فراخوان چهاردهمین سوگواره هنر عاشورایی تا ۲۵ مردادماه آخرین مهلت ارسال آثار است.گزارش کردن خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) به گزارش روابط عمومی حوزه هنری، چهاردهمین سوگواره هنری عاشورایی در دو بخش بین المللی و ملی برگزار می شود.

بخش بین الملل شامل طرح پوستری با موضوعات اربعین حسینی: پیوند شیعه و پیشینه ظهور منجی، اربعین حسینی: تداوم نسل ها، خاندان حسینی، اربعین حسینی: تبلور عشق، ایثار و فداکاری است. . و اربعین حسینی: همبستگی امت اسلامی.

بخش ملی همچنین شامل نقاشی (دیجیتال، کلاسیک)، طراحی پوستر، خط کشی، تایپوگرافی، پرچم و حروف، و کمیک است.

موضوعات بخش نقاشی و پوستر اربعین حسینی عبارتند از: پیوند شیعه و پیشینه ظهور منجی، اربعین حسینی: تداوم نسل ها، خاندان حسینی، اربعین حسینی: تبلور عشق، ایثار و بردباری و اربعین. حسینی: همبستگی امت اسلامی.

پوسترها باید در ابعاد ۷۰*۱۰۰ سانتی متر با کیفیت ۱۵۵ dpi و با یکی از فرمت های RGB – JPEG – PDF – JPG بدون فشرده سازی با حجم حداکثر ۲۰ مگابایت در سیستم بارگذاری شوند.

موضوع بخش طراحی و تایپوگرافی «آنا من حسین» و موضوع قسمت پرچم و کتیبه «محرم، اربعین» و در بخش تولید طنز یک اثر بر اساس داستان کوتاه یا خاطره با موضوع مورد نظر اربعین. داستان کوتاه باید حداقل ۱۰۰۰ کلمه و کمیک تولید شده حداقل دارای هشت تا ۱۲ تصویر رنگی باشد.

داستان‌ها می‌توانند توسط خالق کمیک انتخاب شوند یا اقتباسی از کتاب‌های Hot Bullets، Summoned، Vertical 1400، On Mother’s Order و On Column 1453 باشند.

همچنین در این قسمت می توانید از طراحی شخصیت دو نوجوان با تکنیک طنز یعنی طراحی شخصیت سجاد ۸ ساله و زینب ۱۰ ساله که به همراه خانواده به سفر اربعین رفته اند استفاده کنید. و در جاده ها درگیر داستان ها و ماجراجویی ها شوید.

دبیرخانه مجاز است از آثار ارسالی برای مصارف نمایشگاهی، تبلیغاتی و انتشاراتی به هر شکلی استفاده کند و ارسال اثر برای تدفین به معنای پذیرش این اصل است.

به ازای هر یک از آثار درج شده در نمایشگاه ۴۰۰ هزار تومان جایزه تعلق می گیرد و شرکت کنندگان باید حداکثر ظرف ۳۰ روز پس از پایان نمایشگاه با مراجعه به دبیرخانه آثار خود را دریافت کنند.

این جوایز شامل تندیس سوگواری، دیپلم افتخار و مبلغ ۱۵۰ میلیون ریال برای برگزیدگان اول هر رشته، مدرک افتخار و مبلغ ۱۰۰ میلیون ریال برای نفرات دوم هر رشته و مدرک افتخار و مبلغی است. ۷۰ میلیون ریال برای نفرات سوم هر رشته .

آخرین مهلت ارسال مقالات به دبیرخانه ۴ مرداد و افتتاحیه نمایشگاه و معرفی آثار برگزیده تا ۲۴ شهریور می باشد.

علاقه مندان می توانند آثار خود را به نشانی تهران، خ. سمیه، نرسیده به خیابان حافظ، حوزه هنری، طبقه منفی ۱، جنب تالار سوره، دبیرخانه مرکزی جشنواره های حوزه هنری.