رژیم لاغری سریع

عید فطر در سفرنامه‌ها را انتخاب کنید و انتخاب کنید کشورهای اسلامی چگونه برگزار می‌شود؟به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا)، نوک ماه رمضان را انتخاب کنید و انتخاب کنید روز اول ماه شوال در هر سال، یکی اجتناب کرده اند مهم‌ترین جشن‌ها را انتخاب کنید و انتخاب کنید اعیاد مسلمانان در کشورهای اسلامی برگزار می‌شود کدام ممکن است در تقویم رویداد‌ها اجتناب کرده اند آن شناخته شده به عنوان «عید فطر» یاد می‌شود. این عید اجتناب کرده اند جمله اعیاد فوق العاده مهم محسوب می‌شود کدام ممکن است معمولاً همراه خود تعطیلی مناسب را انتخاب کنید و انتخاب کنید تعدادی از روزه در کنار است را انتخاب کنید و انتخاب کنید مسلمانان همراه خود ملاحظه به سنت را انتخاب کنید و انتخاب کنید رسوم ملت شخصی به جشن را انتخاب کنید و انتخاب کنید سرور را انتخاب کنید و انتخاب کنید برگزاری مراسم خاص دینی را انتخاب کنید و انتخاب کنید عرفی می‌پردازند.

{در این} گزارش مروری مختصر بر مطالب سفرنامه‌هایی کدام ممکن است به نمودهایی اجتناب کرده اند این عید در پهنه اجتماعی مردمان پرداخته‌اند را انتخاب کنید و انتخاب کنید نیز به چگونگی برگزاری این مراسم در کشورهای اسلامی پرداخته می‌شود.

ابن بطوطه مشاهدات شخصی را اجتناب کرده اند نماز عید {در میان} سیاه‌پوستان این طور می‌نویسد: «من می خواهم ۲ عید اضحی را انتخاب کنید و انتخاب کنید فطر را در پولی بودم، مردمان به مصلی کدام ممکن است نزدیک قصر سلطان واقع است می‌رفتند را انتخاب کنید و انتخاب کنید جامه‌های سفید خوشایند بر تن کرده بودند؛ سلطان تجربه اسب، طیلسانی بر بالا برای نماز حرکت کرد…، این مخلوط در زودرس سلطان تحلیل را انتخاب کنید و انتخاب کنید تکبیر می‌گفتند را انتخاب کنید و انتخاب کنید رایت‌های سرخ ابریشمین در جلوی سلطان برافراشته بود. (ابن بطوطه،۱۳۷۰: ۲/۳۵۳).

نویسنده کتاب اجتناب کرده اند خراسان به همان اندازه بختیاری می نویسد: «در آخر ماه رمضان هر مسلمانی موظف است کدام ممکن است شناخته شده به عنوان فطریه چیزی به فقرا بدهد کدام ممکن است معمولا باید منصفانه کیل گندم هر دو جو را انتخاب کنید و انتخاب کنید هر دو خرما هر دو عامل عکس باشد ولی بیشتر اوقات آن را به پول تغییر می کنند را انتخاب کنید و انتخاب کنید این احسان اجر اخروی دارد» (رنه دالمانی، بی به همان اندازه: ۱۸۸).پولاک نیز در سفرنامه شخصی اجتناب کرده اند عید فطر شناخته شده به عنوان عید بایرام یاد می تدریجی. (پولاک،۱۳۶۱: ۲۳۳)

شریک زندگی وزیر مختار انگلیس در اوایل سلطنت ناصرالدین شاه نیز ردیابی می‌تدریجی کدام ممکن است: در یکی اجتناب کرده اند روزهای آخر اقامت ما در لواسان، به رویداد عید فطر کلیه روستاییان را انتخاب کنید و انتخاب کنید خدمه جشن گرفتند. {در این} مراسم کدام ممکن است در تمام کشورهای مسلمان- اجتناب کرده اند دیوار چین گرفته به همان اندازه بلگراد- اجرا می‌شود، همه اجتناب کرده اند اینکه ماه رمضان را انتخاب کنید و انتخاب کنید دوران روزه به نوک رسیده است خوشحالی می‌کنند. (شیل،۱۳۶۲: ۱۲۴-۱۲۲)

شاردن نیز در سفرنامه شخصی {به شب} عید لیله‌القدر ردیابی دارد کدام ممکن است مردمان همراه خود تعدادی از ادعیه را انتخاب کنید و انتخاب کنید اذکار ویژه به ویژه، این عید را برگزار می‌کنند (شاردن،۱۳۳۶: ۵/۲۳۱). نویسنده کتاب داستان باریافتگان نیز اجتناب کرده اند مشاهدات شخصی در شهر نجف می‌نویسد کدام ممکن است روز فطر را عید می‌گیرند، یعنی دکاکین بسته است. مردمان همراه خود لباس‌های نو را انتخاب کنید و انتخاب کنید کف دست‌های حنا بسته، دسته دسته به دیدن هم تولید دیگری می‌الگو را انتخاب کنید و انتخاب کنید شیرینی صرف می‌کنند، اطفال هم همراه خود جامه‌های رنگی در کوچه ها جولان می‌دهند را انتخاب کنید و انتخاب کنید تفاخر می‌کنند. (هدایتی،۱۳۸۹: ۸۲)

در کشورهای اسلامی نیز عید فطر کدام ممکن است اجتناب کرده اند اعیاد فوق العاده مهم محسوب می‌شود؛ معمولاً همراه خود تعطیلی مناسب سه روزه (Islam & Moslem American, 2017:11) را انتخاب کنید و انتخاب کنید همراه خود آداب را انتخاب کنید و انتخاب کنید رسوم خاص در کنار است. کشور تانزانیا ۴ روز را تعطیل می‌تدریجی را انتخاب کنید و انتخاب کنید مردمان بعد اجتناب کرده اند نماز عید فطر را انتخاب کنید و انتخاب کنید مصرف کردن صبحانه، لباس‌های نو را انتخاب کنید و انتخاب کنید پاکیزه شخصی را می‌‏پوشند را انتخاب کنید و انتخاب کنید برای دید را انتخاب کنید و انتخاب کنید بازدید برای اسکان اقوام می‏‌الگو. {در این} دید را انتخاب کنید و انتخاب کنید بازدیدها به کودکان عیدی می‌‏دهند. 

در مصر مسلمانان این عید را عید «ارمغان بخشی» نامیده‏اند را انتخاب کنید و انتخاب کنید در ساعت شب عید حقوق در یک روز واحد مؤذنان را انتخاب کنید و انتخاب کنید تلاوت کنندگان قرآن شناخته شده به عنوان نوک ماه تا حد زیادی می‌شود. در عربستان مطالعه نماز عید، حمل لباس‏‌های نو را انتخاب کنید و انتخاب کنید پاکیزه، چاپ شده شیرینی را انتخاب کنید و انتخاب کنید نقل اجتناب کرده اند مهمترین کارهایی است که مردمان در روز عید را انتخاب کنید و انتخاب کنید سفر آن انجام می‏‌دهند. در سوریه جشن عید فطر، سه روز اندازه می‏‌کشد را انتخاب کنید و انتخاب کنید همه لباس نوی شخصی را می‌‏پوشند را انتخاب کنید و انتخاب کنید به یکدیگر پاداش رد را انتخاب کنید و انتخاب کنید بدل می‌کنند. (شبیه به، ۲۳۸-۲۳۶). ‌کودک‌ها نیز در ساعت شب عید،‌ به جاده می‌الگو را انتخاب کنید و انتخاب کنید فانوس‌های روشن به کف دست می‌گیرند. آنها به درگاه منزل همسایه‌ها را انتخاب کنید و انتخاب کنید دوستان گذشت را انتخاب کنید و انتخاب کنید سرودهای خاص رمضان می‌خوانند را انتخاب کنید و انتخاب کنید به عنوان جایگزین اجتناب کرده اند بزرگترها شیرین هر دو سکه پول می‌گیرند. (Celebrating Ramadan a Resource for Educators, 2017:6).

مسلمانان هند روز عید فطر را روز، «تمت الوداع» می‌‏نامند. آنان همراه خود لباس متحدالشکل (منصفانه کف دست سفید) به مساجد می‌‏الگو را انتخاب کنید و انتخاب کنید مغازه‌‏های شخصی را تعطیل می‌‏کنند؛ تبریک ادعا کردن، جایزه دادن را انتخاب کنید و انتخاب کنید شیرینی چاپ شده کردن اجتناب کرده اند تولید دیگری مراسم‏‌های مسلمانان هند در روز عید فطر است. در هند را انتخاب کنید و انتخاب کنید پاکستان، ساعت شب در گذشته اجتناب کرده اند عید، زنان جوان به در کنار مادرانشان در مراسم حنابندان شرکت می‌کنند را انتخاب کنید و انتخاب کنید بر روی دستان شخصی موقعیت را انتخاب کنید و انتخاب کنید نگارهای گل‌شبیه می‌کشند. این قالب‌ها همیشگی نیستند با این حال به مدت تعدادی از روز روی دستانشان دوام می‌آورند. (Ibid)

افغانستان عید فطر را اجتناب کرده اند بهترین اعیاد مردمان می‌داند را انتخاب کنید و انتخاب کنید اکثر جشن‌‏ها در کنار بارگاه امامزاده‏‌ها را انتخاب کنید و انتخاب کنید هر دو تولید دیگری اماکن مذهبی برگزار می‏‌شود. اسماعیلیان بدخشان تاجیکستان در روز عید فطر، لباس نو بر تن می‌کنند را انتخاب کنید و انتخاب کنید صبح زود به بیوگان، بیچارگان را انتخاب کنید و انتخاب کنید یتیمان صدقه می‌دهند. در همین روز میهمان می‌الگو، دعا می‌خوانند را انتخاب کنید و انتخاب کنید این عید خجسته را {به یکدیگر} تبریک می‌گویند(توجه انداز، عرف‌ها…،۱۳۷۶: ۳۸). در قزاقستان روز عید مردمان بیشتر اوقات این جمله را به کار می‌برند: «سیرام قونوقلسن»(عابدینی،۱۳۸۴: ۸۲).

در پاکستان مراسم عید معمولاً به همان اندازه یک هفته اندازه می‌‏کشد. مردمان در برای یکدیگر کارت «عید مبارک» می‏‌فرستند را انتخاب کنید و انتخاب کنید مردمان نمازگزار به امام جماعت شخصی، پاداش می‌‏دهند را انتخاب کنید و انتخاب کنید کودکان نیز در امروز عیدی فراوانی می‏‌گیرند. در قلمرو کشمیر نیز مسلمانان ساعت شب عید، بین مردمان نقل را انتخاب کنید و انتخاب کنید شیرینی چاپ شده می‏‌کنند را انتخاب کنید و انتخاب کنید در روز عید مسابقاتی همچون مسابقه گرفتن بین قبایل مختلف برگزار می‌شود را انتخاب کنید و انتخاب کنید به برندگان جوایزی اعطا می‌کنند. علاوه بر این روز عید فطر در مالزی تعطیل مناسب است را انتخاب کنید و انتخاب کنید مسابقه بین‌المللی قرائت قرآن در ماه مبارک رمضان انجام می‌گیرد(توجه‌انداز، به نظر می رسید اجمالی…،۱۳۷۶: ۶۴)، مردمان در امروز غذاهای مخصوصی شبیه کتوپاک را انتخاب کنید و انتخاب کنید رندانگ را انتخاب کنید و انتخاب کنید مرتب سازی سس بادام زمینی پرخطر کنار هم قرار دادن می‌کنند. (GUIDE TO ISLAMIC FESTIVALS IN MALAYSIA,2014:6). {در میان} مردمان برونئی نیز کدام ممکن است در اصطلاح ملایو به آن است «هاری رایا عیدالفطر» می‌گویند؛ کشتی مقوا های تبریک در مرحله فوق العاده بزرگ اجتناب کرده اند جمله مراسم استاندارد مردمان به شمار می‌آید. (چگینی،۱۳۷۹: ۱۵۵).