خودکفایی در تولید کاغذ با پیشرفت چشمگیری ادامه داردگزارش کردن آژانس کتاب ایران (ایبنا) محمدمهدی اسماعیلی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی امروز پنجشنبه پیش از ظهر در حاشیه بازدید از کارخانه کاغذ زاگرس در استان فارس درباره وضعیت خودکفایی کاغذ در کشور گفت: از در ابتدای دولت مردمی اعلام کرده ایم که به سمت خودکفایی در تولید کاغذ پیش می رویم و طبق برنامه ریزی های انجام شده با قوت در این مسیر حرکت می کنیم و تاکنون اتفاقات مهم و مثبتی در حل مشکلات کشور رخ داده است. کارخانه های کاغذ

وی همچنین به حمایت دستگاه های مختلف مردمی از خودکفایی صنعت کاغذ اشاره کرد و گفت: در این زمینه وزارت آموزش و پرورش با امضای تفاهم نامه ۴۵ هزار تن کاغذ اولین گام را برداشته است. کتب درسی از سال آینده از تولیدات داخلی تهیه می شود و تمام نیازهای خود را در زمینه کتاب مدرسه، مطبوعات و نشریات با کاغذ خانگی تهیه می کنیم.

اسماعیلی درباره کارخانه کاغذ زاگرس نیز گفت: کارخانه زاگرس مجموعه کمیاب در زمینه تولید کاغذ است چرا که مشکلات بزرگ این مجموعه به کمترین حد ممکن رسیده است و سال گذشته با دستور رئیس جمهور در سفر به در استان، بسیاری از موانع این کارخانه برداشته می شود.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی تاکید کرد: تلاش می کنیم طبق وعده دولت مردمی به خودکفایی برسیم و با کمک بخش خصوصی دیگر نیازی به واردات کاغذ نباشد.

تاکید بر تسریع در روند ساخت تالار مرکزی شیراز
بازدید از تالار مرکزی استان فارس از دیگر برنامه های وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در دومین روز سفر استانی خود به استان فارس بود. وزیر فرهنگ نیز در حاشیه این بازدید تاکید کرد که دولت مردمی متعهد به اتمام پروژه های نیمه تمام از نظر تامین اعتبارات کافی برای تسریع روند تکمیل است. در این پروژه تاکید شده است.

بازدید از کتابخانه شهید دستگیب
همچنین محمدمهدی اسماعیلی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در بازدید از کتابخانه عمومی شهید دستگیب شیراز که هم اکنون در حال بازسازی است، قول مساعد برای تامین اعتبار کافی برای تسهیل روند بازسازی این کتابخانه داد.

لازم به ذکر است، محمدمهدی اسماعیلی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی عصر چهارشنبه گذشته در جدیدترین سفر خود به استان در مراسم بزرگداشت حافظ در تالار حافظیه شیراز حضور یافت.