد.

اشعه ایکس قفسه سینه:

اشعه ایکس قفسه سینه می تواند به پزشک شما در تعیین بزرگ شدن قلب شما کمک کند ، زیرا می تواند نشانه تنگی آئورت باشد. همچنین می تواند نشان دهد که آیا رگ خونی (آئورت) بزرگ شده است یا کلسیم در دریچه آئورت تجمع یافته است. همچنین اشعه ایکس قفسه سینه می تواند به پزشکان در بررسی وضعیت ریه ها کمک کند.

تست ورزش یا تست استرس:

آزمایش های ورزشی به پزشکان در تشخیص علائم و نشانه های بیماری دریچه آئورت در حین فعالیت بدنی کمک می کند و این آزمایشات می تواند به تعیین شدت این بیماری کمک کند. اگر قادر به ورزش نیستید ، ممکن است از داروهایی با اثرات مشابه ورزش بر قلب استفاده کنید.

توموگرافی کامپیوتری (CT) اسکن قلب:

در سی تی اسکن قلب از مجموعه ای از اشعه ایکس برای ایجاد تصاویر دقیق از قلب و دریچه های قلب استفاده می شود. پزشکان می توانند از این آزمایش برای اندازه گیری اندازه آئورت و نگاه دقیق تر به دریچه آئورت استفاده کنند.

MRI قلب:

تصویربرداری رزونانس مغناطیسی (MRI) قلب از میدان های مغناطیسی و امواج رادیویی برای ایجاد تصاویر دقیق از قلب استفاده می کند. از این آزمایش می توان برای تعیین شدت بیماری و اندازه گیری اندازه آئورت استفاده کرد.

کاتتریزاسیون قلبی:

این آزمایش اغلب برای تشخیص بیماری دریچه آئورت استفاده نمی شود ، اما ممکن است زمانی مورد استفاده قرار گیرد که سایر آزمایشات قادر به تشخیص بیماری یا تعیین شدت آن نباشند. در این روش ، پزشک یک لوله نازک (کاتتر) را از رگ خونی بازو یا کشاله ران عبور داده و آن را به داخل شریان قلب هدایت می کند.

سپس رنگ از طریق کاتتر تزریق می شود که به دیده شدن شریان ها در اشعه ایکس (آنژیوگرافی عروق کرونر) کمک می کند. این آزمایش تصویر دقیقی از عروق قلب و نحوه عملکرد قلب به پزشک می دهد. همچنین می تواند فشار داخل حفره های قلب را اندازه گیری کند.

درمان تنگی دریچه آئورت

درمان تنگی دریچه آئورت

درمان تنگی آئورت بستگی به شدت بیماری دارد:

اگر علائم خفیف هستند یا هیچ علائمی را تجربه نمی کنید ، پزشک از طریق ملاقات های منظم و منظم بر وضعیت شما نظارت می کند. پزشک همچنین به شما توصیه می کند که شیوه زندگی سالم خود را تغییر دهید و از داروها برای درمان علائم یا کاهش خطر عوارض استفاده کنید.

در نهایت ، ممکن است برای ترمیم یا تعویض دریچه آئورت بیمار به جراحی نیاز داشته باشید. در برخی موارد ، حتی اگر هیچ علائمی را تجربه نکنید ، پزشک ممکن است جراحی را توصیه کند.

جراحی ترمیم یا تعویض دریچه آئورت معمولاً از طریق برش در قفسه سینه انجام می شود. البته ممکن است روشهای تهاجمی کمتری در دسترس باشد.

اگر دچار تنگی آئورت هستید ، ارزیابی و درمان باید در یک مرکز درمانی با تیمی چند رشته ای از متخصصان قلب و سایر پزشکان و کادر پزشکی با تجربه در ارزیابی و درمان بیماری دریچه قلب انجام شود. این تیم می تواند توصیه های پزشکی را برای تعیین مناسب ترین درمان برای شما ارائه دهد. کلینیک اکسیر قلب و دیابت می تواند تا پایان مسیر سلامت در خدمات پزشکی برای بیماران مبتلا به مشکلات قلبی در کنار شما باشد.

گزینه های جراحی عبارتند از:

• ترمیم دریچه آئورت

• تعویض دریچه بیولوژیکی

• تعویض دریچه بیولوژیکی

جراحان به ندرت برای درمان تنگی آئورت ترمیم دریچه آئورت را انجام می دهند ، زیرا تنگی دریچه آئورت معمولاً نیاز به تعویض دریچه آئورت دارد. برای ترمیم دریچه آئورت ، جراحان ممکن است فلپ دریچه جوش داده شده (کاسپ) را بردارند.

بادکنک والوپلاستی
پزشک ممکن است از یک لوله باریک و بلند (کاتتر) برای ترمیم دریچه باز کننده باریک (تنگی دریچه آئورت) استفاده کند. در این روش که “بادکنک ولووپلاستی” نامیده می شود ، پزشک یک کاتتر را داخل ورید یا کشاله ران قرار می دهد و بالنی در نوک آن قرار دارد و آن را به دریچه آئورت هدایت می کند. دکتری که این عمل را انجام داده است.

تعویض دریچه آئورت

تعویض سوپاپ مکانیکی

تعویض دریچه آئورت اغلب برای درمان تنگی آئورت ضروری است. در تعویض دریچه آئورت ، جراح دریچه آسیب دیده را برداشته و آن را با یک دریچه مکانیکی یا دریچه ای ساخته شده از بافت قلب گاو ، خوک یا انسان (دریچه دریچه ارگانیک) جایگزین می کند.

دریچه های بافت بیولوژیکی به مرور زمان از بین می روند و ممکن است در نهایت نیاز به تعویض داشته باشند. افرادی که دارای دریچه های مکانیکی هستند باید از داروهای رقیق کننده خون مادام العمر برای جلوگیری از لخته شدن خون استفاده کنند.

تعویض دریچه آئورت ترانس برش

تعویض دریچه آئورت ترانسفورماتور (TAVR) پزشکان برای جایگزینی دریچه آئورت از یک روش کم تهاجمی به نام جایگزینی دریچه آئورت از طریق پوست (TAVR) استفاده می کنند. در TAVR ، پزشک یک کاتتر را در ساق پا یا قفسه سینه قرار داده و آن را به قلب وارد می کند. سپس یک دریچه جایگزین از طریق کاتتر وارد قلب می شود. هنگامی که دریچه کاشته می شود ، پزشک کاتتر را از رگ خونی شما خارج می کند.

www.mayoclinic.org
www.heart.org

برای رتبه بندی این پست کلیک کنید!

[کل: 1 میانگین: 5]

دیدگاهتان را بنویسید