شمس و مولانا گنجینه معنوی ایران اسلامی استبه گزارش خبرنگار آژانس کتاب ایران (ایبنا) آذربایجان غربی. مراسم افتتاحیه هشتمین همایش بین المللی شمس و مولانا با حضور علیرضا دلهوش معاون فرهنگی وزارت امور خارجه، مسئولان، هنرمندان و دوستداران شعر و ادب در تالار مجتمع آموزشی و فرهنگی بوتراب برگزار شد. در هوی آن در روز پنجشنبه (۷ اکتبر).

سرخوش با تاکید بر جایگاه شمس و مولانا در تاریخ ادبیات ایران گفت: شمس و مولانا از ذخایر ارزشمند فرهنگی جهان هستند و دولت سیزدهم نگرش ویژه ای به حافظ غرور فرهنگی کشورمان دارد. شمس و مولانا گنجینه های معنوی ایران اسلامی هستند که باید از ظرفیت آنها برای پویایی فرهنگی و اجتماع ملت ها استفاده کرد.

معاون فرهنگی وزارت امور خارجه گفت: دولت سیزدهم نگرش ویژه ای به صیانت از ارزش های فرهنگی دارد و در نظر دارد با قدرت ظرفیت های ارزشمند فرهنگی کشور را در همه عرصه ها آشنا کند.

دلوش ادامه داد: شهرستان خوی مدفون و خاستگاه دانشمندان و عارفان بزرگ است و لازم است زیرساخت های گردشگری این شهرستان برای پذیرایی از گردشگران آماده شود.

گزارش کردن ابنا; هشتمین همایش بین المللی شمس و مولانا مصادف با سالروز بزرگداشت این دو نویسنده و شاعر کشورمان با همکاری مؤسسه شمس تولیت تبریز، پژوهشکده مطالعات انسانی و فرهنگی، پژوهشکده حکمت و فلسفه است. دانشگاه علامه طباطبایی، انجمن هنرمندان و فرهیختگان، اصفهان، تبریز و ارومیه به مدت ۲ روز (پنجشنبه و جمعه ۷ و ۸) در درالکار شمس خوی برگزار می شود.