علائم پرکاری تیروئید


از آنجایی که میلیون ها آمریکایی با مشکلات مربوط به غده تیروئید خود سر و کار دارند، ممکن است دیگران در این فکر باشند که آیا تیروئید آنها سالم است یا خیر. غده تیروئید در گردن هورمون هایی ترشح می کند که به تنظیم سطوح شیمیایی طبیعی بدن کمک می کند.

غده تیروئید نقش مهمی در بدن برای حفظ وزن سالم و سطح استرس طبیعی دارد. یکی از شرایطی که غده تیروئید را تحت تاثیر قرار می دهد پرکاری تیروئید است. پرکاری تیروئید زمانی رخ می دهد که غده تیروئید بیش از حد فعال باشد و هورمون های زیادی تولید کند. این وضعیت می تواند منجر به مشکلات طولانی مدتی شود که بر اندام ها، وزن و سلامت عمومی تأثیر می گذارد.

علائم پرکاری تیروئید

تجربیات بر اساس سایر سوابق پزشکی متفاوت خواهد بود، اما پرکاری تیروئید به طور کلی می تواند منجر به نگرانی های جدی برای سلامتی شود. هنگامی که بدن شروع به تولید هورمون های بیش از حد می کند، برخی از افراد ممکن است متابولیسم سریع تری را تجربه کنند که منجر به افزایش انرژی و احساس رفاه می شود. با گذشت زمان، این احساسات می توانند به سمت اضطراب و مسائل جدی تر تغییر کنند. علائم پرکاری تیروئید می تواند شامل موارد زیر باشد:

  • عصبی
  • نوسانات خلقی
  • حساسیت به گرما
  • تورم در گردن
  • کاهش وزن ناگهانی
  • افزایش ضربان قلب
  • کوبیدن به سینه
  • لرزش دست و انگشتان
  • مشکلات خواب
  • موی نازک

افراد مسن ممکن است علائم ظریفی داشته باشند، در حالی که بزرگسالان جوان ممکن است علائم واضح تری داشته باشند. علاوه بر این، افراد مسن ممکن است پس از فعالیت های فیزیکی معمول خود احساس خستگی کنند. اگرچه بسیاری از تأثیرات پرکاری تیروئید بی اطلاع هستند، اما سالانه از هر ۱۰۰ نفر در ایالات متحده، ۱ نفر به آن مبتلا می شود.

خطرات را بشناسید

ایجاد پرکاری تیروئید می تواند کاملاً تصادفی باشد. با این حال، عواملی وجود دارند که احتمال تشخیص را افزایش می دهند. زنان، به ویژه آنهایی که به تازگی باردار شده اند، با احتمال بیشتری برای ابتلا به پرکاری تیروئید مواجه هستند. علاوه بر این، افراد بالای ۶۰ سال بیشتر احتمال دارد این عارضه را تجربه کنند. سابقه خانوادگی و بیماری های خودایمنی موجود نیز ممکن است باعث شود که فردی تیروئید پرکار داشته باشد.

تست را دریافت کنید

تنها چیزی که ما نیاز داریم یک آزمایش خون ساده برای کمک به تشخیص پرکاری تیروئید است. این آزمایش می تواند سطوح بالای تیروکسین و هورمون های تیروئید را نشان دهد. در آزمایشگاه های ARCpoint، ما به شما کمک می کنیم تا با تست های سلامتی راحت کنترل سلامت خود را در دست بگیرید. آزمایشگاه های ARCpoint محلی خود را پیدا کنید و برای آرامش خاطر امروز آزمایش خون خود را برنامه ریزی کنید. با کاتالوگ جامعی از تست‌های راحت موجود، ما متعهد هستیم که پاسخ‌هایی را که باید در مورد بدن خود بدانید، بدون هیچ زحمتی در اختیار شما قرار دهیم.

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر