رژیم لاغری رایگان – رژیم لاغری


رژیم لاغری رایگان
رژیم لاغری رایگان

رژیم لاغری رایگان

آیا می خواهید با رژیم لاغری در کمترین زمان وزن خود را کاهش داده و اعتماد به نفس پیدا کنید؟ آیا می خواهید متناسب باشید؟ آیا در حال برنامه ریزی مهمانی یا مناسبت هستید و می خواهید در لباس خود زیبا به نظر برسید؟

برای این منظور بهتر است یک رژیم غذایی سالم و م chooseثر انتخاب کنید و به سراغ جراحی و انواع قرص ها و مکمل های لاغری نروید.

یکی از دغدغه های مردان و زنان عاشق تناسب اندام ، لاغری شکم و لگن و سوزاندن چربی است. خوردن غذاهای سالم و پرهیز از غذاهای چرب و چرب و انجام برخی ورزش ها به شما در جلوگیری از چاقی موضعی ، به ویژه چاقی شکمی کمک می کند.

مهمترین نکته در هر رژیم کاهش وزن این است که همیشه باید به خاطر داشته باشید که حذف وعده های غذایی به هیچ وجه سالم نیست و همچنین مضر است.

برای رسیدن به لاغری سریع شکم اصول و توصیه هایی وجود دارد و با رعایت این اصول می توانید چربی شکم را از بین ببرید و خیلی سریع و راحت وزن کم کنید.

چگونه در 30 روز وزن کم کنیم؟

همیشه راهی برای کاهش وزن به روش سالم و رایگان وجود دارد ، کاهش و افزایش وزن جدی برای بدن و فرد مضر است ، چنین نوساناتی باعث تأمین غیر مستقیم مواد مغذی و مواد معدنی در بدن می شود و باعث بیماری های زیادی می شود. دلایل ایجاد می شود. یک روش برنامه ریزی شده و منظم برای کاهش وزن وجود دارد. رهایی از بیماریهای ناشی از چاقی و اضافه وزن یکی از دغدغه های جدی افراد جامعه است که در تلاش هستیم آن را برطرف کنیم.

یک برنامه رژیم غذایی ساده برای کاهش وزن در سی روز:

1. پذیرفتن:

برای کاهش وزن در یک ماه ، مهمترین چیز این است که بپذیرید وزن شما ایده آل نیست و اضافه وزن دارید ، که اعتماد به نفس شما را از بین برده است.

2. تعیین اهداف واقع بینانه:

شما باید اهداف واقع بینانه تعیین کنید. من می دانم که برخی رژیم های بی عیب و نقص وجود دارد که می توانید در یک روز از دست بدهید. اما اگر رژیم غذایی باعث شود در کمتر از 7 روز 7 کیلو وزن کم کنید ، در واقع کمی عجیب است. این به هیچ وجه برای سلامتی شما خوب نیست. در واقع گذرا است و ممکن است بعد از چند روز بیمار شوید و به وزن قبلی خود بازگردید.باید منتظر بمانید و اهداف خود را مشخص کنید. کاهش دو یا سه کیلو در یک ماه یک هدف بسیار ساده است که می توان آن را محقق کرد و حتی می تواند بر بدن شما نیز نشان دهد ، بنابراین قبل از تعیین هدف نهایی ، خوب فکر کنید تا بعدا پشیمان نشوید.

3- ورزش هوازی انجام دهید:

روزانه تمرینات هوازی انجام دهید. برای کسانی که تازه شروع کرده اند ، سی دقیقه ورزش پنج بار در هفته کافی است. با گذشت زمان ، می توانید این مقدار را به چهل دقیقه یا بیشتر افزایش دهید.

اگر واقعاً می خواهید وزن کم کنید ، همه چیز به شما بستگی دارد ، روزهای ورزش و ورزش را از دست ندهید!

می توانید با چند دقیقه گرم کردن بدن خود را شروع کرده و با چند حرکت کششی به پایان برسانید.

4- وقت خوبی برای خوردن داشته باشید:

جدا از اینکه نوع غذایی که می خورید مهم است ، باید برنامه غذایی مناسبی نیز داشته باشید. بعد از ساعت 8 یا 9 شب از خوردن شام خودداری کنید. و قبل از خواب حتماً فعالیت بدنی انجام دهید. به مرور زمان تنقلات کمتری بخورید. بیشتر افزایش وزن به دلیل میان وعده هایی است که می خورید ما می توانیم بین وعده های غذایی هر چیزی بخوریم اما نباید در مصرف آن زیاده روی کنیم.

میان وعده بدی نیست ، اما سعی کنید آن را با میان وعده های سالم پر کنید. بیسکویت را جایگزین آجیل یا سالاد کنید. مصرف کافئین را تا حد ممکن کاهش دهید.

5- تمرینات استقامتی انجام دهید:

این تمرینات استقامتی را نباید از دست داد. وقتی ورزش هوازی انجام می دهید ، 10 دقیقه تمرینات استقامتی انجام دهید. نوجوانان یک گزینه عالی برای این کار هستند ، اما اگر به دلایلی نمی توانید به باشگاه بروید و در خانه نیستید ، سعی کنید از بطری های آب سنگین استفاده کنید ، برخی از زنان از بطری های ماسه ای استفاده می کنند.

6- راه بروید و راه بروید:

پیاده روی باید جایگزین تمرینات هوازی شود. در حقیقت ، شما باید پیاده روی و ورزش های هوازی را برای کاهش وزن ترکیب کنید. پیاده روی 45 دقیقه ای در صبح می تواند 160 کالری بسوزاند. اگر بتوانید سریع راه بروید ، مطمئناً چیزهای زیادی به دست خواهید آورد. کمک. و سرعت کاهش وزن را چند برابر افزایش می دهد.

7- بالا رفتن از پله ها:

افرادی که مرتباً از پله ها بالا می روند سریعتر از افرادی که صعود نمی کنند وزن خود را کاهش می دهند.

چند دقیقه در روز را صرف بالا رفتن از پله کنید ، مطمئناً کالری بیشتری خواهید سوزاند و روند کاهش وزن سریعتر انجام می شود. مهمترین نکته در مورد بالا رفتن از پله این است که ضربان قلب شما را بالا می برد و شما را به شدت عرق می کند. می توانید این تمرین 5 دقیقه ای را 3 بار در روز تکرار کنید و تا پایان ماه تاثیر آن را بر بدن خود مشاهده خواهید کرد.

8- کار هنگام تماشای تلویزیون:

اکثر مردم می گویند کار هنگام تماشای تلویزیون یک راه عالی برای جلوگیری از بیکاری و تنبلی است. البته ، پیاده روی و ورزش زمان زیادی را در طول روز می طلبد ، اما واقعاً همه چیزهایی را که می خورید می سوزاند ، که به خودی خود به شما کمک می کند در یک ماه 3 کیلو وزن کم کنید.

9- پروتئین بخورید:

پس از کاهش وزن خستگی و خستگی مداوم وجود خواهد داشت.شما نمی توانید غذاهای ناسالم بخورید و وزن خود را کاهش دهید. اگر می خواهید تغییرات سریع در بدن خود مشاهده کنید ، در رژیم غذایی و شیوه زندگی خود تغییراتی ایجاد کنید.

میوه ، سبزیجات ، حبوبات ، تخم مرغ ، گوشت ، انبه ، موز را در رژیم غذایی خود قرار دهید ، اما توجه داشته باشید که نباید بیش از یک موز در روز بخورید ، سیب زمینی یا سیب شیرین نخورید ، زیرا برای سلامتی مفید است. عالی نیست بیش از یک تخم مرغ در طول روز استفاده نکنید.

10- از خوردن غذاهای ناسالم خودداری کنید:

کار بعدی که باید انجام دهید این است که غذاهای سرخ شده و مضر را از لیست خود حذف کنید. شما باید غذاهای سفید مانند نودل ، ماکارونی و نان سفید را جایگزین کنید. همچنین می توانید آن را با نان قهوه ای جایگزین کنید. از خوردن غذاهای خیابانی کم چرب و کم چرب که دارای چربی زیاد هستند جایگزین کنید و همچنین از آنها اجتناب کنید.

11- شکر مصرف نکنید:

یکی دیگر از کارهایی که باید برای کاهش وزن انجام دهید این است که قند را از بین ببرید بستنی را از کیک ها و بیسکویت ها که همه دشمنان شما هستند بگیرید. این امر باعث کاهش متابولیسم و ​​کاهش وزن می شود.

12- نوشیدن چای سبز:

نوشیدن چای سبز به کاهش وزن کمک می کند. نوشیدن 3 یا 4 فنجان چای سبز در روز سوخت و ساز بدن را افزایش داده و به کاهش سریع وزن کمک می کند. همچنین می تواند به شما در سوزاندن کالری بیشتر هنگام ورزش کمک کند. نگران نباشید زیرا هیچ کدام از اینها را ندارد و مانند آب است و برای سلامتی عالی است.

یک فنجان را صبح و یک فنجان دیگر را بعد از ظهر با صبحانه و در نهایت بعد از شام بنوشید.

13- آب آشامیدنی :

اگر می خواهید در عرض یک ماه سریع وزن خود را کاهش دهید ، روزانه دو لیتر آب بنوشید. سموم را از بدن دفع می کند و شما را هیدراته نگه می دارد. در حقیقت ، هر بار که می خواهید آب بنوشید ، یک بطری کوچک را تمام کنید. این به شما کمک می کند کمتر غذا بخورید. قبل از غذا خوردن ، حتما یک لیوان آب بنوشید ، به این ترتیب کالری کمتری مصرف می کنید و به کاهش وزن شما کمک می کند.

14 هنگام تماشای تلویزیون غذا نخورید:

سعی کنید هنگام تماشای تلویزیون غذا نخورید ، این کار باعث می شود بیشتر از آنچه فکر می کنید غذا بخورید و حواس شما را پرت کند. در واقع ، هنگام غذا خوردن ، باید به آن توجه کنید و آرام غذا بخورید. این به شما کمک می کند تا به اندازه کافی غذا بخورید تا درست غذا بخورید و وزن خود را کاهش دهید.

15- هفته ای یکبار تقلب کنید:

سعی کنید این کار را در روز جمعه یا هر روز انجام دهید ، می توانید غذایی را که بیشتر دوست دارید بخورید. با این حال ، مطمئن شوید که این کار را فقط یک بار در هفته تکرار نکنید.

16- قبل از ورزش قهوه بنوشید

می توانید یک ساعت قبل از ورزش یک فنجان قهوه داغ بنوشید. البته باید فاقد قند باشد. افرادی که این آزمایش را امتحان کرده اند در طول یک ماه متوجه تغییرات زیادی در کاهش وزن خود شده اند.

17- کمی بیشتر بخوابید:

یکی از بزرگترین رازهای کاهش وزن ، خواب کافی است. اگر روزانه حدود 8 ساعت بخوابید ، احتمال کاهش وزن را افزایش می دهید. این به این دلیل است که وقتی بدن در حالت ثابتی قرار می گیرد ، بهترین عملکرد را دارد.

18- از رژیم غذایی با عملکرد بالا پیروی نکنید:

به یاد داشته باشید که شما همیشه باید سالم باشید و در دراز مدت از بدن خود محافظت کنید زیرا اکثر رژیم های پربازده هیچ تاثیری ندارند.

19- پشتکار و الهام بخش باشید:

آخرین و مهمترین مسئله برای کاهش وزن ، انگیزه و سازگاری است: اگر بتوانید همه موارد فوق را دنبال کنید و بر اهداف خود متمرکز بمانید ، هیچ چیز نمی تواند مانع کاهش وزن شما شود ، فقط باید از خود بپرسید.

نکات اضافی برای موفقیت در رژیم کاهش وزن یک ماهه:

 • سبزیجات خام ، میوه ها ، سالاد و چای های گیاهی بهترین چیزهایی هستند که می توانید برای کاهش وزن بخورید.
 • برای پخت و پز از روغن زیتون و سویا استفاده کنید.
 • از شیرینی زیاد استفاده نکنید.
 • چای گیاهی با عسل را به عنوان میان وعده میل کنید.
 • زیاد راه بروید و می توانید داغ بدوید.
 • برای جلوگیری از تجمع چربی در تابستان از ویتامین D استفاده کنید.
 • ویتامین B کافی دریافت کنید.
 • غذاهای غنی از ویتامین C بخورید.
 • کلسیم کافی برای تنظیم ترکیب بدن خود دریافت کنید.
 • مطمئن باشید کالری بیشتری نسبت به آنچه مصرف می کنید می سوزانید.
 • هدف کاهش وزن خود را بنویسید.
 • مقدار غذایی را که می خورید کاهش دهید.
 • فیبر بیشتری بخورید.
 • آهسته غذا بخورید.
 • غذای خود را خوب بجوید.
 • الکل مصرف نکنید
 • برنج قهوه ای بخورید.
 • برای جلوگیری از کم کاری تیروئید غذاهای غنی از ید بخورید.
 • پروتئین های بدون چربی مانند تخم مرغ ، ماهی ، پنیر ، مرغ و بوقلمون نه تنها گرسنگی را مهار می کند بلکه سطح کورتیزول را نیز تنظیم کرده و چربی را می سوزاند.
 • تحقیقات نشان داده افرادی که مقدار زیادی ویتامین C مصرف می کنند 30 درصد بیشتر از سایرین چربی می سوزانند.
 • از غذاهای فرآوری شده خودداری کنید.
 • از خوردن غذا قبل از خواب خودداری کنید.
 • درمان نفخ شکم.
 • برای حفظ اندام لاغر ، مصرف کروم را فراموش نکنید.
 • برای افزایش چربی سوزی از کاتچین استفاده کنید.
 • به کربوهیدراتهای کم گلوکز بروید.

هرگز به حذف کامل چربی های سالم فکر نکنید:

مصرف بیش از حد چربی خوراکی می تواند منجر به تجمع چربی در اطراف شکم و سایر قسمت های بدن شود. چربی دو برابر پروتئین یا کربوهیدرات کالری دارد. یک گرم چربی حاوی 9 کالری است ، در حالی که یک گرم کربوهیدرات یا پروتئین حاوی 4 کالری است. همچنین ، بر خلاف تصور رایج ، چربی کمترین اثر سیری را در بین عناصر درشت مغذی دارد ، به این معنی که شما زودتر از خوردن یک غذای چرب احساس گرسنگی می کنید تا یک پروتئین یا فیبر بالا یا کربوهیدرات. چربی همچنین دارای اثر کم کالری است ، به این معنی که بدن از انرژی بسیار کمی برای تجزیه چربی استفاده می کند. در مقابل ، پروتئین دارای خاصیت کالری بالایی است ، به این معنی که بدن بخش قابل توجهی از کالری دریافتی از غذاهای غنی از پروتئین را در این فرآیند استفاده می کند. تجزیه و هضم غذا.

با این حال ، مهم است که چربی را به طور کامل از رژیم غذایی حذف نکنید. اسیدهای چرب ضروری (در غذاهایی مانند آجیل ، دانه های روغنی ، ماهی های چرب و غلات تصفیه نشده) برای حفظ عملکرد مناسب بدن مهم هستند. این چربی ها در بدن تولید نمی شوند و باید از طریق رژیم غذایی دریافت شوند. برعکس ، باید از چربی های اشباع (که در غذاهایی مانند گوشت و لبنیات یافت می شود) اجتناب شود. این چربی ها بیشتر از اسیدهای چرب ضروری ذخیره چربی می کنند و باعث افزایش وزن می شوند. بدن برای مقاصد خاصی به مقادیر بسیار کمی از اسیدهای چرب نیاز دارد ، اما در صورت نیاز قادر به تولید آنها است.

دسته دیگری از چربی ها ، چربی ترانس ، باید به طور کامل از رژیم غذایی حذف شود. این چربی ها در فرآیندهای شیمیایی مورد استفاده کارخانه های مواد غذایی برای تبدیل روغن های مایع به چربی جامد و افزایش ماندگاری مواد غذایی استفاده می شوند. چربی های ترانس علاوه بر اثرات مضر بر سلامتی می توانند باعث افزایش وزن شوند ، حتی اگر کل کالری مصرفی تحت کنترل باشد.

در مطالعه ای روی میمون ها ، اسیدهای چرب ترانس به رژیم غذایی گروهی از میمون ها و اسیدهای غیر اشباع مانند روغن زیتون به رژیم غذایی همه میمون ها اضافه شد و همه آنها به همان میزان کالری دریافت کردند. افزایش وزن در میمون هایی که از چربی ترانس استفاده می کردند 2.7 درصد بود ، در حالی که در گروه دیگر (که از چربی های اشباع نشده تغذیه می کردند) 1.8 درصد بود.

دیدگاهتان را بنویسید