دولت مردمی عزم خود را برای اجرای ارزش‌های انقلابی جزم کرده و معتقدیم که باید در بخش‌های مختلف فرهنگی تغییرات جدی صورت گیرد.بر اساس گزارش ها خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، محمدمهدی اسماعیلی در نشست نمایندگان دبیرخانه های شورای فرهنگ عمومی استان های سراسر کشور که به منظور رونمایی از مهندسی فرهنگی برگزار شد. طرح خراسان رضوی در مشهد مقدس دولت گفت: اینها ارزش های انقلاب است.

وی افزود: همچنین نهادهای حمایتی پایتخت تمامی پیش بینی های لازم را برای تداوم اجرایی این طرح انجام داده اند چرا که معتقد به تحول جدی در تمامی بخش های فرهنگی هستیم.

فرهنگ باید سرلوحه همه فعالیت ها باشد
رئیس شورای فرهنگ عمومی کشور با تاکید بر اینکه فرهنگ باید سرلوحه همه فعالیت ها باشد، گفت: دولت انقلاب با تکیه بر آرمان های انقلاب اسلامی تمام تلاش خود را در عصر جدید برای تغییر موانع فرهنگی به کار گرفته است. . در زمین.”

ما اهداف فرهنگی روشنی را برای فعالیت های خود تعیین می کنیم
اسماعیلی به اولین دیدار هیئت دولت مردمی با رهبر معظم انقلاب اسلامی اشاره کرد و افزود: نرده ها. البته حصارهای نامناسبی در حوزه فرهنگ وجود دارد که در دولت انقلاب بر اساس اصلاحات آن داریم و تغییر این راه آهن قطعاً هزینه دارد، اما ما برای تغییر این راه آهن در بخش های مختلف فرهنگی پایبند هستیم.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با تاکید بر اینکه برای فعالیت های خود اهداف فرهنگی مشخصی در نظر گرفته ایم، گفت: داریم. از ۳۷ سرفصل برنامه تحول دولت، ۷ موضوع تخصصی و مرتبط با حوزه فرهنگ است. از این رو وزارت فرهنگ موضوع تحول را به عنوان یک برنامه کامل و جامع برای خود تهیه و اعلام کرد.

ایجاد تحول جدی در شورای فرهنگ عمومی کشور
وی به توسعه جدی شورای فرهنگ عمومی اشاره کرد و افزود: شورای فرهنگ عمومی موضوعات مهمی از جمله عفاف، حجاب، مد و لباس را متمرکز کرده و چندین رویداد برای آن تعریف می کنیم. برای مسائل فرهنگی که در دست اجرا داریم برنامه ریزی کاملی برای تغییر ریل وجود دارد و برخی از آنها تکمیل شده است.

اسماعیلی در بخشی دیگر از سخنان خود به هجرت امام رضا(ع) به خراسان اشاره کرد و گفت: هیچ کوچ پس از هجرت پیامبر اکرم(ص) مبارکتر از هجرت علی بن موسی الرضا نبود. ع) از مدینه تا مرو. همه آنچه امروز به عنوان تمدن نوین اسلامی رخ داد و افتخارات شکوهمندی که ایران اسلامی به آن افتخار می کند در پناه این هجرت بزرگ تاریخی رقم خورد.

وی در پایان خاطرنشان کرد: خراسان بزرگ همواره منشأ حرکت‌های بزرگ فرهنگی بوده است که انشاءالله بتوانیم از این دریای رحمت استفاده کنیم.