داستان درمانی آلیس (آلوپسی و اگزما)


این پست ممکن است حاوی پیوندهای وابسته باشد. اینجا را کلیک کنید تا ببینید معنای آن چیست.

الیز با یک تانک پوشیده و در زیر آفتاب لبخند می زند

“من کاملاً معتقدم که در به اشتراک گذاشتن آسیب پذیرترین جنبه های سفر ما است که ما از یکدیگر برای یافتن فضل و قدرت و شفا در زمانهای به همان اندازه چالش برانگیز حمایت می کنیم.”
~ حمام لشکوف


معکوس آلوپسی و اگزما

آلیس چان از آلوپسی ، اگزما و آرتروز رنج می برد. برای مدت طولانی ، او این را به استرس نسبت می داد و استرس بر علائم او تأثیر می گذارد. اما وقتی فرصتی برای تحقیقات بیشتر پیدا کرد ، متوجه شد که رژیم غذایی نیز ممکن است علت اصلی باشد. او به پروتکل خود ایمنی پالئو روی آورد و نتایج چشمگیری گرفت.

AD: راهنمای ساده پروتکل خود ایمنی Paleo - اکنون خرید کنید

اولین علائم شما چه بود؟ کی فهمیدی چی بود؟

دست های خارش دار ، قرمز و متورم از اگزما. متورم شدن مفاصل و محدودیت تحرک همراه با آرتریت در انگشت شست راست و انگشت شست پای راست من. با آلوپسی ، ریزش موهای من به اندازه یک چهارم شروع شد ، سپس آنها به اندازه نیم دلار رشد کردند. من تا چند وقت پیش نمی دانستم که مربوط به خود ایمنی است. من فکر کردم هر سه موضوع مربوط به تنش است. در طول پناهگاه COVID-19 در محل ، من وقت داشتم که تحقیق کنم و متوجه شدم که علائم با رسیدن به یائسگی شعله ور شده و تغییرات هورمونی می تواند بر خود ایمنی تأثیر بگذارد.

آیا می توانید توصیف کنید که در بدترین حالت برای شما چگونه بود؟

دستان من سخت ترین علامت بود. در بدترین حالت ، او خونریزی می کرد و گریه می کرد. ناخوشایند و دردناک بود. در محل کار ، سعی می کردم دستانم را پنهان کنم تا مردم نبینند و گاهی برای جلوگیری از تخلیه کاغذهای مهم دستکش می پوشیدم. با آلوپسی ، بچه های محله من اولین کسانی بودند که متوجه شدند و از من پرسیدند چه اتفاقی می افتد. تنها چیزی که می توانستم بگویم این بود: “نمی دانم.”

قبل از مداخله غذایی چه روشهای درمانی را امتحان کردید – سنتی یا جایگزین؟

من تخم مرغ و سایر عوامل حساسیت زا را کنار گذاشتم ، اما در ابتدا سختگیر نبودم. من کرم های مخصوص اگزما را امتحان کردم ، اما نشد. من سعی کردم مصرف پروتئین خود را برای آلوپسی افزایش دهم. متخصص تغذیه من پیشنهاد کرد که من برای درمان آرتریت کربوهیدرات و قند را کنار بگذارم و این کمی کمک کرد. مدتی رژیم کتو را رعایت کردم ، اما سه گانه دویدم و به عنوان یک ورزشکار استقامتی ، پایدار نبود. من طب سوزنی را نیز امتحان کردم ، اما هیچ تاثیری بر شرایط من نداشت.

کدام رژیم درمانی را انتخاب کردید؟

پروتکل خود ایمنی Paleo. زمان حضور در خانه در طول همه گیری به من این امکان را داد که واقعاً روی شفا متمرکز شوم و متعهد شوم که 100٪ مرحله ریشه کنی AIP را انجام دهم.

چقدر سریع نتایج را دیدید؟

بلافاصله. هنگامی که کاملاً به AIP متعهد شدم ، نتایج را در کمتر از یک هفته مشاهده کردم. این به همه چیز کمک می کند: اگزما ، ریزش مو و آرتروز. اگزما به طور کامل از بین رفته است. اگر تقلب کنم و غلات یا شکر داشته باشم ، او اول برمی گردد. آلوپسی نیز به رژیم غذایی خوب پاسخ می دهد ، اما می تواند در اثر استرس نیز ایجاد شود. من هنوز آرتروز دارم ، اما مانند قبل از AIP دردناک نیست.

فراتر از علائم خود ایمنی ، آیا سایر حوزه های سلامت بهبود یافته است؟

من بهتر می خوابم و روحیه ام پایدارتر است. همچنین مه مغزی از بین رفت.

آیا علائم هنوز وجود دارد؟

گاهی اوقات ، وقتی تحت استرس هستم ، اگزما و آلوپسی دوباره ظاهر می شوند. اما حالا می دانم چه کنم. مدیریت استرس نیز بخشی از درمان من است.

برای حمایت از سلامتی و بهبودی خود به جز رژیم چه کارهای دیگری انجام می دهید؟

ورزش ، دعا و مدیتیشن.

پزشکی چه نقشی در سفر شما داشته است؟

من اصلا نگرفتمش

چقدر بر پروتکل رژیم غذایی سخت گیر بودید؟ هر “تقلبی”؟

وقتی در مارس 2020 کار خود را شروع کردم ، تقریباً یک سال بسیار سخت گیر بودم. اما من قادر به بازتولید برخی چیزها (آجیل و دانه ها) هستم. حالا ، گاهی اوقات ، وقتی برای صرف غذا بیرون می رویم ، تقلب می کنم ، اما سپس به آشپزی و بدون تقلب به خانه برمی گردم.

آیا قصد دارید این رژیم را برای همیشه دنبال کنید یا امیدوارید که در نهایت خود را از رژیم غذایی جدا کنید؟

من مشتاقانه منتظر معرفی مجدد چیزهای دیگر هستم تا ببینم آیا می توانم آنها را تحمل کنم. واقعا دلم برای Nightshade تنگ شده است. من قبلاً در یک رستوران ایتالیایی آشپزی می کردم ، بنابراین خیلی دلم برای گوجه فرنگی ، برنجال و فلفل دلمه ای تنگ شده است.

رعایت رژیم غذایی چه چالش هایی برای شما داشت؟

بدون لبنیات ، بدون حبوبات و بدون شکر. من آموختم که خودم شیر بادام تهیه کنم و این باعث تغییر بازی شد ، اما خوردن بیرون از خانه با دوستان می تواند احساس ناخوشایندی داشته باشد. من با سوالات مربوط به رژیم غذایی خود راحت تر شده ام. اگر آنها فقط کنجکاو هستند ، پاسخ ها را مختصر می گویم ، اما اگر آنها واقعاً می خواهند بیشتر بدانند ، خوشحال می شوم آنچه را که آموخته ام به اشتراک بگذارم.

چه کسی در سفر درمانی شما از شما حمایت می کند؟

انجمن AIP آنلاین به همراه خواندن ادبیات مربوط به بیماریهای خودایمنی واقعاً مفید بوده است. من همچنین دوستانی دارم که انواع مختلفی از سرطان دارند و گاهی اوقات در مورد سفر خود به آنها می گویم و دستورها و محصولات جدیدی را که مطابق AIP هستند به آنها معرفی می کنم. من دوستی دارم که وقتی پزشکش به او گفت که با حذف کل لیست غذاهایی که با التهاب مرتبط هستند ، التهاب را کاهش دهد ، بسیار ناراحت شد. همسرش باردار است و تمام وقت مشغول کار بود و برای هر دوی آنها آشپزی می کرد. من در مورد آرد کاساوا ، رشته فرنگی سیب زمینی شیرین و اسموتی ها به آنها گفتم. دانستن مبادله های سالم تفاوت بزرگی ایجاد می کند.

مانند بیماری های خود ایمنی ، عوامل محرک و علل ریشه ای زیادی وجود دارد. آیا اتفاقی در زندگی شما رخ داده است که فکر می کنید در تشخیص شما موثر بوده است؟

وقتی کار شرکتی استرس زایی را شروع کردم موهایم شروع به ریزش کرد. وقتی برای اولین بار باردار شدم ، موهایم نیز ریزش کرد. وقتی کار شرکتی سختگیرانه دیگری را شروع کردم دچار اگزما شدم. و علائم من در دوران یائسگی دوباره شعله ور شد. بنابراین ، استرس و تغییرات هورمونی برای من محرک بوده است.

چه توصيه اي به افراد مبتلا به بيماري خود ايمني که تازه شروع به در نظر گرفتن تغييرات رژيم و سبک زندگي کرده اند مي کنيد؟

من می گویم: به آرامی شروع کنید و سپس به 100 بروید. مطمئن باشید که به جامعه اعتماد دارید ، زیرا این کار آسان نخواهد بود. وقتی دیگران اظهارات دلسرد کننده ای می کنند ، آن را جدی نگیرید. فقط جلو بروید و انرژی خود را برای آزار و اذیت نگرش های خود صرف نکنید. شما همیشه مخالفانی خواهید داشت. یک مجله غذایی تهیه کنید و اثرات تغییرات رژیم غذایی ، از جمله خواب ، خلق و خو و تمرکز را یادداشت کنید. این پیشرفتها شما را ادامه خواهد داد.

من با آلیس از طریق انجمن فیس بوک او آشنا شدم. می توانید در فیس بوک یا اینستاگرام با او ارتباط برقرار کنید. او همچنین در پادکست Body Image and Autoimmune Diseases بیشتر در مورد سفر خود به اشتراک گذاشت.

آلیس با همسر و پسرش - همه لبخند می زنند

آلیس با همسر و پسرش

داستانهای درمانی دیگر

این بخشی از مجموعه ای از موفقیت های خود ایمنی است. برای مشاهده لیست کامل اینجا را کلیک کنید. آنها همچنین یکی از ویژگی های منظم پادکست من هستند: Phoenix Helix.دیدگاهتان را بنویسید