راه اندازی کتابخانه عمومی در پردیسان نیازمند همکاری ادارات کل استان استبه گزارش خبرنگار خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) قم، مهدی توکلیان رئیس اداره کل کتابخانه های عمومی استان کوم به منظور بررسی راهکارهای ایجاد کتابخانه عمومی در شهرستان کوم با علی طاعتی نماینده ویژه فرماندار شهرستان کوم در امور مصوبات پردیسان دیدار و گفتگو کرد. شهر پردیسان .

ناظر اداره کل کتابخانه های عمومی استان کوم در این جلسه گفت: ایجاد کتابخانه عمومی در پردیسان یکی از دغدغه های اصلی این اداره کل است که در سال های اخیر تلاش های زیادی برای تحقق آن انجام شده است. . اما با توجه به اینکه کتابخانه های عمومی از نظر قانونی یک سازمان غیردولتی و غیرانتفاعی است، تاکنون امکان ساخت کتابخانه وجود نداشته و تنها می تواند فضاهای کتابخانه ای را که برای آن در نظر گرفته شده به عنوان اپراتور تجهیز کند.

وی افزود: در جلسه هفته گذشته با رئیس کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان، توافقات اولیه برای استفاده از ساختمان کانون واقع در پردیسان برای ایجاد کتابخانه عمومی و بازدیدهای کارشناسی در این فیلد به زودی ساخته می شود. اما با توجه به جمعیت و وسعت شهر پردیسان، کتابخانه پاسخگوی نیاز این منطقه نیست و به دنبال استفاده از سایر امکانات موجود مانند مساجد هستیم.

توکلیان تصریح کرد: به عنوان راهکاری کوتاه مدت برای رفع این مشکل در صورت فراهم شدن امکانات لازم می توان با راه اندازی کتابخانه سیار و پیک برای اهالی پردیسان در این راستا گام برداشت.

وی در پایان تاکید کرد: معتقدم در صورتی این مشکل حل می شود که به دغدغه اصلی همه دستگاه های فرهنگی استان تبدیل شود و بتوانیم از ظرفیت های خیرین و هم افزایی صنعت و فرهنگ بهره مند شویم.