دوره پاییزه آموزش فارسی در استانبول آغاز شدگزارش کردن خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) با وابستگی فرهنگی ایران و نمایندگی بنیاد سعدی در استانبول و همزمان با آغاز سال تحصیلی اولین دوره پاییزه آموزش زبان فارسی در مقاطع مختلف مقدماتی، نیمه متوسط، متوسط ​​و پیشرفته زبان ترکی شروع شده است. اتحادیه نویسندگان.

در ابتدای این دوره ها فارسی آموزان ضمن معرفی خود، از هدف آموزش زبان فارسی و زمینه های آشنایی با فرهنگ و زبان ایرانی صحبت می کنند.

دانشجویان این دوره با استفاده از کتاب های گام اول، مینا، ایران شناسی، واژگان و منابع آموزشی تدوین شده بر اساس استانداردهای منتشر شده توسط بنیاد سعدی در ۲۴ ساعت آموزش در دو برنامه فشرده و نیمه فشرده، زبان فارسی را در سطوح مختلف یاد خواهند گرفت.

دوره آموزش فارسی پاییزی با حضور حدود ۵۰ زبان آموز فارسی از بخش های مختلف جامعه ترکیه اعم از دانشجویان، اساتید، کارکنان و هنرمندان برگزار می شود.

در این دوره ها سعی شده است با استفاده از امکانات صوتی و تصویری برای پخش آهنگ های فارسی و فیلم های ایرانی، بستر مناسبی برای آشنایی بیشتر فارسی آموزان با فرهنگ، زبان و تاریخ ایران اسلامی فراهم شود.