شکایات کاهش وزن برای داروهای تکمیلی که در سال‌های ۲۰۱۸-۲۰۱۹ به TGA ارسال شد. ادامه در فوریه ۲۰۲۱. –


از ژوئیه ۲۰۱۸ تا ژوئیه ۲۰۱۹، شکایاتی در مورد یک نمونه مناسب از بیست داروی مکمل کاهش وزن، توسط هشت حامی، که در ۱۴۰ وب سایت مختلف (مورد) تبلیغ شده بودند، به TGA ارسال شد. محصولات FatBlaster که توسط Cat Media (Naturopathica) حمایت می شود، برجسته شده است.

شکایات و شماره مرجع TGA آنها به شرح زیر است:

  • ۶ جولای ۲۰۱۸، محصولات آزمایشگاهی فارمکر FatBlaster FatMagnet، AC-GBKDH2XG/2018.
  • ۱۶ آگوست ۲۰۱۸، محصولات کاهش وزن آزمایشگاه‌های داروسازی اطلاعات تکمیلی مورد نیاز AC-NJ15VLQ9/2018
  • ۲۱ مارس ۲۰۱۹، Blackmores Ltd – متابولیک C12، AC-K1XPSTXI / 2019.
  • ۲۹ ژوئیه ۲۰۱۹، ۱۰۳ نقض قانون تبلیغات کالاهای درمانی (شماره ۲) ۲۰۱۸، بخش ۲۶(۳)(الف) توسط ۳۵ شرکت که ۱۹ محصول کاهش وزن، AC-MBNGMHNQ/2019 را تبلیغ می کنند.

این شکایات در ژوئیه ۲۰۲۰ توسط دانشجویان آموزش یکپارچه کار موناش (WIL) پیگیری شد. تجدید نظر مجدد در فوریه ۲۰۲۱. فایل اکسل دقیق نتایج را می توانید از اینجا دانلود کنید. همچنین پی دی اف تصاویر تمامی محصولاتی که در سال ۲۰۱۸-۲۰۱۹ شکایت شده و همچنان در سال ۲۰۲۱ اعلام شده است. مثال:

مقاله ای در حال آماده سازی برای بررسی برای انتشار است.

به روز رسانی ۲۰۲۱/۰۳/۱۷. یک اخطار نقض TGA به داروخانه My Community (Junction Rx) برای تبلیغات غیرقانونی سرکه سیب Naturopathica FatBlaster و Garcinia Max صادر شده است. این محصول دیگر تبلیغ نمی شود.

به روز رسانی ۲۰۱۲/۳/۲۴. CW IP Pty Ltd به دلیل نقض ادعای تبلیغات (برای محصولاتی که در لیست قرار نگرفته اند) در وب سایت های Chemist Warehouse و My Chemist 53,280 دلار جریمه شد. همچنین، Epharmacy Group Pty Ltd 26640 دلار را به دلیل تبلیغات غیرقانونی (برای محصولاتی که فهرست نشده اند) در وب سایت ePharmacy جریمه کرده است.

همچنین ببینید: TGA جریمه Chemist Warehouse | AJP

با این حال، محصولات زیر که در لیست فعلی ARTG نیز وجود ندارند، هنوز در زمان نگارش این مقاله تبلیغ می‌شوند.

در همین حال، عبارت «FatBlaster Clinical» (در حال حاضر همچنان به فروش می رسد) با «FatBlaster Platinum + Thermoburn» و «FatBlaster Platinum Metabolism» جایگزین شده است. FatBlaster FatMagnet لغو شده همچنین دارای یک منوی جدید است: “FatBlaster FatMagnet Max” با یک جزء جدید (Opuntia ficus-indica) نیز کار نمی کند.

محصولات جدید FatBlaster

به نظر می رسد روش TGA (البته محدود) تصاویر افراد لاغر را از یازده محصول کاهش وزن حذف کرده است. با این حال، ده بدون تغییر باقی ماند.

همچنین حرکتی از سوی حامیان مالی برای استفاده از شواهد «سنتی» به جای شواهد «علمی» صورت گرفته است و داروهای مکمل کاهش وزن را به‌عنوان تکان‌های تغذیه‌ای مجدداً فرموله می‌کنند تا از شکاف تنظیمی داروهای تغذیه‌ای استفاده کنند.

فرمول های جدید FatBlaster: استفاده سنتی و شیک
بیشتر چربی بلستر شیک

شکایت دیگری در مورد این موضوعات در حال انجام با TGA ثبت شد (AC-OD3FYZZ4/2021، ۱۹ فوریه ۲۰۲۱). در ۲۴ فوریه ۲۰۲۱ توسط AQ-JY6VZ5LA/2021 بدون هیچ پاسخی پیگیری شد.

در ۲۲ مارس ۲۰۲۱ موارد زیر را از [email protected] دریافت کردم:

در زمان ارسال گزارش مشکوک به عدم انطباق تبلیغاتی در ۱۹ فوریه ۲۰۲۱، یک شماره رسید به شما ارائه شد (AC-OD3FYZZ4 / 2021). این مرجع شما برای این موضوع است. شما دیگر تاییدیه گزارش ارسال شده توسط ایمیل را دریافت نخواهید کرد.

چارچوب جدید انطباق تبلیغات ما، رویکرد مبتنی بر ریسک و اطلاعات TGA را برای پاسخ به گزارش‌های عدم انطباق توضیح می‌دهد. فعالیت های انطباق تحت چارچوب جدید بر سه حوزه اولویت اصلی تمرکز دارد. برای اطلاعات بیشتر، لطفاً از رویکرد ما برای مدیریت انطباق تبلیغات بازدید کنید.

اطلاعات تکمیلی:

لینکدینلینکدینتوسط قلم پر

درباره دکتر کن هاروی

کارشناس بهداشت عمومی، فعال پزشکی

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر