دعوت از اهالی فارس برای شرکت در جشنواره قصه گویی «تنها امید»روحلا منوچری در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، در دوردستروح اله منوچری با اعلام این خبر اظهار داشت: دومین جشنواره ملی قصه گویی با عنوان «نهال امید» با شعار «قصه خوب; «نسل خوب» با توجه به رویکرد اجتماعی کتابخانه‌های عمومی و توجه به حوزه ادبیات کودک و نوجوان توسط سازمان کتابخانه‌های ملی کشو برگزار می‌شود.

وی با اشاره به اینکه این جشنواره از اول مرداد آغاز شده است، افزود: علاقه مندان برای شرکت در جشنواره تا ۱۰ مرداد فرصت دارند در سایت جشنواره ثبت نام و آثار خود را به نشانی WWW.SAMAKPL.IR ارسال کنند. هر متقاضی می تواند حداکثر چهار اثر تصویری از نریشن خود را ضبط و ضبط کند و در جشنواره شرکت کند.

منوچهری با بیان اینکه این جشنواره در سه سطح استانی، منطقه ای و کشوری برگزار می شود، گفت: به برگزیدگان گروه های هدف در سه سطح استانی، منطقه ای و کشوری جوایزی اهدا خواهد شد. در مرحله «مقدماتی استانی» ۱۲ نفر برگزیده می شوند که به آنها لوح تقدیر و هفت میلیون ریال جایزه نقدی اعطا می شود.

مدیر کل کتابخانه های عمومی استان فارس ضمن دعوت از مردم برای شرکت در این جشنواره افزود: مخاطبان این دوسالانه عموم مخاطبان هستند و در دو گروه کتابداران و سایرین به رقابت خواهند پرداخت.

وی گفت: دوسالانه نهال امید در دو بخش قصه گویی صحنه ای و قصه گویی دیجیتال برگزار می شود و رویکرد این جشنواره توجه به مسائل اجتماعی، هویت، فرهنگ ایرانی و اسلامی، اهمیت خانواده، معنویت و اخلاق است. . ، تقویت امید و نشاط در جامعه.

منوچهری افزود: فراخوان این رویداد منتشر شده و علاقه مندان می توانند برای کسب اطلاعات بیشتر به پورتال اداره کل کتابخانه های عمومی استان فارس به نشانی www.farspl.ir مراجعه کنند.