خندیدن در مواجهه با COVID19؛ دکتر. مادان کاتاریا


۱۴ آوریل ۲۰۲۰

دکتر. مادان کاتاریا بنیانگذار و مبتکر جنبش یوگای خنده در سراسر جهان است. یک پزشک از بمبئی، هند، عموماً به عنوان “گورو قهقهه” (London Times) شناخته می شود. دکتر. کاتاریا می‌گوید که یوگای خنده نهایی‌ترین برنامه محافظتی در برابر ویروس کرونا است، به هر حال، خنده به عنوان تقویت کننده شناخته شده است. سیستم ایمنی بدن. دکتر. کاتاریا اولین باشگاه خنده را در سال ۱۹۹۵ با تنها ۵ نفر راه اندازی کرد و اکنون به یک جنبش جهانی با بیش از ۱۶۰۰۰ کلوپ یوگای خنده در بیش از ۱۰۰ کشور تبدیل شده است.

گوش دادن و اشتراک در:

iTunes / Stitcher / Podbean / ابری / Spotify

اطلاعات تماس

تاثیرگذارترین فرد

  • مادرم – او هرگز به مدرسه نرفت و مادر ۱۴ فرزند بود. او یک نمونه کلاسیک از تمرکز حواس بود زیرا کاملاً درگیر خانواده بود. او به من انگیزه داد که پزشک شوم.

تاثیر بر احساسات

  • یوگای خنده به من کمک کرد تا احساساتم را متعادل کنم. اول، مانند یک کاتارسیس عمل می کند. تمام تجربیات و احساسات منفی گذشته که تحت کنترل من نیستند، همه در ضمیر ناخودآگاه من نشسته اند. چگونه می توانم آنها را آزاد کنم؟ خنده مانند یک کاتارسیس عمل می کند، این یک مکانیسم رهاسازی است.

افکار در مورد تنفس

  • افکار شما با تنفس شما مرتبط است. با استرس، تنفس شما سریعتر می شود. نمی توانم افکارم را کنترل کنم، اما می توانم نفسم را کنترل کنم.
  • راهی که می توانید افکار خود را تغییر دهید، تغییر روش تنفس است. بنابراین یوگای خنده و تمرینات تنفسی به شما کمک می کند تا تعداد افکار را کاهش دهید و نحوه تنفس از شکم و دیافراگم را آزاد کنید.
  • این تعادل پاراسمپاتیک بیشتری را به ارمغان می آورد و شما آرام تر می شوید.

منابع پیشنهادی

داستان قلدری

  • یوگای خنده را در سال ۲۰۱۰ در مدارس مختلف معرفی کردیم و فقط ۵ تا ۱۰ دقیقه تمرین خنده را با بچه های مدرسه انجام می دادیم.
  • و تمرکز ما قلدری نبود، بلکه تمرکز ما کمک به کودکان برای کاهش استرس، بهبود اکسیژن رسانی و عملکرد تحصیلی بود.
  • اما در کمال تعجب بسیاری از معلمان در مدارس بنگلور، گزارش دادند که یوگای خنده به مدرسه آنها کمک کرده است تا زورگویی را متوقف کند. وقتی بچه‌ها شروع به خندیدن می‌کنند، قلدری در صندلی عقب قرار می‌گیرد، بنابراین این یک عنصر شگفت‌انگیز برای ما بود.

هدیه رایگان

آیا می خواهید آرام تر، آرام تر، آرام تر و راضی تر شوید؟ اگر چنین است، می‌توانید با دانلود این مدیتیشن رایگان «امواج محتوا» اثر بروس لنگفورد یاد بگیرید. با دانلود مدیتیشن از اینجا در MindfulnessMode.com/wavesofcontent، اسرار آرامش را باز کنید.

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر