سرنخ های جدید ابناگزارش کردن خبرنگار خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا).ماریا فرناندا کانالس د کامپوس در بارسلون اسپانیا به دنیا آمد. او جوایز قابل توجهی را برای کتاب ها و فیلمنامه هایش دریافت کرده است. او همچنین چندین نمایشگاه نقاشی برگزار کرده و آثارش به چندین زبان ترجمه شده است.

یکی از آثار او مجموعه سه جلدی «ادگار آلن پو جوان» است که با ترجمه سعید متین توسط انتشارات هوپا منتشر شده است. مجموعه ای جنایی و بسیار هیجان انگیز که مناسب گروه سنی ۱۶ تا ۳۰ سال است و اساسا این مجموعه نه تنها کتاب های معمایی، ترسناک، واقع گرایانه است. و به همین دلیل است که ژانر جنایی در بین کودکان و نوجوانان امروزی بسیار محبوب است. به گفته محققان، نویسندگان و مشاوران کودک و نوجوان، خواندن ژانر جنایی در تقویت هوش هیجانی و عاطفی کودکان بسیار موثر است و این مجموعه با نثری روان و دلنشین در این دسته قرار می گیرد.

داستان این مجموعه سه جلدی درباره پسر یازده ساله ای به نام ادگار آلن پو است که با لباس مبدل پلیسی خود کارهای بزرگی انجام می دهد. از نظر همکلاسی های آلن پو، او بسیار عجیب است. اما از نظر خود آلن پو، عجیب بودن، خاص بودن است و این بیش از یک نقص است، به نظر او، چیز خوبی است.

معمای جنایات خیابانی مورگ
جلد اول این مجموعه که The Murg Street Crime Mystery نام دارد، داستان تلاش آلن پو برای یافتن قاتل دو زن در همسایگی شان را روایت می کند. پلیس به یکی از همسایه ها مشکوک می شود، اما آلن پوی جوان ثابت می کند که همسایه آنها بی گناه است. کارآگاه آگوست دوپین مجذوب هوش این پسر یازده ساله می شود و از او می خواهد در ازای دریافت جایزه پولی به او کمک کند تا یک پرونده قتل را حل کند.

جلد اول این مجموعه با نام «معمای جنایت خیابان سردخانه» در ۱۶۰ صفحه و با قیمت ۵۵۰۰۰ تومان عرضه شده است.

قتل عجیب ماری راجر
در جلد دوم با عنوان «قتل عجیب ماری راجر» ماری راجر بازیگر مشهور و محبوب تئاتر به طرز مشکوکی ناپدید می شود. پس از چندین روز تعقیب ناموفق برای یافتن او، کارآگاه آگوست دوپین تصمیم می گیرد برای حل معما از آلن پوی جوان کمک بخواهد، این بار هوش این پسر یازده ساله گره کور این پرونده را باز می کند. .

جلد دوم این مجموعه «قتل عجیب ماری راجر» در ۱۵۴ صفحه و با قیمت ۵۵ هزار تومان به فروش می رسد.

قلعه وحشت
در جلد سوم، قلعه وحشت، آلن پو جوان به کارآگاه آگوست کمک می کند تا پرونده کودکان گم شده شهر را حل کند. با ناپدید شدن یک کودک دیگر از شهر، وحشت همه خانواده ها. هیچ سرنخ وجود ندارد و به نظر نمی رسد که آدم ربایی با انگیزه پول بوده است. مردم اینجا فکر می کنند یک دیوانه بچه های شهر را می کشد؟ پلیس بهترین کارآگاه خود، آگوست دوپین، را برای بررسی این پرونده تعیین می کند. اما دوپین تنها نیست. این بار پوی جوان به او کمک می کند تا این معما را حل کند.

«قلعه وحشت» به نام جلد سوم این مجموعه هنوز چاپ نشده و به زودی منتشر می شود.