عید هفته کتاب پایگاه نظر و اهدای کتاب به فرهنگسرای اندیشه زاهدانگزارش کردن خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)پایگاه اهدا و اهدای کتاب در فرهنگسرای اندیشه همچنان به کار خود ادامه می دهد و پذیرای تمامی شهروندان خیری است که کتاب های بلااستفاده خود را جهت استفاده سایر هموطنان اهدا می کنند.

در این برنامه کتاب های مدنی جمع آوری و برای استفاده در کتابخانه های مناطق فقیرنشین به سراسر کشور ارسال می شود. تاکنون با همکاری مردم، خیرین و ناشران بیش از ۶۰۰۰ جلد کتاب اهدایی در ۱۰ مرحله جمع آوری و به سراسر کشور ارسال شده است.

البته هدف اصلی استان هایی هستند که از نظر منابع کتابخانه ای ضعیف و در فقر کتاب قرار دارند. آخرین فراخوان پایگاه نذر و اهدای کتاب با مشارکت بسیار خوب شهروندان و خیرین دنبال شد. در این مرحله نزدیک به ۱۰۰۰ جلد کتاب از انواع ادبی، تاریخی، رومانیایی، داستان کوتاه و … گردآوری شد. موضوعاتی که برای ارسال به کتابخانه های مناطق فقیر آماده شده بودند.

به موازات هفته کتاب و کتابخوانی، این کتاب ها در قالب بسته هدیه فرهنگی به کتابخانه شهرستان زاهدان اهدا شد. حمیدرضا عابدی مدیر فرهنگی، اجتماعی و ورزشی کلانشهر زاهدان در بازدید از فرهنگسرای اندیشه و کتابفروشی نظر این کتاب ها را دریافت کرد. «نذر و اهدای کتاب» سنت حسنه ای است که از دیرباز وجود داشته و مورد توجه بسیاری از اهل قلم و اندیشه قرار گرفته است.

با این کار گام فرهنگی مثبتی در جهت ارتقای اندیشه و آگاهی برداشته شده و کتاب های جدید به دست خوانندگان می رسد. مخصوصاً کسانی که کمتر از نعمت دوست مهربان برخوردارند و به دلیل محدودیت ها توانایی خرید آن را ندارند.

بر اساس این گزارش فراخوان جدید نذورات و اهدای کتاب از سوی فرهنگسرای اندیشه منتشر می شود. در این فراخوان از ناشران، خیرین و عموم مردم برای شرکت در این طرح الهی دعوت به عمل می آید. علاقه مندان می توانند کتاب های اهدایی خود را به فرهنگسرای اندیشه واقع در خیابان دکتر شریعتی، نرسیده به پل سیدندان، پارک شهید مفندلنیاکی ارسال و یا برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره تلفن ۸۸۷۳۹۷۷۰ تماس بگیرند.