عشق بی قید و شرط خورشید


۲۰ فوریه ۲۰۲۲

عشق بی قید و شرط خورشید در شعری بیان شده است که به ما می گوید: “خورشید هرگز به زمین نمی گوید تو مدیون من هستی.” هفته گذشته در مورد ایجاد یک رابطه پر از عشق صحبت کردیم و این هفته با موضوع عشق ادامه می دهم. هفته گذشته روز ولنتاین بود و هفته گذشته نیز تولد همسرم بود، بنابراین من ترجیح دادم در مورد عشق بی قید و شرط صحبت کنم. چند دقیقه پیش، متوجه شدم که از پنجره به این روز زیبا با آفتاب گرمی که می تابد، نگاه می کنم، و با این حال، طوفان برفی خاموش و روشن بود. فقط یکی از آن روزهای زیبای باورنکردنی بود. نور خورشید در پنجره مرا به یاد این شعر کوتاه بسیار کوتاهی انداخت که مدتهاست مورد علاقه من بوده است. اولین باری که شنیدم از زبان دکتر بود. وین دایر.

گوش دادن و اشتراک در:

عشق بی قید و شرط خورشید

شعر به این صورت است: حتی بعد از این همه مدت، خورشید هرگز به زمین نمی گوید: «تو مدیون من هستی». ببین با یه همچین عشقی چی میشه تمام آسمان را روشن می کند. موارد دلخواه را دنبال کنید
شاعر چه استعاره زیبایی آفرید که خورشید و زمین را انسان بداند. بارها به خورشید نگاه می کنم و به این شعر فکر می کنم. اگر پیشینه این شعر را جستجو کنید، متوجه می شوید که این شعر به حافظ شاعر نسبت داده شده است. حافظ شاعر صوفی پارسی قرن چهاردهم بود. در مورد منشأ شعر اختلاف نظر وجود دارد. برخی می گویند که واقعاً توسط دانیل لادینسکی نوشته شده است. اگر اطلاعات مربوط به این موضوع را جستجو کنید، متوجه خواهید شد که دانیل لادینسکی این شعر را در انتشارات خود در سال ۱۹۹۹ به نام هدیه آورده است. لادینسکی حافظ شاعر را مطالعه کرد و بر اساس مطالعات او و آنچه در واقع فکر می کرد حافظ خواهد نوشت، افکار و عقاید را در کنار هم قرار داد. شعری که من به اشتراک گذاشتم تفسیر مستقیم یک شعر نبود. علیرغم جنجال ها، به نظر من این شعر راهی زیبا برای نگاه کردن و درک عشق بی قید و شرط است.

به عشق در زندگی خود نگاه کنید

آیا این نوع عشق بی قید و شرط در زندگی خود دارید؟ آیا شما شخص دیگری را اینگونه دوست دارید؟ یا آن شخص دیگر شما را بدون قید و شرط دوست دارد؟ در این قسمت، من نکاتی را در مورد عشق بی قید و شرط به اشتراک گذاشته ام. آیا نمره را در رابطه خود حفظ می کنید؟ آیا در ازای عشقی که به دیگری می دهید انتظار دارید؟ آیا احساس می کنید عشقی که دریافت می کنید به رفتارهای خاصی وابسته است؟

انسان بودن

این واقعیت که ما انسان هستیم به این معنی است که صددرصد مواقع داشتن عشق کامل و بی قید و شرط واقع بینانه نیست. گاهی اوقات طبیعی است که انتظار عمل متقابل داشته باشیم. اغلب ما در ازای عشقی که می دهیم چیزی می خواهیم و گاهی فقط به آن نیاز داریم. هر چه عشق شما بدون قید و شرط بیشتر باشد، روابط شما بیشتر شکوفا می شود. دوست داشتن کسی بدون قید و شرط می تواند شادی و شادی باورنکردنی را برای شما به ارمغان بیاورد.

رضایت عاشقانه

اکثر متخصصان موافقند که اگر تا جایی که ممکن است بدون قید و شرط عاشق شخص دیگری باشید، سطح بالایی از رضایت را احساس خواهید کرد. وقتی از مردم انتظار دارید همه کارهای خوبی را که انجام داده اید جبران کنند، احتمالاً متوجه خواهید شد که مردم شروع به اجتناب از شما خواهند کرد. و احتمالاً متوجه خواهید شد که این روابط قوی نیستند.
من معتقدم بسیاری از مردم تفاوت بین عشق مشروط و عشق بی قید و شرط را در نظر نگرفته اند. قطعا در مورد من اینطور است. سالها زیاد به تفاوت این دو نوع عشق فکر نمی کردم.

تعریف عشق بی قید و شرط

عشق بی قید و شرط چیست؟ دوست داشتن بی قید و شرط یعنی دوست داشتن بدون انتظار چیزی. ممکن است این را دوست داشتن کسی بدون هیچ رشته ای بنامید. برای اینکه کسی را بدون قید و شرط دوست داشته باشید، باید بتوانید معایب او را نادیده بگیرید و انتظار هیچ سودی از رابطه نداشته باشید. شما خوشحال خواهید شد که به سادگی آن شخص را در زندگی خود داشته باشید. اگر فردی هستید که کسی را با تمام وجود دوست دارید و فقط به خوشبختی آن شخص اهمیت می دهید، این امکان وجود دارد که او را بدون قید و شرط دوست داشته باشید.

در زیر چهار شاخص خاص از عشق بی قید و شرط آورده شده است.

۱/ دیدن فراتر از عیوب آنها

اگر کسی را بدون قید و شرط دوست داشته باشید، بسیار آسان است که او را به خاطر کاری که انجام داده است ببخشید. اگر کس دیگری این کار را می‌کرد کار بزرگی بود، اما وقتی بدون قید و شرط عشق می‌ورزید، از آن شخص دست نمی‌کشید و او را منفی قضاوت نمی‌کنید. شما تصمیم ندارید که آن شخص را کنار بگذارید یا کاری با او نداشته باشید. شما نمی خواهید این شخص را به خاطر کاری که انجام داده است مجازات کنید. شما فرد را فراتر از عیوب و اشتباهاتش می بینید.

۲/ برای آنها فداکاری خواهید کرد

حتی اگر ممکن است دشوار باشد، عشق بی قید و شرط به این معنی است که شما حاضرید برای محبوب خود، بدون توجه به هر چیزی، دفاع کنید. شما آماده انجام کاری برای آن شخص خواهید بود، حتی اگر خودتان چیزی را از دست بدهید. برای یک رابطه فدا کردن چیزی که برای شما عزیز است، جسارت زیادی می خواهد. حتی ممکن است تقصیر چیزی را بپذیرید یا احترام خود را به خطر بیندازید، فقط برای اینکه ببینید طرف مقابل خوشحال است.

۳/ این عشق را فقط می توان حس کرد

عشق بی قید و شرط را فقط می توان حس کرد. غیرممکن است که عشق خود را به طور کامل با کلمات توصیف کنید. احساسی که نسبت به آن شخص دارید، مهم نیست که چقدر تلاش کنید، ارتباط برقرار کردن با آن دشوار است. با وجود این، شما فقط به تلاش و تلاش ادامه می دهید. با عشق بی قید و شرط، در مورد احساسات خود آسیب پذیر و صادق هستید و احساس می کنید همدیگر را درک می کنید، حتی فراتر از کلمات. وقتی عشق شما بی قید و شرط است، شما فقط نگران بخشش هستید نه دریافت. عواطف شما و نحوه برخورد با آنها نشانگر قوی عشق بی قید و شرط است. حتی اگر ممکن است احساس خشم، ناامیدی یا آسیب دیدگی داشته باشید، همچنان به دوست داشتن طرف مقابل خود ادامه می دهید.

۴/ دوست داشتن عیوب آنها آسان است

حتی نقص های عشق شما دوست داشتنی و ارزشمند به نظر می رسد. دیگران ممکن است عیب‌هایشان را ببینند، اما برای شما نقص‌ها و اشتباهاتشان فقط بخشی از وجودشان است. آنها فقط بخشی از کمال آن شخص هستند. به راحتی می توانید آنها را ببخشید و هر نقصی که ممکن است داشته باشند را بپذیرید. علیرغم کاستی های آنها، شما همچنان می توانید به جای محافظت از خود و بستن عشق خود، قلب خود را باز کنید.

انواع دیگر عشق

عشق بی قید و شرط زیباترین نوع عشق است، اما تنها نوع آن نیست. افراد زیادی در دنیا هستند که تمام زندگی خود را در روابطی می گذرانند که شرایط خاصی با عشق آنها در ارتباط است. این رابطه ممکن است با یک دوست نزدیک، یک خواهر یا برادر، یک نوزاد، یک کودک، یک نوجوان یا ممکن است شریک زندگی شما باشد. اولین قدم برای داشتن عشق بی قید و شرط، درک این مفهوم است.

الان شروع کن

اگر واقعاً می خواهید خود را در روابط خود بهبود بخشید، به تدریج برخی از مفاهیمی را که توضیح دادم اجرا کنید. با انجام این کار به سمت روابط قوی تر و معنادارتر حرکت خواهید کرد. هنگامی که این تغییر را تجربه کردید، احتمالاً می خواهید روابط خود را ایجاد کنید و با به کارگیری بیشتر استراتژی ها و مصمم شدن به عشق بی قید و شرط، آنها را قوی تر کنید.

اگر همیشه قبل از خود به دیگری فکر می کنید و همیشه مایل به حمایت از طرف مقابل هستید و هر کاری که می توانید برای درک دیدگاه او انجام می دهید، در راه عشق ورزیدن مشروط به خوبی خواهید بود. شما را در قسمت بعدی می بینیم.

منابع پیشنهادی

اپیزودهای مرتبط

آیا دچار اضطراب و استرس هستید؟ آرامش در چنگ شماست من بروس لنگفورد هستم، یک مربی تمرین کننده و هیپنوتیزم کننده که به افرادی مانند شما کمک می کند تا قلدرهای درونی خود را کنار بگذارند و با اطمینان به جلو حرکت کنند. یک جلسه مربیگری رایگان رزرو کنید تا شما را در مسیر زندگی رضایت‌بخش‌تری قرار دهد، احساس زمین و تمرکز داشته باشید. برای من ایمیلی به آدرس [email protected] بفرستید که عبارت «جلسه مربیگری» را در موضوع عنوان کنید. ما یک تماس بزرگ‌نمایی راه‌اندازی می‌کنیم و در مورد اینکه چگونه می‌توانید به سمت زندگی بهتر حرکت کنید صحبت خواهیم کرد.