سیاه دانه چه تاثیری بر تکثیر ویروس کرونا دارد؟


مقاله امروز علم و بدن این مقاله به نقش سیاه دانه در پیشگیری و درمان بیماری عروق کرونر قلب می پردازد. این مقاله توسط عباس مجتهد نوشته شده است.

سیاه دانه چیست؟

سیاه دانه یا سیاه دانه نام علمی دانه های کوچک ، سیاه و منشوری به شکل گیاه nigella sativ و نام مشترک دانه های سیاه وزیره سیاه از خانواده آلاله (Ranunculaceae) در طب ایرانی با نام همراه است ون معرفی شده است این گیاه در اصل در مناطق مختلف جنوب غربی آسیا ، اروپا و شمال آفریقا کشت و پرورش داده می شود.

بذر بومی جنوب غربی آسیا است و مدتهاست به عنوان ضد انگل ، ضد باکتری و ملین مورد استفاده قرار می گیرد.


درباره سیاه دانه و بهترین خواص آن بیشتر بدانید!


اما آیا سیاه دانه می تواند مانع از گسترش ویروس کرونا شود؟

دانه سیاه Nigella sativa گیاهی است که سالهاست به عنوان ادویه و برای اهداف درمانی در طب سنتی در کشورهای مختلف به ویژه در غرب آسیا مورد استفاده قرار می گیرد.

توسط سازمان غذا و داروی ایالات متحده به عنوان GRAS سیاه دانه یا “به طور کلی ایمن تلقی می شود” از این نظر طبقه بندی می شود که استفاده عمومی از این گیاه عوارض جانبی خاصی ایجاد نمی کند.

اگرچه در گذشته بسیاری از خواص ایمنی ، ضد التهابی و تقویت کننده آنتی اکسیدان به این گیاه نسبت داده شده است ، اما مطالعات اخیر نشان داده است که یکی از مواد موجود در این گیاه به نام تیموکینون ممکن است آن را در آزمایشگاه مهار کند. ویروس کرونا با اتصال به سنبله ویروس یا پروتئین شاخک به سلول متصل می شود ، همچنین محل اتصال ویروس را روی سطح سلول اشغال کرده و از تکرار ویروس کرونا جلوگیری می کند.

مطالعه دیگری که روی 300 نفر در پاکستان انجام شد نشان داد که میزان مصرف عسل + سیاه دانه در مقایسه با دارونما ، می تواند کروناویروس را سریعتر از بین ببرد ، علائم را سریعتر کاهش دهد و در موارد خفیف تا شدید بیماری عروق کرونر قلب ، بستری شدن در بیمارستان را کاهش دهد و همچنین خطر مرگ را کاهش دهد. همچنین می تواند کاهش دهد.

با استفاده معمول از سیاه دانه بی ضرر ، به نظر می رسد که می توان از آن به عنوان کمکی یا تقویت کننده سیستم ایمنی در برابر ویروس کرونا استفاده کرد.

عباس مجتهد. توسط


بیشتر بخوانید:

سه علامت شایع دلتا کرونر

کیفوز یا دور برگشت (هر آنچه باید بدانید)

خواص بمب سیب زمینی در بدن

زنجبیل و خواص دارویی و درمانی فراوان و شگفت انگیز آن

جزر و مد و خواص منحصر به فرد آندیدگاهتان را بنویسید