فراخوان پنجمین دوره برگزیده کتاب سال استان البرز منتشر شدگزارش کردن خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) به گزارش روابط عمومی خانه کتاب و ادب ایران، اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان البرز با همکاری معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و خانه کتاب ایران و ادبیات، پنجمین دوره انتخاب کتاب استان البرز را در سال ۱۴۰۱ برگزار می کند. بر این اساس از ناشران، مولفان، مترجمان و مصححان دعوت می شود کتاب های پیشنهادی خود را که برای اولین بار در سال ۱۴۰۰ منتشر شده است، همراه با اطلاعیه پذیرش به دبیرخانه کتاب سال استان البرز ارسال کنند.

حمایت و تشویق نویسندگان، مترجمان، مصححان و ناشران استان؛ هدف از اعطای این جایزه ترویج فرهنگ جامعه اسلامی، حفظ استقلال و هویت فرهنگی استان و همچنین شناسایی و شناخت نویسندگان فعال و ارتقای کیفیت نشر در استان است.

برای شرکت در این جشنواره آثار ارسالی باید برای اولین بار در سال ۱۴۰۰ منتشر شده باشند. کتاب های آموزشی و درسی از انتخاب و ارزشیابی جایزه کتاب سال خارج بوده و هر جلد از نشریات در صورت مستقل بودن محتوای آن کتاب مستقل محسوب می شود و در غیر این صورت بررسی کتاب منوط به ارائه نیمی از مجلدات است. .

سال انتشار، بیانیه ثبت ناشر در کتاب خواهد بود. همچنین کتاب باید دارای اخطاریه دریافت باشد. در این جایزه، ویرایش جدید مقالات علمی در صورتی قابل بررسی است که طبق ارزیابی هیئت داوران، ۴۰ درصد نسبت به نسخه قبلی تغییر کرده باشد.

کتاب هایی از نویسندگان یا اهالی استان که در ده موضوع دیویه و کودک و نوجوان منتشر شده اند می توانند در این دوره شرکت کنند. هر نویسنده باید ۲ نسخه از اثر خود را حداکثر تا ۱۹ شهریور ۱۴۰۱ برای شرکت در فرآیند ارزیابی به دبیرخانه ارسال کند. آثار دریافتی عودت داده نخواهد شد.

به آثار برگزیده در هر بخش لوح تقدیر، تندیس و هدیه نقدی به ارزش ۴۰ میلیون ریال اهدا خواهد شد. به آثار شایسته تقدیر در هر بخش لوح تقدیر و هدیه نقدی به ارزش ۱۰ میلیون ریال اهدا خواهد شد.

علاقه مندان به شرکت در پنجمین دوره کتاب سال استان البرز می توانند آثار خود را به دبیرخانه جایزه به نشانی کرج، بلوار کرج ارسال کنند. شهید مطهری نبش شهید ۲ اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان البرز و یا جهت کسب اطلاعات بیشتر با شماره ۵-۳۲۵۶۳۱۵۰ با شماره تلفن ۰۲۶ داخلی ۲۱۸ تماس حاصل فرمایید.