زنجیره قند خون: خوردن قند خون متعادل در بارداری – تغذیه مادلینافزودن گوشت و سبزیجات غیر نشاسته ای به غذاهای ماکارونی می تواند به تعادل یک غذای معمولاً پر کربوهیدرات به نحوی که قند خون شما را خوشحال کند ، کمک کند. انتخاب بسته های کاهو (تصور کنید رومی یا chard) به جای ساندویچ های سنتی می تواند مصرف کربوهیدرات خالی شما را تا حد زیادی کاهش دهد. اگر برنج سفید نشاسته ای یا سیب زمینی پوره شده سفید دارید که می خواهید ، برنج یا گل کلم پوره شده را جایگزین کم کربوهیدرات کنید.

و فیبر را فراموش نکنید! فیبر ، به ویژه فیبر محلول ، نقش مهمی در کند کردن جذب قند خون دارد. منابع غذایی کامل بیشتری از فیبرهای محلول (محلول در آب ، مانند آجیل ، دانه ها ، لوبیا و عدس) و نامحلول (که در بسیاری از میوه ها و سبزیجات ، دانه ها و پوست سبوس گندم و برنج قهوه ای یافت می شود) را وارد کنید. این کار را انجام دهید. رژیم غذایی (منبع).

این می تواند به سادگی افزایش مصرف سبزیجات غیر نشاسته ای یا افزودن چیا یا دانه کتان آسیاب شده به رژیم غذایی شما باشد.

به خاطر داشته باشید: هنگام افزایش مصرف فیبر ، مقدار زیادی آب بنوشید.

بر غذاهای غنی از مواد مغذی و فیبر بالا مانند آووکادو ، عدس ، دانه های چیا ، گل کلم و میوه هایی مانند تمشک و توت تمرکز کنید. اینها نه تنها فیبر بالایی دارند بلکه کربوهیدرات کمی نیز دارند.

غلات سبوس دار معمولاً حاوی مقداری فیبر هستند ، اما میزان کربوهیدرات آنها به طور فزاینده ای زیاد است ، و این بهترین انتخاب اول نیست. حدود 30 گرم فیبر در روز در دوران بارداری ، اگر نه بیشتر ، هدف بگیرید. شما می توانید 5 گرم در یک قاشق چایخوری دانه چیا و 7 گرم در نصف آووکادو دریافت کنید ، بنابراین این مقدار بسیار قابل انجام است.

اگر با برخی توصیه های فیبر سالم دچار ناراحتی گوارشی می شوید ، این گزینه های فیبر کم FODMAP را امتحان کنید:

  • عدس کنسرو شده

  • دانههای چیا

  • تمشک

  • کینوا خوب شسته شده

آزمایش خود را با داروی مناسب برای بدن و قند خون ادامه دهید. همانطور که قبلاً گفتم ، هر بدن هست ناهمسان و پاسخ می دهد متفاوت به ناهمسان ماده غذایی.

دیدگاهتان را بنویسید