درباره «۱۰۰۰۰ سال هنر» چه می دانیم؟به گزارش آژانس کتاب ایران (ابنا) این هنر عالی است و تاریخ آن شاید بزرگتر از آن چیزی باشد که هنرمندان و علاقه مندان می دانند. انتشارات نو به تازگی اثری را منتشر کرده است که مخاطبان پیگیر و مشتاق دنیای هنر را با تاریخچه خود آشنا می کند.

در کتاب ۱۰۰۰۰ سال هنر با شیوه جدیدی از برخورد با هنر آشنا می شوید زیرا نگاهی غیرعادی و جالب به هنر دارد. ده هزار سال هنر راهنمای مختصری از کل تاریخ هنر از ۸۰۰۰ سال قبل از میلاد. تا امروز. این کتاب به ترتیب تاریخی پانصد اثر از شاهکارهای هنری از فرهنگ‌های مختلف را ارائه می‌کند و به این ترتیب مشخص می‌کند که چه آثاری در یک زمان خاص در نقاط مختلف جهان خلق شده‌اند.

فقط در این کتاب یک جدول است جنورا دی بنچی به آثار لئوناردو داوینچی در آبرنگ از سلسله مینگ نگاهی بیندازید، یا دختران اهل آوینیون پیکاسو در کنار ماسکی ساخته شده در گابن.

دلیل گنجاندن هر اثر در این کتاب، جایگاه منحصر به فرد آن در تاریخ هنر و نمونه ای از هنر یک فرهنگ خاص است. هر اثر با متنی توصیفی همراه است که شرایط و شرایط خلق آن را بیان می کند، نقش آن را در پیشرفت هنر نشان می دهد و رسانه های مورد استفاده در اثر را مشخص می کند. ده هزار سال هنر این یک منبع موثر و آموزنده برای یادگیری در مورد هنر جهان است.

کتاب «۱۰۰۰۰ سال هنر» نوشته گروه نویسندگان فیدن با ترجمه نرگس انتخابی به تازگی در ۵۵۶ صفحه رنگی مصور با قیمت ۶۰۰ هزار تومان در نشر نو منتشر شده است.