غذاهای محلی و جهانی – کدام بهتر است؟


افراد برای محدود کردن پتانسیل خود توسط جامعه شستشوی مغزی می شوند. به آنها آموزش داده می شود که خود را در جعبه های سفت و سختی نگه دارند که آنها را مجبور می کند مانند قورباغه ها در حوضچه زندگی کنند ، بی خبر از دنیای بیرون و امکانات بی پایان آن که می تواند زندگی بهتری را برای آنها رقم بزند.

این شرط بندی به همین دلیل است که افراد موفق ، شرکت ها ، کارشناسان روابط و مربیان متعلق به زمینه های مختلف اغلب از مردم می خواهند که خارج از چارچوب فکر کنند و از منطقه راحتی خود خارج شوند. وقتی کارها را متفاوت انجام می دهید ، آن وقت است که نتایج متفاوتی می گیرید.

وقتی می گویند آسمان حد است ، واقعاً همینطور است. هنگامی که سفر یک زندگی کامل را با طرز فکر باز آغاز می کنید ، هیچ پایان رسمی وجود ندارد.

وقتی صحبت از غذا و تغذیه می شود ، سالهاست اتفاق مشابهی رخ می دهد. بدن هر انسان منحصر به فرد است. در حالی که مکانیسم های بدن ما مشابه است ، نحوه پذیرش یا واکنش بدن ما در افراد مختلف متفاوت است.

فرهنگ رژیم غذایی سمی و انتظارات غیرواقعی درباره بدن ایده آل که توسط رسانه های اجتماعی ارائه شده است ، مردم را در جعبه های بسیار سفت و سخت قرار می دهد. مردم می خواهند بدن منحصر به فرد خود را در این رژیم های محدود مد قرار دهند. آنها می خواهند سیستم بدن منحصر به فرد خود را در یک سیستم ناشتایی 8:16 ساعته حفظ کنند بدون این که بدانند روزه گرفتن هرگز یک روش همه جانبه نیست. برای برخی می تواند 12 ساعت و برای برخی دیگر 15 ساعت باشد. ما مشتریانی داریم که در زیر و بالاتر از ساعات روزه داری معمولی روزه گرفته اند و به اهداف بهداشتی و سلامتی مطلوب خود دست یافته اند. هیچ ساعت کاملی وجود ندارد و قرار دادن خود در یک جعبه بیرون با راحتی و آسودگی مطمئناً روش درستی برای انجام این کار نیست.

آیا باید محلی بخورید یا جهانی؟

محدود کردن غذا و تغذیه و درست یا غلط بودن آن بر اساس مرزهای جغرافیایی یک مثال بسیار کلاسیک از قرار دادن خود در این جعبه است. تفکر در مورد عواقب و عقب ماندگی ها ما را از داشتن دیدگاه مناسب و گسترش مجموعه باورهای خود باز می دارد.

بله ، در هر کجای دنیا که در حال حاضر هستید ، مهم است که محلی بخورید. اما این را نیز درک کنید که شرایط مختلف سلامتی ، درمان متفاوتی را می طلبد. این غذاها ، گاهی اوقات از غذاهای جهانی تهیه می شوند که ممکن است در بازار محلی موجود نباشند. خوردن فقط غذاهای محلی ، به ویژه هنگامی که بدن شما به آنچه در بازار جهانی موجود است نیاز داشته باشد ، چیزی جز یک طرز فکر محدود نیست. ما باید برای خوردن غذا در سطح جهانی نیز آماده باشیم.

آلبرت اینشتین به درستی می گوید: “میزان هوش توانایی تغییر آن است.”

خوردن غذاهای محلی در اولویت است. همه ما باید هر روز این کار را انجام دهیم. غذاهای ما بیشتر باید از آنچه سبزی فروشان محلی ما به ما می فروشند تهیه شود. اما ، این نباید مانع از کشف سایر غذاهایی شود که می توانند به هر نحوی برای سلامتی ما مفید باشند.

چرا ما باید به خوردن غذاهای جهانی باز باشیم؟

همه چیز در اطراف ما دائما در حال تغییر است – جغرافیا ، آب و هوا ، شدت خورشید ، کیفیت خاک ، عفونت های باکتریایی ، ویروس ها ، بیماری ها ، داروها و حتی عوارض جانبی این داروها. این تغییر مداوم تأثیرات جدی بر تک تک تریلیون سلول های بدن انسان دارد. بنابراین بله ، در حالی که ایده آل است که آنچه را که در اطراف ما رشد می کند بخوریم ، همچنین باید دیدگاه خود را گسترش دهیم و در سطح جهانی غذا بخوریم ، به ویژه به این دلیل که محیط داخلی و خارجی ما دائما در حال تغییر است.

کیوی ، روغن زیتون ، آووکادو ، زغال اخته – بخوریم یا نه؟

این وضعیت را در نظر بگیرید. فرض کنید اشعه ماوراء بنفش شدید به پوست و DNA شما آسیب می رساند. این احتمال وجود دارد که ویتامین ها و مواد معدنی مورد نیاز برای محافظت از شما در برابر این آسیب در غذاهای محلی نزدیک شما وجود نداشته باشد. به عنوان مثال ، کیوی. این میوه در حدود ده سال پیش کمی شناخته شده بود و محلی برای کشور ما نبود. از طریق تمرین پزشکی یکپارچه ، ما آموختیم که کیوی دارای قدرتمندترین توانایی برای ترمیم DNA است. این زمانی بود که ما شروع به افزودن کیوی به رژیم غذایی بیماران سرطانی خود در طول و بعد از شیمی درمانی کردیم. به همان اندازه که ما از غذا خوردن محلی حمایت می کنیم ، می دانستیم که نمی تواند به قیمت سلامتی بیمار ما تمام شود.

به طور مشابه ، آووکادو نقش مهمی در بهبود سلامت کودکان و بزرگسالان مبتلا به سرطان خون دارد. روغن زیتون نیز بومی کشور ما نیست. اما این مانع نمی شود که آن را روی سالادمان بپاشیم ، به ویژه وقتی می دانیم که منبع غنی از اسیدهای چرب تک اشباع نشده است. ما نمی توانیم غذاهایی را که می توانند برای سلامتی ما مفید باشند نادیده بگیریم زیرا آنها محلی نیستند. گاهی اوقات عاقلانه است که پیش بروید و دانش موجود در سایر کشورها را به امانت بگیرید و آنها را در پرورش خود به کار گیرید.

با حفظ رژیم غذایی آنها در مقیاس درصدی ، می توان رژیم غذایی را که 80 local محلی و 20 global جهانی است در صورت نیاز برای وضعیت خاص سلامتی آنها هدف گرفت.

به عنوان مثال ، شیمی درمانی یک فرایند مداوم در حال تغییر است. برخی از ویتامین ها و مواد معدنی را از بین می برد. گاهی اوقات به دلیل شرایط آب و هوایی یا فصلی که در آن رشد می کنند ، به راحتی در محصولات محلی ما یافت نمی شود. بنابراین ، ما باید ذهن خود را باز کرده و بهترین غذاها را برای سلامتی خود بپذیریم.

با این وجود ، خوردن جهانی به این معنی نیست که از غذاهای محلی خود غافل شده اید. اگر شما در هند زندگی می کنید ، عاقلانه نیست که فقط برای نشان دادن پول و وضعیت خود از آنچه در ایالات متحده موجود است بخورید. قصد اشتباه برای نگه داشتن

غذای شما باید تعادل بین محلی و جهانی باشد که متناسب با نیازهای خاص سلامتی شما باشد. خوردن غذاهای محلی تنها به معنای زندگی پایدار و حمایت از کشاورزان نیست. همچنین در مورد متعادل کردن رژیم غذایی برای احترام به نیازهای بدن است. محدود کردن انتخاب های غذایی مناسب نیست ، به ویژه هنگامی که وضعیت سلامتی شما از غذاهای خاصی که در محلی رشد نمی کنند سود می برد.

به خود یادآوری کنید که محیط به طور مداوم در حال تغییر است و نیازهای بدن انسان نیز تغییر می کند. آنتی بیوتیک هایی وجود دارند که دیگر گونه های باکتریایی خاصی را از بین نمی برند زیرا سیستم آنها بهتر می شود. بنابراین ، نیازهای سلولی بدن انسان نیز بسیار خواستار شده است. آنها با تغییراتی که در محیط ما ایجاد می شود دائماً در حال تکامل هستند.

محیط زیست نیز بر رشد برخی از محصولات تأثیر مثبت دارد. به همین دلیل برخی از محصولاتی که قبلاً رشد نکرده بودند ، اکنون به دلیل تغییرات آب و هوایی در حال رشد محلی هستند. بلوبری هایی که بدون آفت کش در پونا کشت می شوند ، کیوی هایی که در بخش هایی از هیماچال پرادش رشد می کنند ، آووکادوهایی که در مناطقی از جنوب هند و گوا رشد می کنند نمونه هایی از این تغییر هستند.

در نهایت ، آنچه ما باید به عنوان یک جامعه انجام دهیم ، در اینجا آمده است:

  1. ذهن ما را باز کرده و نیازهای بدن خود را بپذیریم.
  2. اجازه ندهید این تصمیم شما را برای انتخاب بین غذای محلی یا جهانی محدود کند.
  3. با تعادل و دلیل غذا بخورید تا غذاهایی را انتخاب کنید که از سلامت ما حمایت می کنند.
  4. عشق و احترام به غذاهای محلی. اما همچنین در معرض دانش و مزایای غذاهای جهانی باشید.

به خاطر داشته باشید که تغییر تنها ثابت است و زنده ماندن افراد مناسب تنها حقیقت است.

سازگاری با این تغییر می تواند به شما کمک کند بهترین انتخاب را برای سلامتی خود امروز ، فردا و همیشه انجام دهید.

YouCare درباره شما است

نمی توانید از یک فنجان خالی بریزید. بنابراین قبل از پرورش جهان ، مال خود را بسازید. شما به همه اهمیت می دهید. – لوک کوتینیو

ما یک تیم/اکوسیستم متشکل از متخصصان تغذیه بالینی ثبت شده ، متخصصان تغذیه ، مربیان مجرب زندگی ، متخصصان یوگا ، مشاوران احساسی ، پزشکان متخصص آلوپاتیک و پزشکان هومیوپاتی هستیم که رویکرد 360 درجه ای برای تغییر زندگی در نظر گرفته و پزشکی و شیوه زندگی را پیوند می دهند. به ما با تأکید بر چهار رکن سلامت – تغذیه متعادل ، ورزش مناسب ، خواب با کیفیت و سم زدایی احساسی – روی مراقبت های پیشگیرانه و بهبودی جامع کار می کنیم.

ما ، انسانها ، محصول طبیعت هستیم. بنابراین ، وقتی در محدوده قوانین و محدودیت های طبیعت کار می کنیم ، بهترین رشد را داریم. این شامل نحوه غذا خوردن ، راه رفتن ، خوابیدن ، فکر کردن ، چشم انداز معنوی ما است ، که همه آنها از فردی به فرد دیگر متفاوت است.

ما معتقدیم که به علت اصلی و شخصیت زیستی که به شما به عنوان یک فرد منحصر به فرد احترام می گذارد پرداخته ایم. بهبودی زمانی آغاز می شود که ما به دارو احترام بگذاریم و فراتر از آن تمرکز کنیم. ما به شما کمک می کنیم محیط بیرونی و داخلی مناسبی ایجاد کنید که هوش بدن شما را قادر می سازد و به پیشگیری ، بهبود و بهبود کمک می کند.

برنامه های سبک زندگی پیشگیرانه و پیشگیرانه ما به صدها هزار نفر کمک کرده است تا شرایطی مانند سرطان ، دیابت ، تیروئید ، قلب ، اختلالات خود ایمنی ، ایمنی پایین تا سایر سندرم های نادر را مدیریت کنند.

شما می توانید سفرهای تغییر دهنده زندگی و توصیفات قدرتمند افرادی را که از سراسر جهان به اینجا سفر می کنند بخوانیدبه

تیم ما اینجاست تا به شما کمک کند. با کلیک روی اینجا یا رزرو مشاوره جهت راهنمایی در جهت درست ، بخشی از برنامه های یکپارچه سلامت ما باشید. با ما تماس بگیرید 18001020253 یا برای ما در [email protected] بنویسید.

دیدگاهتان را بنویسید