دنیس ناتن طرحی را برای حل بحران انرژی در شرایطی که خانواده ها به دلیل افزایش هزینه ها فلج شده اند، ترسیم می کند


سرفصل ها تحت سلطه تنش های فزاینده بین روسیه و اوکراین بوده است.

بحران هزینه های زندگی نیز در صدر دستور کار اخبار قرار گرفته است.

وزیر دنیس ناتن تی دی، وزیر ارتباطات، اقدام اقلیمی و محیط زیست

۳

وزیر دنیس ناتن تی دی، وزیر ارتباطات، اقدام اقلیمی و محیط زیست
ناتن خواستار بازنگری در سیستم انرژی ما شده است تا از فرصت های عظیم فراساحلی ما استفاده کند

۳

ناتن خواستار بازنگری در سیستم انرژی ما شده است تا از فرصت های عظیم فراساحلی ما استفاده کنداعتبار: عالمی

خانوارها به دلیل افزایش هزینه های انرژی فلج می شوند، به طوری که قیمت های گاز و برق راکتی زندگی بسیاری از شهروندان را بدبخت می کند.

روسیه حدود یک سوم گاز اروپا را تامین می کند و تنش ها بین مسکو و اوکراین نگرانی ها در مورد جریان گاز را تشدید کرده است.

هرگونه وقفه در عرضه گاز روسیه به اروپا در بحبوحه بحران اوکراین، بحران انرژی موجود ناشی از کمبود جهانی نفت و گاز را بدتر خواهد کرد.

فرصت های فراساحلی عظیم

اکنون یک TD خواستار بازنگری در سیستم انرژی ما شده است تا از فرصت های عظیم فراساحلی ما استفاده کند.

دنیس ناتن می گوید دریاهای ایرلند می توانند اروپا را از گاز روسیه دور کنند.

در حالی که عموم مردم ایرلند در حال خواندن بازی‌های جنگی روسیه در سواحل ایرلند و افزایش نیروهای نظامی در مرز اوکراین هستند، متوجه نمی‌شوند که وقتی کلیدی را برای روشن کردن چراغ می‌زنند، تأثیری بسیار نزدیک به خانه دارد.

بیشترین خوانده شده در The Irish Sun

حدود نیمی از کل برق ما از گاز طبیعی تامین می شود و روسیه حدود یک سوم کل گاز طبیعی مصرف شده در اتحادیه اروپا را تامین می کند. در نوامبر گذشته، جریان گاز از روسیه به پایین ترین حد در شش سال گذشته کاهش یافت.

عرضه گاز از روسیه در طول زمستان امسال کمتر از حد معمول بوده است که باعث افزایش قیمت گاز و در نتیجه افزایش قیمت همه ما برای برق شده است.

بنابراین، در حالی که ما می شنویم اتحادیه اروپا در مورد مانورهای نظامی روسیه صحبت های سختی می کند، واقعیت این است که روسیه اتحادیه اروپا را در مورد عرضه گاز در یک بشکه نگه داشته است، در حالی که در همان زمان در ایرلند به اندازه کافی برق فراساحلی برای تامین برق تمام خانه ها می نشیند. در آلمان، لهستان، جمهوری چک، اسلواکی و همچنین بلغارستان.

ایرلند این پتانسیل را دارد که به اندازه کافی برق تجدیدپذیر در دریاهای نزدیک سواحل ما تولید کند تا انرژی ۶۴.۴ میلیون خانه در سراسر اتحادیه اروپا را تامین کند، اگر دولت به طور استراتژیک بخش انرژی دریایی را توسعه دهد.

تعمیرات اساسی اساسی مورد نیاز است

ایرلند دارای یک منبع دریایی ۲۲۰ میلیون هکتاری در سواحل ما است که در آن پتانسیل توسعه بیش از ۷۰۰۰۰ مگاوات برق تجدیدپذیر دریایی وجود دارد.

اما برای انجام این کار، دولت باید خارج از چارچوب فکر کند و راه‌حل‌های جاه‌طلبانه را برای ایجاد فرصت‌های شغلی طولانی‌مدت پایدار و تضمین تبدیل شدن ایرلند به یک صادرکننده انرژی‌های تجدیدپذیر جهانی اجرا کند.

اگر می‌خواهیم به اهداف اقلیمی خود برسیم و فرصت‌های اقتصادی در سواحل خود را کاملاً درک کنیم، یک بازنگری اساسی در سیاست توسعه صنعتی ایرلند مورد نیاز است. این را نمی توان به صورت مقطعی انجام داد و من می ترسم این چیزی باشد که امروز در حال وقوع است.

این هفته دولت سرمایه گذاری ۲۵ میلیون یورویی برای بندر Ros a Mhíl در گالوی را اعلام کرد.

این برای گالوی بسیار مثبت است، اما اگر می‌خواهیم واقعاً از فرصت‌های عظیم انرژی فراساحلی خود استفاده کنیم، باید همه بنادر خود را به‌طور استراتژیک توسعه دهیم، نه فقط یک پروژه اینجا و آنجا.

برق گران قیمت

ما باید تمرکز استراتژیک بر روی آنچه که به نفع بلندمدت ایرلند است داشته باشیم به جای اینکه اجازه دهیم این امر توسط توسعه دهندگان دیکته شود و دولت فقط حق تولید برق را در آب های ما واگذار کند.

اگر این کار را نکنیم، نه تنها فرصتی را برای رهایی از اعتیاد اروپا به گاز طبیعی و اتکای آن به روسیه از دست می دهیم، بلکه خانواده های ایرلندی حتی هزینه بیشتری برای برق خود خواهند پرداخت. و ما در حال حاضر گران ترین برق را داریم.

برای انجام این کار، ما نیاز به ایجاد یک IDA از دریاها داریم، تا بتوانیم به یک صادرکننده بزرگ انرژی پاک جهانی تبدیل شویم، همانطور که خاورمیانه با نفت انجام داده است، و تضمین می کند که ایرلند حق امتیازی را برای هر مگاوات برق تولید شده در دریاهای ما تضمین می کند. .

هزینه ها باید کاهش یابد

به‌جای واگذاری حقوق برق فراساحلی‌مان، به اعتقاد من باید یک سازمان توسعه تجدیدپذیر فراساحلی ایجاد کنیم که بتواند یک برنامه اقدام ملی کاملاً هماهنگ را اجرا کند و مسئولیت آن از تحقیق و توسعه تا توسعه زنجیره تأمین و استقرار تجاری توربین‌های بادی را شامل می‌شود.

ایجاد یک مرجع توسعه تجدیدپذیر فراساحلی به اتفاق آرا توسط Dáil Éireann در ۸ دسامبر گذشته به تصویب رسید، که نه تنها تضمین می کند که یک رویکرد استراتژیک برای توسعه بنادر ما برای به حداکثر رساندن فرصت های ما به عنوان یک کشور است، بلکه در میان مدت کمک می کند. کاهش هزینه برق برای خانواده های ایرلندی.

اکنون باید ببینیم که دولت ما از تصمیم Dáil Éireann پیروی می کند و ده ها هزار شغل سبز پاک درازمدت در کشور ما ایجاد می کند.

شلیک راکت‌اندازها به یک میدان پوشیده از برف در جریان رزمایش مشترک نیروهای مسلح روسیه و بلاروس

۳

شلیک راکت‌اندازها به یک میدان پوشیده از برف در جریان رزمایش مشترک نیروهای مسلح روسیه و بلاروساعتبار: AFP یا مجوز دهندگانرژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر