شکایت مادر مسعود رجوی از پسر ناسپاسشگزارش کردن خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)جلد هفتم کتاب «تاریخ ایران پس از انقلاب اسلامی» توسط مرکز اسناد انقلاب اسلامی به سرپرستی جواد منصوری، غلامرضا بهداروند جانی منتشر شد.

در این جلد دو بخش درباره ناکامی‌های ضدانقلاب با عناوینی چون «سازمان مجاهدین خلق»، «شکست کمونیست‌ها در حمله آمل»، «طرح کودتای قطب زاده شریعتمداری» و «جنگ رسانه‌ای رژیم نمک» و بخش دوم آمده است. با عناوین «تحولات داخلی»؛ «پیروزی های بزرگ در جبهه های نظامی»، «توسعه سه قوه و نهادهای انقلابی» مورد توجه قرار گرفته است.

در مقدمه کتاب اشاره شده است که مجموعه «تاریخ ایران پس از انقلاب اسلامی» مروری بر وقایع مختلف جنگ ایران و عراق دارد، تحولات ساختاری و اجتماعی کشور را مورد بحث قرار می دهد، مهمترین مسائل سیاسی، اقتصادی و فرهنگی را به تصویر می کشد. رویدادها همراه با تحلیل رویکرد نهادهای قدرت جمهوری اسلامی به ویژه در حوزه های اجرایی، مقننه و قضاییه.

اعضای اداره ویژه نظامی سازمان مجاهدین خلق کلک به منظور ایجاد رعب و وحشت در بین کارکنان سفارتخانه های خارجی مقیم تهران و انعکاس شرایط نامتعارف خود به رسانه های بین المللی و بروز چالش ها و مشکلات. در روابط خارجی با خودروی «پیکان» در تاریخ ۱۰/۰۴/۱۳۶۱ ساعت ۲۰ هنگام عبور از مقابل سفارت ترکیه واقع در خیابان فردوسی تهران، سه نارنجک به سمت سفارت ترکیه پرتاب شد. و بر اثر انفجار این نارنجک ها، شیشه های ساختمان سفارت فرو ریخت. در واکنش به این اقدام تروریستی حراست بانک مرکزی شروع به تیراندازی به سمت آنها کرد که در جریان آن شیشه خودروی مذکور شکسته شد اما تروریست ها پس از گلوله باران سفارت از محل متواری شدند.

«با روی کار آمدن دولت موقت مهندس مهدی بازرگان، قطب زاده مسئولیت رادیو و تلویزیون ملی ایران را بر عهده گرفت. اما حضور وی در راس سازمان با انتقادات زیادی از سوی طیف های مختلف سیاسی، کارکنان این سازمان، بخشی از روحانیت و حتی سخنگوی دولت موقت مواجه شد. برخی نیز او را به سانسور و بازگشت به فضای خفقان متهم کردند. به همین دلیل او از این سمت برکنار شد.» نویسنده اطلاعات زیادی درباره شخصیت و رویکرد صادق قطب زاده ارائه کرده است.

بخشی از کتاب به سازمان مجاهدین خلق خلق اختصاص دارد که در اوایل دهه ۶۰ به بررسی پرونده آنها پرداخت: «فعالیت های تروریستی سازمان مجاهدین خلق خلق و سایر گروه های ضد انقلاب به گونه ای بود که راضیه جلالیان، مادر مسعود رجوی، رهبر سازمان مجاهدین خلق ایران در مصاحبه ای تلویزیونی در تاریخ ۱۳ آذر ۱۳۹۷ ضمن ابراز تاسف از قدردانی فرزندش به تشریح نحوه زندانی شدن وی در تیم مجاهدین خلق ایران پرداخت و در این مصاحبه فاش کرد که اعضای سازمان مجاهدین خلق والدین مسعود رجوی را که چند ماه در زیرزمین یکی از خانه های تیمی مشهد زندانی بودند، مجبور کرد. مادر رجوی در این گفت و گو از پسرش و سایر اعضا خواست که توبه کنند.

جلد هفتم کتاب «تاریخ ایران پس از انقلاب اسلامی» توسط مرکز اسناد انقلاب اسلامی به سرپرستی جواد منصوری، گلمرضا بهداروند جانی در شمارگان ۵۰۰ نسخه و به قیمت ۲۱۵ هزار تومان منتشر شد. .