فراخوان جشنواره شعر کودک «بر بال امنیت» تمدید شد.گزارش کردن خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)این فراخوان با همکاری معاونت فرهنگی و اجتماعی فرماندهی انتظامی جمهوری اسلامی ایران و اداره آثار ادبی و هنری کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان با موضوع «آموزشی، تبلیغی و آهنگ‌های پیشگیرانه مناسب برای مخاطبان کودک» که قبلاً همزمان با ۱۸ جولای روز ملی ادبیات کودک و نوجوان منتشر شده بود.

این جشنواره با هدف ارتقای دانش پیشگیرانه و مهارت‌های اجتماعی کودکان و دعوت غیرمستقیم آنان به مراقبت از بدن، احترام به قوانین و ترویج فرهنگ قانون‌گرایی به منظور بهره‌گیری از توانایی‌ها، ظرفیت‌ها و خلاقیت‌های شاعران فداکار در عرصه تولید برگزار می‌شود. ترانه های آموزشی و تبلیغاتی ارزشمند، خوش آهنگ، مفهومی، ماندگار و ماندگار که می تواند در تولیدات هنری و چند رسانه ای مورد استفاده قرار گیرد و کودکان را به سمت فرهنگ نظم و انضباط و احترام به قانون از طریق ترانه های حرفه ای کودکان سوق دهد، با رویکردی پیشگیرانه حفظ می شود.

افراد بالای ۱۶ سال می توانند در این جشنواره شرکت کنند و هر شرکت کننده می تواند حداکثر ۵ آهنگ ارسال کند. همچنین ارسال اشعار در تمامی قالب های شعری رایگان است و شعر باید برای کودکان و نوجوانان سروده شود.

آخرین مهلت ارسال آثار به جشنواره پیش از این ۲۷ شهریور (روز شعر و ادب فارسی و بزرگداشت استاد شهریار) اعلام شده بود که هم اکنون تا ۳۱ شهریور تمدید شده است. اختتامیه جشنواره بیست و پنجمین ماه (همزمان با هفته فرماندهی نیروی انتظامی) برگزار و نتایج هیئت داوران اعلام و جوایزی اهدا خواهد شد.

علاقه مندان به شرکت در جشنواره شعر «بر بال امنیت» می توانند با مراجعه به سایت کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان به نشانی kpf.ir و مطالعه فراخوان و اطلاعات کامل این رویداد و پرکردن در این جشنواره شرکت کنند. ارسال فرم مناسب و بارگذاری فایل.do آثار باید به صورت متنی و در قالب فراخوان جشنواره ملی شعر کودک «بر بال های ایمنی» با کلمه ارسال شوند.

همچنین دبیرخانه جشنواره در ایام هفته و در ایام جشنواره با شماره تلفن ۰۲۱۸۱۸۲۳۷۰۹ (معاونت فرهنگی و اجتماعی فرماندهی انتظامی جمهوری اسلامی ایران) از ساعت ۹ الی ۱۲ پاسخگوی سوالات خواهد بود.