رژیم لاغری 7 روزه – رژیم لاغری


رژیم لاغری 7 روزه
رژیم لاغری 7 روزه

حکومت لاغری 7 روزه

امروزه به دلیل مکانیزه شدن مشاغل ، حرکت افراد روز به روز کاهش می یابد و این مشکل باعث ایجاد مشکل چاقی شده است. این مشکل یک ضعف عمده در ظاهر و تناسب اندام است و برای سلامتی مضر است. حال فرض کنید شرایطی برای این فرد وجود دارد که باید سریع وزن خود را کاهش دهد. به عنوان مثال ، او به یک مهمانی بزرگ یا یک قرار مهم دعوت شده است و زمان کافی برای آماده سازی لباس مناسب را ندارد و دلش برای لباسی که دوست دارد بپوشد تنگ می شود ؛ در چنین شرایطی ، اولین سالی که به ذهن این شخص می رسد این است که آیا راه حل عملی وجود دارد که بتواند به سرعت وزن خود را کاهش دهد و با پوشیدن لباس های مورد علاقه خود ظاهر خوبی داشته باشد؟

در این مقاله رژیم 7 روزه ای را به شما معرفی می کنیم که می توانید برای کاهش وزن تا 7 کیلوگرم از آن پیروی کنید.

اهمیت انتخاب رژیم غذایی مناسب

نکته مهم در انتخاب روش مناسب برای کاهش وزن این است که همیشه بدنبال رژیم های طبیعی برای این کار باشید و هرگز از قرص های رژیمی و مکمل های مختلف که مردم را با روش های تبلیغاتی مانند معجزه های کاهش وزن فریب می دهند ، امتحان نکنید. استفاده نکن. با برنامه مناسب و رژیم غذایی سالم می توانید به بدن خود کمک کنید تا به وزن دلخواه برسد. تصور این که یک یا دو وعده غذایی اصلی یا وعده های غذایی نامنظم را کنار بگذارید ، نمی تواند به کاهش وزن شما کمک کرده و سلامتی شما را در معرض خطر قرار دهد. همچنین ، همیشه به خاطر داشته باشید که اهداف دست نیافتنی را برای خود تعیین نکنید ، زیرا بدن شما می تواند تا حدی ورزش و رژیم غذایی سنگین را تحمل کند.

رژیم غذایی GM چیست؟

رژیم 7 روزه که به رژیم GM معروف است ، یکی از برنامه های رژیم غذایی است که می تواند به شما در کاهش 6 تا 7 کیلوگرم در هفته کمک کند. با انجام این رژیم ، بدن کالری دریافت می کند و در نتیجه ، فرد به سرعت وزن خود را کاهش می دهد. با این حال ، مانند همه روش های لاغری ، این روش نیز مزایا و معایب خود را دارد و باید از همه جنبه ها مورد بررسی قرار گیرد تا این کار به سلامت فرد آسیب نرساند ، که در این مقاله مورد بحث قرار می گیرد.

اطلاعات دقیقی در مورد سابقه و روش این رژیم وجود ندارد. در ابتدا اعتقاد گسترده ای بر این بود که رژیم طراحی و به کارکنان جنرال موتورز ارائه شده است ، که تا حد زیادی رد شد. مدت زمان این رژیم 7 روز است و شما باید هر روز غذاهای خاصی مصرف کنید که بیشتر آنها به شما اجازه می دهند سبزیجات بخورید و فقط در روزهای آخر مجاز به خوردن گوشت خواهید بود. یک عامل کلیدی در افزایش وزن ، دریافت کالری بیشتر از نیاز بدن است. دلیل کاهش سریع وزن با این روش استفاده از غذاهای کم کالری مانند میوه ها و سبزیجات است. بنابراین میزان کالری مصرفی در طول روز از مقدار بدست آمده بیشتر خواهد بود. متخصصان تغذیه معتقدند که این سریع ترین و طبیعی ترین راه برای کاهش وزن بدون استفاده از هیچ گونه مواد شیمیایی است. در این رژیم محدودیت شغلی یا سنی وجود ندارد و فرد می تواند به راحتی با این رژیم لاغر شود.

مهمترین چیز برای شروع رژیم GM ، آماده سازی ذهن و تعیین هدفی برای خود است. زیرا اگر هدفی را در ذهن خود با ذهن آماده تعریف کرده و دنبال کنید ، هرچه جلوتر بروید ، بیشتر باور خواهید کرد که به آن خواهید رسید و از این رو قادر خواهید بود به آن هدف دست یابید. تمام تلاش ما را می کند و بهره وری شما افزایش دادن. در طول این رژیم ، شما فقط باید غذاهای تجویز شده توسط این رژیم را مصرف کنید. لازم به ذکر است که این رژیم نیازی به گرسنگی در طول روز ندارد. زیرا نتیجه عکس است و به جای کاهش وزن ، شروع به افزایش وزن می کنید و تمام سخت کوشی شما بیهوده خواهد بود. شاید برای شما عجیب باشد که می توانید در این مدت کوتاه و بدون گرسنگی به طور م weightثر وزن کم کنید ، اما این رژیم به گونه ای طراحی شده است که با در نظر گرفتن کالری موجود در غذا ، می توانید در تمام طول روز وزن خود را کاهش دهید. . می تواند در چند ساعت انجام دهد. فقط تأکید می شود که دستورات این رژیم به شدت دنبال می شود.

هدف رژیم غذایی جنرال موتورز

  • تنها در 7 روز تا 7 کیلو وزن کم کنید
  • سم زدایی کامل بدن
  • عملکرد دستگاه گوارش را بهبود می بخشد
  • افزایش قدرت چربی سوزی بدن

دستور رژیم لاغری 7 روزه برای کاهش وزن تا 7 کیلوگرم

قبل از هر چیز ذکر این نکته ضروری است که قبل از رعایت این رژیم باید با متخصص تغذیه مشورت کنید. همانطور که گفته شد ، این رژیم غذایی 7 روز طول می کشد و شما باید از غذاهای ذکر شده در دستورالعمل برای کاهش 7 کیلوگرم استفاده کنید:

1 روز اول رژیم: میوه های تازه بخورید

روز اول برای شما بسیار مهم خواهد بود. زیرا شما اولین قدم را برای رسیدن به هدف و ایجاد تغییر اساسی در زندگی خود بر می دارید. بنابراین طبیعی است که امروز روز سختی برای شما باشد. در این مرحله باید از میوه های مختلف استفاده کنید. سبزیجاتی مانند هندوانه و طالبی می توانند انتخاب خوبی باشند. لازم به ذکر است که استفاده از موز در بین میوه ها مجاز نیست. همچنین حق استفاده از سبزیجات خام یا پخته را نخواهید داشت. نوشیدن بین 8 تا 12 لیوان آب را فراموش نکنید. بنابراین ، هر روز که احساس گرسنگی کردید ، فقط میوه بخورید.

2 روز دوم رژیم: سبزیجات بخورید

برخلاف روز اول شما مجاز به خوردن سبزیجات نبودید. در روز دوم ، می توانید از سبزیجات مختلف به اندازه دلخواه استفاده کنید. شما همچنین مجاز به طبخ سبزیجات هستید ، اما در پخت سبزیجات نباید از روغن استفاده کنید. در این روز خوردن لوبیا پخته ، هویج خام یا آب پز ، کلم بروکلی ، خیار ، کاهو و غیره توصیه می شود. جالب است بدانید که سیب زمینی نیز جزء سبزیجات محسوب می شود و به دلیل داشتن کربوهیدرات زیاد ، می توانید آنها را صبحانه پخته بخورید تا در طول روز بسوزد و انرژی لازم برای انجام فعالیت های مختلف را به دست آورد. در این روز ، متوجه تغییراتی در عملکرد دستگاه گوارش خود خواهید شد و احتمالاً تعداد دفعات مراجعه به مراکز درمانی افزایش می یابد. نوشیدن بین 8 تا 12 لیوان آب را فراموش نکنید.

3 روز سوم رژیم لاغری: با خوردن میوه ها و سبزیجات پوست سالم را تجربه کنید

در واقع ، روز سوم برنامه غذایی GM ترکیبی از دو رژیم قبلی است. به این ترتیب شما مجاز به خوردن سبزیجات و میوه ها در طول روز هستید. موز و سیب زمینی برای این مرحله وجود دارد. می توانید از بقیه میوه ها و سبزیجات به ترتیب دلخواه استفاده کنید ، به عنوان مثال ، رژیم غذایی سبزیجات صبح و رژیم میوه بعد از ظهر ، یا از آنها به صورت متضاد یا ترکیبی استفاده کنید. مانند مراحل قبل ، باید 8 تا 12 لیوان آب بنوشید.

4 رژیم لاغری روز چهارم: موز و شیر بخورید

روز چهارم یکی از روزهای جذاب این رژیم است. شما مجاز هستید روزانه 8 تا 12 موز بخورید و حداکثر 3 لیوان شیر بنوشید. ممکن است نگران باشید که برنامه روز چهارم طوری طراحی شده است که احساس گرسنگی کنید ، اما در پایان روز احساس سیری خواهید کرد. البته باید قسمت شیر ​​و موز را به گونه ای تقسیم کنید که در طول روز اصلاً احساس گرسنگی نکنید.

5 روز پنجم رژیم لاغری: خوردن گوجه فرنگی

پنجمین روز ، روز مصرف گوجه فرنگی است. این روز برای شما نیز جالب خواهد بود. زیرا می توانید یک فنجان برنج با 6 تا 7 گوجه فرنگی در روز بخورید. همانطور که می دانید خوردن گوجه فرنگی میزان اسید اوره را در بدن به میزان قابل توجهی افزایش می دهد ، بنابراین میزان آب خود را برای رقیق شدن افزایش دهید. این مقدار می تواند تا 15 لیوان آب در روز برسد.

6 رژیم لاغری روز ششم: یک فنجان برنج میل کنید!

همچنین در این روز مجاز خواهید بود از یک فنجان برنج استفاده کنید. با خوردن سبزیجات مختلف در طول روز می توانید معده خود را پر نگه دارید. نوشیدن 8 تا 12 لیوان آب را فراموش نکنید. در این حالت ، شما احساس سبکی در بدن خود می کنید و دستگاه گوارش شما قوی می شود.

7 روز 7 رژیم لاغری: آب میوه و سبزیجات

آخرین روز برنامه غذایی GM بهترین و هیجان انگیزترین روز آن است. می توانید با یک فنجان برنج و سبزیجات و آب میوه های دلخواه مهمانی بگیرید.

در پایان این مرحله و در واقع برنامه رژیم غذایی 7 روزه ، کاهش چشمگیری در وزن خود مشاهده خواهید کرد. با حذف غذاهای پرکالری و مصرف زیاد میوه ، سبزیجات و آب ، علاوه بر کاهش وزن ، سلامتی و طراوت را برای خود به ارمغان آورده اید. اگر به پوست خود در آینه نگاه کنید ، خواهید دید که پوست شما شاداب تر و شفاف تر است. علاوه بر این ، دستگاه گوارش خود را تقویت کرده اید.

مزایای حکومت GM

  1. مهمترین و اصلی ترین مزیت رژیم جنرال موتورز کمک به کاهش وزن در کوتاه ترین زمان ممکن است. این فرآیند با کاهش مصرف غذاهای پرکالری انجام می شود.
  2. باعث سم زدایی بدن می شود ؛ کاهش میزان کالری در بدن ، مقدار زیادی سموم و مواد زائد را از بدن دفع می کند. البته به خاطر داشته باشید که رژیم های سم زدایی برای استفاده طولانی مدت مناسب نیستند زیرا می توانند به بدن آسیب برسانند.

معایب GM

  1. این رژیم غذایی حاوی مواد مغذی حیاتی و حیاتی مورد نیاز بدن نیست: در روزهای اولیه این رژیم خبری از چربی ، ویتامین B12 ، آهن و سایر مواد مغذی نیست. همچنین ، این رژیم حاوی هیچ مقدار پروتئین نیست ، در حالی که پروتئین اشتها را سرکوب می کند و رژیم غذایی سرشار از پروتئین به کاهش وزن کمک می کند. حتی بیشتر از رژیم غذایی با کربوهیدرات بالا. کمبود مواد مغذی و در نتیجه دریافت نکردن همه درشت مغذی ها برای بدن مضر است و فرد در چند روز گرسنه و بی دست و پا می شود.
  2. این سیستم قابل اعتماد نیست. زیرا تا به امروز هیچ تحقیقی از این امر حمایت نکرده است.
  3. پس از کاهش وزن ، خستگی و خستگی مداوم وجود خواهد داشت. در واقع ، کاهش میزان کالری دریافتی باعث از دست دادن آب در بدن شما می شود که منجر به کاهش ناگهانی وزن می شود. بنابراین شما باید از رژیم غذایی استفاده کنید که تمام نیازهای بدن به مواد مغذی را برآورده کند و فعالیت بدنی را با آن ترکیب کند. این نوع رژیم غذایی چربی سوزی می کند و جدا از کاهش وزن ، سلامت شما نیز حفظ خواهد شد.

آیا قانون GM ارزش امتحان کردن را دارد؟

بسیاری از افراد تحت شرایط خاصی به دنبال راهی سریع برای کاهش وزن هستند. متأسفانه ، کاهش وزن دائمی به مدت یک هفته غیرممکن است زیرا خلاص شدن از شر چربی های انباشته شده در بدن به زمان بیشتری نیاز دارد. اگرچه این رژیم شما را به خوردن میوه و سبزیجات بیشتر ترغیب می کند و مصرف قند و نوشیدنی های شیرین را محدود می کند ، اما این کاهش وزن موقتی است و بدن با همان سرعت به وزن قبلی خود برمی گردد. توصیه کلی این است که از چنین رژیم هایی غافل نشوید و با عدم مصرف مواد مغذی ضروری بدن خود را در معرض آسیب های مختلف قرار ندهید. مگر اینکه به دلایلی مجبور باشید موقتا وزن کم کنید. بنابراین ، با مشورت یک متخصص تغذیه ، رژیم غذایی سالم و متعادل را انتخاب کنید و سلامت خود را در کنار ورزش روزانه تضمین کنید.

دیدگاهتان را بنویسید