رابطه جنسی و کاهش وزن


رابطه جنسی و کاهش وزن

پس از کاهش وزن ، خستگی و خستگی مداوم وجود خواهد داشت. به عنوان مثال ، بر اساس داده های بررسی سلامت و تغذیه ملی ایالات متحده ، از هر سه بزرگسال یک نفر اضافه وزن دارد. با توجه به این آمار و شیوه زندگی امروزی ، بهتر است راه های ممکن برای کاهش وزن را بررسی کنیم.

اگر این واقعیت را در نظر بگیریم که مقاربت نیاز به فعالیت بدنی زیادی دارد ؛ ما قادر به درک بیشتر رابطه جنسی در درمان چاقی خواهیم بود. اما تأثیر این رابطه بر کاهش وزن تنها با فعالیت بدنی خاتمه نمی یابد. به عنوان مثال ، تماس جنسی نه تنها باعث ترشح اندورفین در مغز می شود ، بلکه به شما احساس شادی می دهد. همچنین بر میزان کالری دریافتی تأثیر مثبت دارد.

اخیراً ثابت شده است که ورزش به تنهایی برای درمان اضافه وزن کافی نیست و عوامل زیادی در روند کاهش وزن شما نقش دارند. البته ، بهتر است بدانید که در رابطه جنسی نسبت به رفتن به باشگاه اقدام کنید. شما کالری نمی سوزانید ؛ با این حال ، این اثرات خاص خود را دارد ، که برخی از آنها عبارتند از:

 • تاثیرات فیزیولوژیکی تماس جنسی بر کاهش وزن
 • تاثیر روانی رابطه جنسی بر درمان چاقی
 • چگونه با رابطه جنسی از افزایش وزن جلوگیری کنیم
 • راه حل مشکلات ناشی از مقاربت جنسی و چاقی
 • کالری سوزی و کاهش وزن در هنگام رابطه جنسی

رابطه جنسی راهی آسان برای کاهش وزن است

رفتن به باشگاه در چند هفته اول همیشه بسیار دشوار است. به خصوص اگر به یک شیوه زندگی بی تحرک عادت کرده اید. برخی از دلایلی که افراد در ابتدا از این روش برای کاهش وزن صرف نظر می کنند عبارتند از ؛ در زیر گزینه های گنجانده شده است:

 • وجود تجارت
 • اتلاف وقت در راه برگشت و خروج از خانه
 • گرفتگی عضلات در هفته های اولیه باشگاه
 • کاهش کارایی در کارهای روزانه
 • ساعات کاری خاص باشگاه
 • خستگی بعد از ورزش شدید

اما نگران نباشید؛ زیرا یک فعالیت بدنی خوب در رختخواب می تواند بخشی از عدم تحرک ناشی از شیوه زندگی امروزی را جبران کند. بنابراین ، LifeDite یک فعالیت بدنی سالم ، راحت و بدون دردسر را برای شما فراهم می کند.

رابطه جنسی یکی از بهترین فعالیت های بدنی است

علاوه بر مزایای روانی ، رابطه جنسی یک فعالیت بدنی پرشور برای سوزاندن مقدار قابل توجهی کالری است. هرچه بیشتر در اتاق خواب فعال باشید ؛ انرژی بیشتری به دست می آورید و کالری بیشتری می سوزانید. رابطه جنسی باعث فعال شدن قلب و افزایش متابولیسم می شود که منجر به کاهش وزن می شود.

از نظر سوزاندن کالری ، رابطه جنسی به راحتی برابر با ورزش بدنی متوسط ​​است. بنابراین اگر زمان کافی برای رفتن به باشگاه ندارید ؛ نگران نباش. برای گذراندن زمان بیشتر با شریک خود کافی است. به علاوه ، انجام حرکات لگن یا کگل ، علاوه بر کاهش وزن موضعی ، به شما کمک می کند عملکرد بهتری در اتاق خواب خود داشته باشید.

کاهش تماس جنسی و هورمون های استرس

یکی از مهمترین عوامل در روند افزایش وزن ؛ هورمون کورتیزول به عنوان هورمون استرس نیز شناخته می شود. کورتیزول بیشتری در بدن ترشح می شود. استرس بیشتری خواهیم داشت و این منجر به گرسنگی کاذب و افزایش وزن می شود.

رابطه جنسی و کاهش استرسداشتن رابطه جنسی منظم تولید هورمون کورتیزول را به میزان قابل توجهی کاهش می دهد و طبیعی می ماند. از این رو ، از دسترسی شما به غذا در زمان استرس محافظت می کند و مشکل گرسنگی کاذب را از بین می برد.

اثر انتشار اکسی توسین

یکی از مهمترین علل افزایش وزن و چاقی ؛ خواب نامناسب و نامنظم. رابطه جنسی با انتشار اکسی توسین ، که معمولاً در پایان مقاربت رخ می دهد. منجر به ترشح این هورمون مهم می شود و باعث ایجاد خواب سالم می شود.

خواب کافی برای کاهش وزن بسیار مهم است. زیرا تحقیقات نشان می دهد که کم خوابی اغلب با افزایش وزن ارتباط دارد. بنابراین بهتر است بخوابید ؛ در حین رژیم گرفتن در کاهش وزن موفق تر خواهید بود.

تقویت اعتماد به نفس و درمان چاقی

یکی از راه هایی که رابطه جنسی به شما در کاهش وزن کمک می کند این است که ؛ این احترام به خود است. وقتی رابطه را به طور منظم و برنامه ریزی شده تجربه می کنید ؛ شما ناخودآگاه روی ظاهر و اندام خود سرمایه گذاری می کنید.

این انگیزه را برای حفظ زندگی جنسی و زیبایی رضایت بخش و جلوگیری از افزایش وزن ایجاد می کند. رضایت جنسی به طور غیرمستقیم شما را وادار می کند تا عادات غذایی سالم و فعالیت بدنی منظم را متناسب با بدن خود انتخاب کنید.

اثرات افزایش سطح تستوسترون

چاقی و افزایش وزن باعث افزایش غیرطبیعی سطح هورمون می شود. این امر بر میل جنسی افراد تأثیر منفی می گذارد و می تواند منجر به بسیاری از مشکلات دیگر شود. اما افزایش رابطه جنسی با گذشت زمان سطح تستوسترون را افزایش می دهد و روابط زناشویی را لذت بخش تر می کند و به طور طبیعی کالری بیشتری برای کاهش وزن می سوزاند.

رابطه جنسی و سلامت قلب

بین سیستم قلبی عروقی و چاقی ارتباط قوی وجود دارد. در واقع ، افرادی که روز به روز در حال افزایش وزن هستند. آنها در معرض خطر بیشتری برای بیماری هایی مانند فشار خون بالا و سایر شرایط مشابه هستند. اما باید بدانید که رابطه جنسی منظم همه این خطرات را از بین می برد. متابولیسم به طور همزمان در حین مقاربت افزایش می یابد. به این ترتیب ، رگ های خونی برای ادامه پمپاژ و سالم ماندن خون مورد نیاز خود را تأمین می کنند و از بیماری عروق کرونر قلب جلوگیری می کند.

کالری سوزی و کاهش وزن در هنگام رابطه جنسی

کارشناسان تخمین می زنند که مقاربت هر 30 دقیقه حدود 85 تا 150 کالری می سوزاند. در صورت افزایش دفعات و مدت زمان این رابطه ؛ این میزان افزایش می یابد و روند کاهش وزن تسریع می شود.

مقدار کالری سوزانده شده به حدی است که یک پوند از وزن بدن کاهش می یابد که تقریباً معادل نیم کیلوگرم است. شما باید حدود 3500 کالری بسوزانید. بنابراین اگر در هر بار رابطه جنسی 100 کالری مصرف کرده اید ؛ با 70 بار رابطه جنسی ، حدود یک کیلوگرم وزن کم می کنید.

نتیجه

رابطه جنسی یک ورزش نیست ؛ اما به عنوان مکمل ، به شما در کاهش وزن کمک می کند. اما نباید فکر کنید که رابطه جنسی جایگزین ورزش های سنگین و زمان سپری شده در باشگاه است. با این حال ، این فعالیت به شدت به سوخت بدن کمک می کند و روند چربی سوزی را تسریع می کند.

همانطور که اشاره شد؛ رابطه جنسی علاوه بر حفظ سلامتی و نشاط ، اندورفین و سایر هورمون های مفید را ترشح می کند که از اشتهای کاذب و ناسالم جلوگیری می کند. رابطه جنسی خطرات قلبی عروقی مرتبط با افزایش وزن را کاهش می دهد. همچنین در بهبود سطح تستوسترون مفید است. به طوری که به نوبه خود می تواند به کاهش وزن بیشتر کمک کند.

رژیم آنلاین

دیدگاهتان را بنویسید