رژیم اینترنتی | متخصص تغذیه و رژیم درمانی بالینی


رژیم اینترنتی گفته می شود رژیم غذایی با ارسال اطلاعات و مشخصات به بهترین متخصصان تغذیه به صورت آنلاین به دست می آید. رژیم غذایی آنلاین یا حضوری متخصص تغذیه اطلاعاتی که دریافت می کنید شامل وعده های غذایی اصلی و میان وعده ها بر اساس اطلاعاتی است که به متخصص تغذیه خود ارائه می دهید.

یک رژیم غذایی سالم باید به حفظ و بهبود سلامت عمومی بدن کمک کند و حاوی تمام مواد مغذی ، مایعات ، اسیدهای آمینه ، اسیدهای چرب ضروری ، ویتامین ها و غیره باشد. در برخی موارد ، بسته به نوع بیماری ، فرد باید از رژیم غذایی خاصی به نام رژیم درمانی پیروی کند.

رژیم اینترنتی

هدف از رژیم آنلاین چیست؟

با افزایش نگرانی های زندگی ، مردم معمولاً زمان کافی برای مراجعه حضوری به مشاوره تغذیه خوب ندارند ، بنابراین پزشک برنامه رژیم غذایی را به صورت آنلاین طراحی کرده است. در این روش ، فرد از وب سایت پزشک متخصص مورد نیاز بازدید می کند ، فرم های مربوط به رژیم غذایی اینترنتی را پر می کند و پس از چند روز ، متخصص تغذیه آنها را بررسی می کند و برنامه رژیم غذایی مناسب را برای فرد ارسال می کند.

توجه داشته باشید که در مورد رژیم غذایی اینترنتی نیز توصیه های تغذیه ای دارید و در صورت داشتن هرگونه سال می توانید آن را با او در میان بگذارید.

تفاوت بین رژیم غذایی و حضور آنلاین چیست؟

برخی تصور می کنند که این دو رژیم غذایی می توانند متفاوت باشند ، اما اینطور نیست و تنها تفاوت این است که شما با رژیم معمولی به مطب پزشک می روید و او شخصاً س questionsالات مرتبط را می پرسد ، اما رژیم آنلاین سوالات و اطلاعات به صورت مکتوب است.

رژیم بدون اصول رعایت نکنید:

برخی از افراد سعی می کنند با حذف برخی از مواد غذایی از رژیم غذایی خود ، وزن خود را کاهش دهند ، که به هیچ وجه درست نیست زیرا همه از تغذیه آگاهی کافی ندارند و بنابراین ممکن است رژیم بگیرند. با یکدیگر رژیم غذایی یکی یکی متخصص تغذیه خوب خوردن غذاهای خاص در حد اعتدال و کاهش وزن تضمین شده است.

رژیم اینترنتی

مقالات رژیم غذایی آنلاین را بیشتر بخوانید

یک رژیم غذایی سالم چیست؟

رژیم غذایی سالم به معنای محدودیت های شدید ، کاهش وزن غیرمنطقی یا محرومیت از غذاهای مورد علاقه شما نیست. بلکه به معنای احساس خوب ، داشتن انرژی بیشتر ، بهبود سلامتی و افزایش روحیه است.

داشتن رژیم غذایی سالم کار سختی نیست. اگر در مورد رژیم غذایی و دستور العمل های رژیم غذایی گیج شده اید ، تنها نیستید. در اینجا دکتر شادنوش متخصص تغذیه اطلاعات کاملی در مورد غذاهای خوب و مناسب در اختیار شما قرار می دهد.

حقیقت این است که در حالی که برخی غذاها یا برخی مواد مغذی تأثیرات مفیدی بر خلق و خوی فرد دارند ، این رژیم غذایی کلی شما است که اهمیت دارد. سنگ بنای یک رژیم غذایی سالم جایگزینی غذاهای فرآوری شده با غذاهای واقعی است. غذاهایی که تا حد امکان به غذاهای تهیه شده در طبیعت نزدیک هستند می توانند تفاوت چشمگیری در نحوه تفکر ، ظاهر و احساس شما ایجاد کنند.

با این دستورالعمل های ساده ، می توانید یک رژیم غذایی خوشمزه ، مغذی و متنوع ایجاد کنید که برای بدن و ذهن شما مفید است.

اصول یک رژیم غذایی سالم

نیازی نیست الگوهای خاصی را از رژیم غذایی خود حذف کنید ، در عوض می توانید از هر الگوی انتخاب سالم تری داشته باشید.

  • پروتئین انرژی لازم برای بلند شدن و ورزش را برای شما فراهم می کند و عملکردهای بالینی و خلق و خوی شما را تنظیم می کند. مصرف بیش از حد پروتئین می تواند برای افراد مبتلا به بیماری کلیوی خطرناک باشد. تحقیقات نشان می دهد که بسیاری از ما به پروتئین با کیفیت ، به ویژه با افزایش سن نیاز داریم.
  • چربی- همه چربی ها یکسان نیستند. همانطور که چربی های بد می توانند خطر ابتلا به برخی بیماری ها را افزایش دهند ، چربی های خوب نیز از مغز و قلب شما مراقبت می کنند. چربی هایی مانند امگا 3 برای سلامت جسمی و روحی مهم هستند.
  • فیبر خوردن غذاهای سرشار از فیبر می تواند به کاهش خطر بیماری های قلبی ، سکته مغزی و دیابت کمک کند. فیبر همچنین می تواند پوست را بهبود بخشد و به کاهش وزن کمک کند.
  • کلسیم مصرف ناکافی کلسیم در رژیم غذایی با اضطراب ، افسردگی و مشکلات خواب ارتباط دارد. صرف نظر از جنسیت و سن ، خوردن غذاهای غنی از کلسیم و دریافت مقدار کافی منیزیم ، ویتامین D و پتاسیم برای کمک به کلسیم در انجام وظایف مهم است.
  • کربوهیدرات- کربوهیدراتها منبع اصلی انرژی هستند. اما بیشتر آن باید از کربوهیدراتهای پیچیده و تصفیه نشده (سبزیجات ، غلات و میوه ها) به جای شکر و کربوهیدراتهای تصفیه شده تامین شود. مصرف نان سفید ، نان خامه ای ، نشاسته و شکر می تواند از جهش سریع قند خون ، نوسانات خلقی و تشکیل انرژی و چربی به ویژه در اطراف کمر جلوگیری کند.

رژیم اینترنتی

از رژیم غذایی سالم پیروی کنید.

هر از گاهی ایجاد تغییرات جزئی بهترین دستاورد است. حفظ هدف در سطح ملایم می تواند به شما در دستیابی به نتایج درازمدتی کمک کند که باعث می شود بدن شما از غذاهای مورد علاقه خود محروم باشد.

با انجام اقدامات کوچک و قابل کنترل مانند افزودن سالاد به رژیم غذایی خود یک بار در روز ، به رژیم غذایی سالم فکر کنید. هنگامی که این تغییرات کوچک به یک عادت تبدیل شد ، می توانید گزینه های سالم تری را اضافه کنید.

خود را برای موفقیت آماده کنید.

همه چیز را ساده نگه دارید تا برای موفقیت آماده شوید. داشتن رژیم غذایی سالم نباید پیچیده باشد. به جای نگرانی در مورد شمارش کالری ، به مواردی مانند رنگ ، تنوع و طراوت فکر کنید. به فکر اجتناب از غذاهای فرآوری شده و انتخاب مواد تازه باشید.

غذای خود را آماده کنید. تغییرات درست را در رژیم غذایی خود ایجاد کنید. برچسب های مواد غذایی را بخوانید تا بدانید چه مقدار قند یا چربی های ناسالم در غذاهای فرآوری شده وجود دارد. به احساسی که بعد از خوردن غذا دارید توجه کنید و سعی کنید با انتخاب غذای سالم بدن خود را هیدراته نگه دارید.

اعتدال: در همه رژیم های سالم مورد نیاز است

اعتدال در رژیم غذایی به این معنی است که فقط به اندازه نیاز بدن غذا بخورید. برای بسیاری از ما ، اعتدال به معنای خوردن کمتر از نیاز بدن است. اما این بدان معنا نیست که غذاهای مورد علاقه را حذف کنید. خوردن غذای مورد علاقه هر از گاهی در یک وعده بلامانع است ، به شرطی که غذاهایی را که در وعده دیگر می خورید رعایت کنید.

به کاهش وعده ها فکر کنید. مدت کوتاهی قبل از سیر شدن غذا را متوقف کنید ، زیرا مغز برای ارسال کامل پیام به زمان نیاز دارد. در صورت امکان با دیگران غذا بخورید. غذا خوردن به تنهایی ، به ویژه جلوی تلویزیون یا کامپیوتر ، می تواند منجر به پرخوری شود. میان وعده ها را در خانه محدود کنید. به جای خرید تنقلات و تهیه آنها در خانه ، گزینه های سالم تری را انتخاب کنید و هر زمان که می خواهید به خودتان پاداش بدهید ، بیرون بروید و میان وعده مورد علاقه خود را از بیرون خریداری کنید.

بیشتر اوقات ما همیشه برای سیر شدن غذا نمی خوریم. گاهی اوقات ما برای از بین بردن استرس یا برای از بین بردن احساسات ناخوشایند مانند غم ، تنهایی یا کسالت غذا می خوریم. با یادگیری راه های سالم برای مدیریت استرس و احساسات ، می توانیم غذایی را که می خوریم کنترل کنیم.

از خوردن غذا در اواخر شب خودداری کنید. شام را زود بخورید و تا صبح روز بعد 14 تا 16 ساعت چیزی نخورید. تحقیقات نشان می دهد غذا خوردن در زمانی که بیشترین فعالیت را دارید به سیستم گوارشی شما زمان بیشتری برای استراحت می دهد و به حفظ وزن متعادل کمک می کند.

میوه ها و سبزیجات کالری کمی دارند و سرشار از مواد مغذی مانند ویتامین ها ، مواد معدنی ، آنتی اکسیدان ها و فیبر هستند. حداقل پنج وعده میوه و سبزیجات در روز بخورید.

دیدگاهتان را بنویسید