فاز اول کتابخانه مرکزی خرم آباد افتتاح می شودگزارش کردن خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) در لرستان وحید کرم الهی مدیرکل راه و شهرسازی استان به عنوان مجری طرح کتابخانه مرکزی خرم آباد در گفت و گو با اصحاب رسانه با اشاره به برنامه افتتاحیه پروژه های راه و شهرسازی لرستان در سال جاری. هفته دولت، تصریح کرد: فاز اول کتابخانه مرکزی خرم آباد با حضور نمایندگان کشوری و استان الف.

کرم الهی با بیان اینکه کانون های پرورش فکری شهرستان های صلاح، الیگودرز و چگانی نیز به بهره برداری می رسد، افزود: کانون پرورش فکری شهرستان صلاح با زیربنای ۵۰۱ متر مربع در دو طبقه کانون پرورش فکری. توسعه شهر الیگودرز با زیربنای ۵۳۸ متر مربع در دو طبقه و مرکز توسعه فکری شهر چگانی با زیربنای ۵۵۳ متر مربع در دو طبقه در هفته دولت به بهره برداری می رسد.

کلنگ ساخت کتابخانه مرکزی خرم آباد در سال ۱۳۸۱ به زمین زده شد. تحقق آن یکی از خواسته های مردم خرم آباد بود و با سفر رئیس جمهور لرستان در ۲۸ دی ۱۴۰۰، محمدمهدی اسماعیلی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در جلسه شورای اداری اعلام کرد: در سفر امروز برای تکمیل تالار مرکزی خرم آباد ۲۰۰ میلیارد دلار، برای کتابخانه مرکزی خرم آباد، نورآباد، بروجرد و الشتر ۶۰ میلیارد دلار و برای هنرستان بروجرد ۲۰ میلیارد و تکمیل ۴۰ میلیارد دلار اعتبار مصوب شده است. از مساجد و مساجد.

گزارش کردن ابناپیش از این فرشته طهماسابی، مدیرکل سابق کتابخانه های عمومی استان در گفتگو با ایبنا از اختصاص ۴۰ میلیارد دلار مصوبات ریاست جمهوری برای سفر به کتابخانه مرکزی خرم آباد و آماده سازی کتابخانه تا پایان این سال خبر داده بود. . سال (۱۴۰۱) و تجهیز کتابخانه به محض اتمام.

کتابخانه مرکزی خرم آباد در زمینی به مساحت ۸ هزار متر مربع و در دو فاز احداث شد که تاکنون بیش از ۱۸ میلیارد دلار برای آن هزینه شده است. فاز اول کتابخانه، سالن مطالعه، بخش نابینایان و ناشنوایان و کلاس های مربوط به کتابخانه و فاز دوم بخش اداری و سالن آمفی تئاتر را در بر می گیرد.

در حال حاضر ۱۸ هزار متر مربع فضای کتابخانه در استان وجود دارد که با بهره برداری از این پروژه فضای کتابخانه های استان به ۲۶ هزار متر مربع می رسد.