غول غارها و ماجراهای خانه جدیدشانبه گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ابنا) «آقای غارنشین از ترس اینکه بقیه غارنشینان فکر کنند او از بز می ترسد، مجبور شد دست زن و فرزندش را بگیرد و آنها را از غار کوهستانی خود به خانه و زندگی به شهر آرام و آرام بیدلسدن برساند. .
غارنشینان عاشق این چیزها هستند: کیک بز، بو و سر و صدا و پنهان شدن در زیر پل ها.
بنابراین، وقتی یک خانواده غارنشین به منطقه‌ای آرام مانند بیدلزدن نقل مکان می‌کنند، اوضاع به‌طور قطعی به هم می‌ریزد (و احتمالاً خزدار). به خصوص اگر از همسایگان نزدیک خانواده پریدل باشند. چه اشتباه بزرگی! خانواده پرادل نمی خواهند غارنشینان را ببینند. غارنشینان چشمی برای دیدن آنها ندارند. به طور خلاصه، یک جنگ خواهد بود…

آلن مک‌دونالد، نویسنده انگلیسی این اثر، کتاب‌های زیادی برای کودکان نوشته است. هم داستانی و هم غیرداستانی. مارک بیچ، تصویرگر این کتاب نیز از کودکی عاشق نقاشی بوده و همه جا نقاشی کرده است. از کاغذ به دیوار! او در زمینه تصویرگری کتاب کودک فعالیت می کند و از تکنیک های قلم و جوهر متالیک برای خلق تصاویر خنده دار و جذاب استفاده می کند و با ناشران معروف دنیا همکاری داشته است.

در بخشی از متن کتاب می خوانید:
«جکی! بیا نگاه کن خانه مبله دارند!
آقای پریدل تلسکوپش را به سمت کامیونی که در خیابان کنار خانه پارک شده بود پرتاب کرد. صدای زنش از ته پله اومد: راجر! تو با آن تلسکوپ از ما جاسوسی نمی کنی، نه؟
آقای پریدل که چشمانش را به عدسی تلسکوپ فشار می داد گفت: «البته که نه. متوقف کردن! دارند بیرون می آیند! اینجا باش… جلوخالق!

جلد اول و دوم از مجموعه غول‌های غار با عنوان خانه جدید غارها و گورچستر یونایتد با ترجمه حسام امامی برای گروه سنی: ۱۰ تا ۱۴ سال در ۱۳۶ و ۱۴۴ صفحه و به قیمت ۳۷ هزار تومان توسط انتشارات منتشر شده است. ناشر هوپا.