رونمایی از ترجمه کردی «خون دلی که لال شرد» در نمایشگاه کتاب سلیمانیهگزارش کردن خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) مراسم رونمایی از ترجمه کردی کتاب «خون دلی که لال شد» امروز (۱۲/۳/۱۲) با حضور داود حسن پور وابسته فرهنگی کنسولگری جمهوری اسلامی ایران در سلیمانیه و جمعی از مدیران فرهنگی برگزار شد. موسسات و ناشران

داود حسن پور در این دیدار با بیان اینکه کتاب «کن دلی که لعل شراد» خاطرات مقام معظم رهبری (مدظله العالی) از زندان ها و دوران تبعید انقلاب اسلامی ایران است که به زبان عربی منتشر شده است، اظهار کرد: و گفت: این کتاب نوشته محمدعلی آذرشب است که به عربی گردآوری و توسط محمدحسین بتمن گالیچ به فارسی ترجمه شده است. در نهایت کریم کلاشی فرد آن را به کردی ترجمه کرد.

وابسته فرهنگی کنسولگری جمهوری اسلامی ایران در سلیمانیه گفت: تلاوت خاطرات مقام معظم رهبری (مدظله العالی) این کتاب را از دیگر خاطرات منتشر شده در عرصه مبارزه قبل از انقلاب اسلامی متمایز می کند. ایران مقام معظم رهبری در این اثر به شرح دوران کودکی، تحصیل، آغاز فعالیت خود به عنوان مبارز با رژیم طاغوت، درگیری ها و دستگیری ها و… پرداختند.

حسن پور یکی از ویژگی های کتاب خون دلی که لعل شرد را دور از طناب نگارش دانست و گفت: مقام معظم رهبری (مدظله العالی) از معرفی مطالب بیهوده خودداری کردند و هر چه خواننده بخواند مادی است. که به نحوی یک نکته را می رساند و بقیه بیوگرافی را آشکار و تقویت می کند. توضیحات در این اثر با دقت و ظرافت مثال زدنی نوشته شده و تصویری جامع از فضای مبارزات رهبر معظم انقلاب و سایر همرزمانش را به مخاطب نشان می دهد.

وابسته فرهنگی کنسولگری جمهوری اسلامی ایران در سلیمانیه گفت: کتاب «خون دلی که ریخته شد» اگرچه عمدتاً به دوران تبعید و اسارت ولی فقیه می پردازد، اما حاوی جزئیات دلنشین و روشنگرانه ای نیز هست. . از افکار و شیوه زندگی او

حسن پور در پایان نمایشگاه بین المللی کتاب سلیمانیه را فرصتی عالی برای عرضه کتاب های ناشران ایرانی به علاقه مندان ارزیابی کرد و افزود: ارائه ترجمه کتاب های مهم به ویژه در حوزه انقلاب اسلامی، ادبیات پایداری و دفاع مقدس. ، مورد توجه مخاطبان اقلیم کردستان است و امیدواریم ناشران ایرانی پاسخگوی نیاز علاقمندان باشند.

در ادامه این نشست ترجمه کتاب «پیامبر رحمت» از مقام معظم رهبری به زبان کردی ارائه شد.

کتاب «پیامبر رحمت» شامل مجموعه ای از بیانات مقام معظم رهبری (مدظله العالی) درباره پیامبر (ص) از تولد تا تولد، زندگی آن حضرت در مکه و مدینه و بنیان تمدن اسلامی است.

چهارمین نمایشگاه بین المللی کتاب در سلیمانیه با حضور ناشرانی از کشورهای ایران، لبنان، سوریه، عراق، مصر، عربستان سعودی، مراکش، انگلیس، سوئد، فنلاند، دانمارک و ناشران اقلیم کردستان آغاز شد و تا ۱۴ آذر ادامه دارد. ۱۴۰۱.

خانه کتاب و ادبیات ایران که نماینده صنعت نشر کشورمان است با غرفه ای به مساحت ۶۰ متر مربع بیش از ۴۰۰ عنوان کتاب در موضوعات ادبیات کلاسیک و معاصر، ادبیات بزرگسال و کودک، هنر، دانشگاهی را معرفی و عرضه می کند. ، ایران شناسی. در این نمایشگاه به ادبیات پایدار، دفاع مقدس و دین پرداخته شده است.