دو پیام تسلیت درگذشت محمدتقی انصاریان از سوی مدیران سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامیبه گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، خجت الاسلام مهدی ایمانی پور، رئیس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی در پیامی درگذشت استاد محمدتقی انصاریان را تسلیت گفت.

در پیام رئیس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی آمده است: خبر درگذشت استاد حاج محمد تقی انصاریان از پیشکسوتان و پیشکسوتان ترجمه و نشر معارف اهل بیت علیم السلام به زبان های مختلف. ، باعث تأثر و تأسف شد. بیش از نیم قرن آثاری که با اهتمام او در انتشارات انصاریان ترجمه شد، تشنگی اسلام ناب را از شرق تا غرب سیراب کرد. درگذشت این شخص خادم عرصه فرهنگ بین الملل را به مقام معظم رهبری، شرکت های نشر و نشر کتاب، دست اندرکاران عرصه بین الملل و به ویژه خانواده محترم انصاریان تسلیت عرض می کنم.

حجت الاسلام والمسلمین محمد اسدی محد، مدیرعامل موسسه بین المللی فرهنگی هنری الهادی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی نیز در پیامی درگذشت محمدتقی انصاریان را تسلیت گفت.

در بخشی از این پیام آمده است: حاج محمدتقی انصاریان بیش از نیم قرن است که در عرصه نشر، ترجمه و اشاعه کتب ارزشمند شیعه فعالیت داشته و بیش از ۱۲۰۰ عنوان کتاب به زبان های مختلف منتشر و منتشر کرده است. و آنها را در اختیار مسلمانان جهان قرار داد. این خادم قرآن کریم و اهل بیت علیهم السلام همچنین توانسته قرآن کریم را به ۱۷ زبان مختلف ترجمه، چاپ و منتشر کند.

آثار پرشمار و فاخر او در ترجمه، شرح حال و اسناد زندگی و زندگی علمی علما و بزرگان شیعه، مجموعه ارزشمندی است که از خود به جای گذاشته و در سال‌های آخر عمر تألیف کرده است. انجام مکاتبات و ارتباط علمی با فعالان و اندیشمندان شیعه در اقصی نقاط جهان توسط این شخصیت برجسته فرهنگی به حدی بود که بدون اغراق، عملکرد سازمانی واقعی و عظیمی را در تبلیغ معارف اسلامی تداعی می کرد که همگی ناشی از آن است. شجاعت و اراده شخصی او انجام شد.