«عود دیار حبیب» به بیست و یکمین شماره خود رسیدبه گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، انتشارات نیستان چاپ بیست و یکم «عود دیار حبیب» نوشته سیدمهدی شجاعی را در ۷۲ صفحه رقعی منتشر و در اختیار علاقه مندان به رمان های دینی قرار داد.

از بیت حبیب، رمان کوتاهی است که گوشه هایی از زندگی حبیب بن مظاهر، دوست بزرگ حضرت سیدالشهداء (ع) را به تصویر می کشد. البته بیشترین قسمت به شهادت حبیب در کربلا و شرح عشق و علاقه او به امام زمانش اختصاص دارد. داستان از دیدگاه دانای کل روایت می شود و به ده قسمت تقسیم می شود.

ماجرا از آنجا شروع می شود که حبیب بن مظاهر و میثم تمار در حضور عده ای با هم ملاقات می کنند و هر کدام از پایان کار دیگری و نحوه شهادت خود خبر می دهند و جدا می شوند و…

در بخشی از این کتاب می خوانیم:
جان در قفس بدن خبیب بی تاب است. حبیب حالش خوب نیست. گویی پیری را برهنه کرد و در چشمه عشق وضو تقوا گرفت و ناگهان جوان شد. جوانی که خود را به کلی فراموش کرد و افسار قلبش را به دست عشق سپرده بود. حبیب را هیچکس اینگونه ندیده، گاهی آه می کشد، گاهی به خیام حرم می نگرد، گاهی به افق خیره می شود، گاهی خود را در نگاه معشوق گم می کند، گاهی گریه می کند و گاهی می خندد.