رئیس خانه فرهنگ ایران با رئیس دانشگاه لاهور دیدار کردبر اساس گزارش ها خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) جعفر روناس رایزن فرهنگی و رئیس خانه فرهنگ جمهوری اسلامی ایران روز شنبه ۲۸ خرداد با اویس رئوف رئیس دانشگاه لاهور به منظور هماهنگی دیدار مجازی بین نمایندگان دانشگاه لاهور و دانشگاه تهران دیدار و گفتگو کرد. . علوم پزشکی.

وابسته فرهنگی کشورمان هدف از برگزاری این نشست مجازی را بررسی فرصت ها و ظرفیت های همکاری بین دانشگاه های برتر دو کشور عنوان کرد و گفت: با توجه به وحدت و تشابهات ایران و پاکستان، ظرفیت های زیادی برای همکاری بین دانشگاه های برتر دو کشور وجود دارد. همکاری علمی و دانشگاهی بین دو کشور.»

وی افزود: پس از نشست مجازی بین دو دانشگاه، طبق توافقات صورت گرفته، هیئتی از نمایندگان دانشگاه مبادله می شود تا این توافقات در اسرع وقت اجرایی شود.

اویس رئوف رئیس دانشگاه لاهور با استقبال از پیشنهاد واحد فرهنگی کشورمان برای شرکت در این نشست مجازی گفت: هدف ما ایجاد دانشکده پزشکی به زبان انگلیسی در یکی از دانشگاه های ایران است.

وی افزود: ایران در زمینه علم و تحقیقات پیشرفت چشمگیری داشته است و پیشرفت ایران در سلول های بنیادی یکی از نشانه های بارز آن است. اما دانشگاه های ایران با وجود ظرفیت و امکانات بالا در دنیا شناخته شده نیستند. ما می خواهیم از ظرفیت علمی ایران استفاده کنیم و تحقیقات مشترک انجام دهیم.

رئیس دانشگاه لاهور افزود: به زودی دپارتمان اکولوژی را در این دانشگاه افتتاح می کنیم و پروفسور تحسین فراقی مسئولیت این دپارتمان را بر عهده خواهد داشت. تحسین فراگی دکترای فارسی خود را در سال ۱۳۸۷ از دانشگاه تهران دریافت کرد. به تعداد زیادی استاد زبان فارسی برای گروه بوم شناسی نیازمندیم و امیدواریم خانه فرهنگ جمهوری اسلامی ایران در لاهور در این زمینه با دانشگاه لاهور همکاری کند.

روناس در پایان این دیدار آمادگی خود را برای هر نوع همکاری با دانشگاه لاهور از جمله تامین اساتید زبان فارسی اعلام کرد.

دانشگاه لاهور (UOL)

این دانشگاه با بیش از ۴۵۰۰۰ دانشجو، بزرگترین دانشگاه خصوصی پاکستان است. این دانشگاه در سال ۱۹۹۹ تأسیس شد و از آن زمان تاکنون دوره هایی در رشته های پزشکی و دندانپزشکی، داروسازی، بیوشیمی، زیست شناسی مولکولی، میکروبیولوژی، بیوتکنولوژی، علوم بهداشتی، مهندسی، هنر و علوم انسانی ارائه می دهد. با توسعه متوازن و تمرکز بر سرمایه انسانی، این دانشگاه دارای ۱۱ دانشکده و ۴۰ گروه آموزشی است.

این دانشگاه که بر اساس کمیسیون آموزش عالی (HEC) در سال ۲۰۱۲ رتبه بندی شده است، همچنین به دلیل کیفیت امکانات آموزشی و برتری تحقیقاتی خود شناخته شده است و در بین ۶ دانشگاه برتر پاکستان قرار دارد. اویس رئوف; رئیس دانشگاه کنسول افتخاری جمهوری اوگاندا در پاکستان است.