فراخوان ششمین دوره جایزه کتاب سال استان ایلام منتشر شدعلی هوشمند مدیر کل فرهنگ و رهبری اسلامی استان ایلام در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) وی در ایلام گفت: ششمین دوره جایزه کتاب سال استان ایلام به منظور حمایت و تشویق نویسندگان و نویسندگان و ناشران فداکار و توسعه فرهنگ مطالعه و کتابخوانی در حال برگزاری است.

به گزارش هوشمند، آثار منتشر شده از نویسندگان و پدیدآورندگان حوزه عیلام، آثار نویسندگان و پدیدآورندگان ایلامی در همه زمینه ها، ابتدا باید در سال ۱۴۰۰ با مجوز رسمی از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی منتشر شود. همچنین آثار در سه گروه تالیف، ترجمه و احیای متون (ویرایش جدید مقالات علمی در صورتی که نسبت به ویرایش قبلی ۴۰ درصد تغییر داشته باشد، با نظر هیئت داوران مجددا بررسی می شود) .

هوشمند تصریح کرد: هر جلد از کتاب ادواری در صورتی که مطالب آن مستقل باشد، حکم کتاب مستقل را دارد، در غیر این صورت بررسی کتاب منوط به ارائه نیمی از مجلدات است. همچنین کتاب باید برگه آگهی مجموعه داشته باشد و سال انتشار شناسنامه باشد. همچنین کتاب های آموزشی از شمول انتخاب و ارزشیابی جایزه کتاب سال خارج بوده و مقالات دریافتی به دبیرخانه مسترد نخواهد شد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام ادامه داد: بر اساس این فراخوان، نویسندگان بومی استان ایلام می توانند ۲ جلد از کتاب های خود در تمامی موضوعات و نویسندگان غیر بومی با موضوع ایلام را به دبیرخانه جایزه کتاب ایلام به نشانی زیر ارسال کنند. امسال.

۳۰ شهریورماه سال جاری آخرین مهلت ارسال مقالات به دبیرخانه ششمین دوره جایزه کتاب سال ایلام است و علاقه مندان می توانند آثار خود را به آدرس ایلام: خیابان رسالت، اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان (ره) ارسال کنند. دبیرخانه جایزه کتاب سال)، شماره پست ۶۹۳۱۹۵۹۳۴۹.

یادآور می‌شود، نخستین دوره جایزه کتاب سال استان ایلام توسط موسسه فرهنگ و هنر پنجمین دوره هنر برگزار شد و اجرای و برگزاری دوره‌های دوم، سوم، چهارم، پنجم و ششم برگزار شد. مسئولیت موسسه فرهنگ و هنر منطقه هشتم ایلام

بر اساس این خبر، شورای سیاستگذاری ششمین دوره جایزه کتاب سال استان ایلام با ریاست «علی هوشمند»، منصور محبی معاون فرهنگی و رسانه ای، معاونت چاپ و نشر سهبر اسدیان پور. کارشناس اداره کل، یونس کتانی کارشناس فرهنگ، ملوک هاشمی رئیس موسسه فرهنگ و هنر منطقه هشت ایلام و مرتضی خاتمی نویسنده و روزنامه نگار ادبی تشکیل شدند.