«شریان مکران» به چاپ سوم رسیدبه گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ابنا) به گزارش روابط عمومی انتشارات جام جم، شاریان مکران که اواخر زمستان سال گذشته وارد بازار نشر شد، برای تجربه چاپ سوم با استقبال خوانندگان مواجه شد.

«شریان مکران» نوشته مهدی قزلی است که پیش از این کتاب های پرفروش «قصه کربلا» و «پنجره های تشنه» را نوشته و پس از این کتاب «همپای مصافیر اردیبهشت» او وارد ویترین کتابفروشی ها شد.

قزلی در این کتاب به بازگویی یکی از ایرانی‌ترین مگا پروژه‌های تاریخ صنعت نفت پرداخت که در شرایط سخت تحریم و ویروس کرونا توسط جوانان متخصص کشور انجام شد.

اگرچه این کتاب در موضوعی تخصصی نوشته شده است; اما روایت او کلی است و مخاطبانش فقط علاقه مندان یا کارشناسان نفت و انرژی نیستند.

خط لوله غور یاسک برای اولین بار نفت خام ایران را از طریق تنگه هرمز و دریای عمان به مشتریان تحویل می دهد و تکمیل آن و ایجاد یک توافق تجاری و اقتصادی برای فروش و صادرات نفت می باشد. تحولات مهمی در شرایط سیاسی و امنیتی خلیج فارس و ایجاد تنگه هرمز به نفع ایران خواهد بود.

این کتاب که می توان آن را یکی از کتاب های روایی پیشرفت به شمار آورد، در ۱۳۶ صفحه و با قیمت ۴۰ هزار تومان توسط انتشارات جام جم منتشر شده و از طریق کتابفروشی ها و درگاه های فروش اینترنتی کتاب در دسترس است.