در حال رصد وضعیت میدان کتاب خرم آباد هستیم، مکان جدیدی در دستور کار استسعید فتوحی شهردار خرم آباد در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، سرنوشت «مدان کتاب» این شهر را در رابطه با توافق شهرداری با کمپ کتام در قالب EPC (طراحی و اجرا) برای ایجاد سه تقاطع غیرهمسطح بیان کرد: موافقت شهرداری با کمپ کتام. به صورت EPC (طراحی و اجرا) می باشد. بنابراین شناسایی مخالفان احتمالی چندین ماه طول می کشد.

وی افزود: در صورت مشخص شدن حذف «میدان کتاب» در حین ساخت سه تقاطع غیرهمسطح خرم آباد، مکان جایگزین توسط شهرداری تعیین می شود. سعی می کنیم این نماد شهری را متناسب و شایسته کتاب و مطالعه طراحی کنیم. نمادهایی برای حوزه کتاب و کتابخوانی در شهر در آینده در نظر گرفته خواهد شد.

فتوحی درباره آخرین وضعیت پارک معروف خرم آباد گفت: در حال حاضر چیدمان این پارک برای راه اندازی سردیس با هزینه ای بالغ بر ۲ میلیارد دلار انجام شده است. مراحل نصب طاق نصرت نیز در حال انجام است. همچنین پیش بینی می شود حدود ۴ میلیارد دلار برای سنگفرش آن هزینه شود. برای انتخاب پیمانکار پروژه مناقصه اعلام می شود و پس از اجرای سنگفرش، فونداسیون و سورد انجام می شود.

شهردار خرم آباد درباره تعداد سردیس در بوستان معروف گفت: علاوه بر سردیس رضا سکایی، دکتر زرین کوب، استاد سکندر امان الهی، علی محمد ساکی، کدمخیر کلاوند، تعداد دیگری سردیس برای پارک معروف پیش بینی شده است. ، که به موقع نصب می شود. همچنین پایه هایی را برای Cerdis جدید در نظر خواهیم گرفت که در آینده به این رقم اضافه خواهند شد.

فتوحی با اشاره به حال و هوای شهر لرستان متاثر از برگزاری ۶۵۴۴ کنگره استان گفت: نصب سردیس و نمادهای مربوط به شهدا از اولویت های شهرداری است.

گزارش کردن (ایبانا); سید فتوحی در هفتادمین جلسه رسمی شورای شهر خرم آباد، تفاهم نامه ایجاد سه تقاطع غیرهمسطح از بلوار شریعتی، ورودی مسکن مهر کمالوند و بلوار ۹ دی تا بلوار شهید چاگاروند امضا شد. این تقاطع ها توسط ستاد ساخت مؤسسه شهید رجایی خاتم با برآورد اولیه ۷۵۰ میلیارد دلار اجرا می شود.

خبرنگار ایبنا در لرستان وضعیت میدان کتاب خرم آباد را از شهردار خرم آباد پیگیری کرد. زیرا با ایجاد تقاطع غیرهمسطح در محدوده بلوار ۹ دی امکان حذف میدان کتاب وجود دارد. میدان کتاب خرم آباد یکی از طرح های پیشنهادی مربوط به پایتخت کتاب خرم آباد است که هنوز توسط شهرداری خرم آباد ناتمام مانده است.