سه ویژگی شگفت انگیز پسته برای سلامتی – دکتر رویا خادمیان


ناشناس - خواص پسته: سه ویژگی شگفت انگیز پسته برای سلامتی

خواص پسته: سه ویژگی شگفت انگیز پسته برای سلامتی

پسته سرشار از فیبر ، پروتئین ، ویتامین ، چربی های سالم و آنتی اکسیدان است. تحقیقات نشان می دهد که پسته ممکن است در کاهش وزن و تنظیم قند خون موثر باشد. هر 28 گرم پسته حاوی مقادیر قابل قبولی فیبر ، پروتئین ، پتاسیم ، روی ، فسفر ، ویتامین B6 و منگنز است. پسته دارای بیشترین میزان آنتی اکسیدان در میان آجیل است. همه اینها به طرق مختلف برای سلامت انسان مفید است. با ما همراه باشید تا با دیگر فواید پسته آشنا شوید.

خواص پسته: 1. کاهش وزن

پسته حاوی فیبر است. تحقیقات نشان می دهد که مصرف فیبر باعث سیری می شود و به نوبه خود به کاهش وزن کمک می کند. یکی دیگر از مواد مغذی موجود در پسته پروتئین است که می تواند احساس گرسنگی را کاهش دهد. پسته همچنین تأثیر مفیدی بر تری گلیسیریدها دارد. می توانید از آن به عنوان یک میان وعده سالم برای کاهش وزن بدون نگرانی در مورد میزان چربی موجود در پسته استفاده کنید. بر اساس یک مطالعه ، میزان چربی موجود در پسته به طور کامل جذب بدن نمی شود و این منجر به کاهش چربی بدن می شود.

خواص پسته: 2درمان دیابت

تحقیقات نشان داده است که مصرف پسته باعث کاهش سطح قند خون می شود. پسته همچنین سطح پپتید 1 را افزایش می دهد ، هورمونی که سطح گلوکز را در افراد مبتلا به دیابت تنظیم می کند. یک مطالعه ایرانی به این نتیجه رسید که مصرف پسته بر بیماران دیابتی تأثیر مثبت دارد.

خواص پسته: 3بهبود سلامت بینایی

پسته منبع لوتئین و زآگزانتین است که هر دو در قرنیه چشم انسان یافت می شوند. مصرف کافی این آنتی اکسیدان ها از بروز مشکلاتی مانند آب مروارید در اثر افزایش سن جلوگیری می کند. اسیدهای چرب سالم موجود در پسته برای سلامت چشم نیز مثر است. توجه داشته باشید که در صورت مصرف زیاد پسته ، ممکن است فشار خون بالا را تجربه کنید. این به این دلیل است که برخی از پسته ها سدیم بالایی دارند.

دیدگاهتان را بنویسید