در هفته دفاع مقدس ۲۴۰ عنوان کتاب رونمایی می شودگزارش کردن آژانس کتاب ایران (ایبنا) نشست خبری گرامیداشت چهل و دومین سالگرد دفاع مقدس و آغاز هفته دفاع مقدس (از سی و یکم شهریورعلی ۱۵ مهرماه) با شعار «ما مقاومیم» در کاخ فیروزه موزه ملی انقلاب اسلامی و مقدس برگزار شد. دفاع در این مراسم سردار سرتیپ بسیجی بهمن کارگر به عنوان رئیس ستاد مرکزی گرامیداشت چهل و دومین سالگرد دفاع مقدس و همچنین رئیس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس و دفاع مقدس سخنرانی کرد. به سوالات خبرنگاران پاسخ داد.

با گرامیداشت دفاع مقدس و گرامیداشت روح امام و شهدای مدافع حرم و سردار سپهبد سلیمانی و تسلیت رحلت پیامبر اکرم (ص) و شهادت امام حسن میتبی (ع) و امام رضا (ع). ) گفت: امسال با شعار ما مقاومیم، هستیم، برنامه های امسال را خواهیم داشت و ستاد ملی یادبود دفاع مقدس در سراسر کشور تشکیل شده است.

۴۷۷ ستاد بزرگداشت هفته دفاع مقدس
وی افزود: ۴۷۷ ستاد در کل کشور فعال است، ۱۸ ستاد در حوزه نیروهای مسلح و ۲۸ ستاد در وزارتخانه های دولتی فعال است. همچنین ستاد بزرگداشت ها در ۳۱ استان تشکیل شده و ۴۰۰ ستاد در شهرستان های کشور در حال فعالیت هستند.

سردار کارگر سپس با اشاره به اینکه چه شخص یا افرادی مسئولیت ستاد در بخش های مختلف را بر عهده دارند و تعداد برنامه های سالگرد دفاع مقدس در سال جاری را بر عهده دارند، گفت: امسال ۱۲۶۴ برنامه در نظر گرفته شده است که در طول سال اجرا می شود. هفته دفاع مقدس . همچنین ۴۹۷۷ برنامه خواهیم داشت که بخشی از این برنامه ها و فعالیت ها در بخش های نظامی، ارتش، سپاه، فرماندهی انتظامی و بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش ها خواهد بود. دفاع مقدس

۱۲۶۴ برنامه فعال در استان ها

وی ادامه داد: ۱۴۹۷ فعالیت تدارک دیده شده است که ۲۵۴ مورد نیز در وزارتخانه ها برنامه خواهند داشت. در سازمان ها و نهادهای کشور ۱۰۱۰ برنامه بررسی شده و ۳۴۸۰ فعالیت خواهیم داشت. ۱۲۶۴ برنامه در استان ها اجرا می شود و ۴۹۷۷ فعالیت خواهیم داشت.

سردار کارگر با ابراز امیدواری از اینکه اجرای این برنامه ها بتواند خاطره دفاع مقدس را زنده کند، با تاکید بر اینکه برای هر روز دفاع مقدس یک عنوان بر اساس جدول از پیش تعیین شده تعیین شده است، ادامه داد: این برنامه ها از پنجمین روز برگزار می شود. از شنبه ۳۱ سپتامبر آغاز خواهد شد. عنوان روز اول مدافعان دفاع مقدس و مقاومت است. عنوان روز دوم (جمعه اول مهر) معنویت، زن، خانواده و سلامت است. موضوع روز سوم (شنبه ۲ اردیبهشت) ولایت، جوانان، علم و بورسیه است.

منتخبی از عناوین هر روز از هفته دفاع مقدس
وی ادامه داد: عنوان روز چهارم (هفته سوم مهر) شهدا، مدافعان، آزادگان، صلابت و سربلندی است. عنوان روز پنجم (دوشنبه ۴ مهر) دفاع همه جانبه، پشتیبانی مردمی و اصناف، سربازان است. عنوان روز ششم (سه شنبه پنجم مهر) وحدت ملی، بصیرت، دشمنی و استکبارستیزی است.

رئیس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس درباره عناوین روزهای پایانی این هفته گفت: عنوان در نظر گرفته شده برای هفتمین روز (چهارشنبه ششم مهرماه) نیروهای مسلح مسلمان خواهد بود. بسیجیان، جهادگران، موبدان، عشایر، دهقانان و پیشمرگان کرد و برای روز پنجشنبه (هفتم مهر) به عنوان روز هشتم به عنوان فرماندهان، مردم صادق، حماسه آفرینان انتخاب می شود.

وی درباره برنامه به مناسبت آغاز هفته دفاع مقدس در حضور رهبر معظم انقلاب گفت: روز چهارشنبه – ۳۰ شهریور – در حسینیه امام خمینی (ره) جمع کثیری از فرماندهان دفاع مقدس در کنار هم. با خانواده های معظم شهدا، جانبازان و ایثارگران و مداحان اهل بیت و اقوام مختلف.ایرانیان. در کنار این برنامه با استان ها ارتباط برقرار می شود و این برنامه از شبکه های سراسری پخش می شود.

کشف ۲۴۰ عنوان کتاب در هفته دفاع مقدس
سردار کارگر با ارائه توضیحاتی در خصوص تهیه و پخش ویژه برنامه های هفته دفاع مقدس در شبکه های مختلف استانی گفت: امسال ۲۴۰ عنوان کتاب نیز عرضه می شود. ۱۰۶ کلیپ به یاد شهدا و گرامیداشت آنها تهیه شده است. نمایشگاه کتاب آثار هنری از جمله گرافیک، نقاشی و خوشنویسی نیز برپا می شود.

وی افزود: از دیگر برنامه های سالگرد دفاع مقدس برگزاری ۴۱۶ نشست و برپایی ۲۲۴ شب شعر و خاطره در سراسر کشور است. اجرای ۲۹ نمایش و تئاتر خیابانی از دیگر برنامه های امسال است.

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح با گرامیداشت چهل و دومین سالگرد دفاع مقدس با اشاره به اینکه با توجه به کاهش وضعیت کرونا، امسال رژه نیروهای مسلح در تهران و استان ها و رژه نیروی دریایی ارتش برگزار می شود. نیز برگزار خواهد شد. در استان هرمزگان افزود: بزرگداشت عملیات قمان ۹۹ و بزرگداشت عملیات ثامن الائمه از دیگر برنامه های امسال است. همچنین یادواره شهدای محله را با عنوان طرح «سینه ماسلسکا» برگزار خواهیم کرد و این برنامه در اکثر محلات برگزار می شود.

نواختن رنگ قربانی در روز اول مدرسه
وی ادامه داد: زنگ ایثار بازگشایی مدارس (اول مهر) از دیگر برنامه های گرامیداشت هفته دفاع مقدس در سال جاری است.

سردار کارگر یکی از برنامه های مشترک با وزارت ارشاد را طرح «شنبه های کتاب» عنوان کرد که قرار است در هفته دفاع مقدس در کنار بنیاد حفاظت از آثار باستانی پیگیری شود.

وی از دیگر برنامه های این هفته را تجدید نذر و مسح قبور شهدا عنوان کرد و ادامه داد: برنامه تجدید نذر با شهدا به ویژه در دانشگاه ها دنبال می شود. همچنین همایش سازندگان بی سنگر نیز مانند سال های گذشته توسط جهاد سازندگی برگزار می شود.

رئیس ستاد مرکزی از دیگر برنامه های چهل و دومین سالگرد دفاع مقدس مسابقات فوتبال چهارجانبه با تیم هایی که شهدای زیادی دارند، عنوان کرد و افزود: از جمله شرکت کنندگان در این مسابقات تیم چوار ایلام و تیم ورامینی. “

وی افزود: و سخنرانی فرماندهان دوران دفاع مقدس قبل از نماز جمعه در روز دوم مهر از برنامه های امسال است.

یادواره شهدای دانش آموز
سردار کارگر خاطرنشان کرد: برگزاری یادواره شهدای دانش آموز و همچنین برگزاری اجلاس منطقه ای شهدای مسلمان کرد و شهدای پیشمرگه و نیز رزمایش امداد دینی از دیگر برنامه های امسال است.

وی برگزاری شب خاطره و مراسم قصه گویی را از دیگر برنامه های سالگرد دفاع مقدس عنوان کرد و گفت: در این مراسم وصیت نامه شهدا قرائت می شود که از نکات قابل توجه این مراسم است. رهبر انقلاب. همچنین عیادت و تجلیل از جانبازان در خانه های سالمندان انجام خواهد شد.