فرم بدن خود را بشناسید! (تشخیص اشکال مختلف بدن)


قبل از معرفی اشکال مختلف بدن ، باید به یک نکته مهم توجه کنید: همه فرم های بدن زیبا هستند. بدن همه یکسان نیست ، و این چیزی است که ما را منحصر به فرد می کند ، اما اندام ها را می توان در دسته های خاصی قرار داد. در میان این دسته ها ، مهمترین اصل که باید رعایت شود تناسب اندام و شیوه زندگی سالم است.

فرم بدن

نوع فرم بدن

طبق تحقیقات انجام شده ، این تقسیم بندی بر اساس شکل مستطیل ، مثلث ، گلابی ، الماس (چهار ضلعی) ، بیضی شکل و ساعت شنی است. برخی از اندام ها به دو دسته یا بین دسته های مختلف تقسیم می شوند.

مستطیلی شکل:

این فرم شرایطی را ایجاد می کند که اندازه کمر تفاوت چندانی با قسمت بالایی و تحتانی تنه ندارد. همچنین عرض شانه ها در این اندامها تقریباً برابر باسن است. برای هر فرم بدن لباس پوشیدن راهی شخصی برای نشان دادن تناسب اندام کامل و اندام ایده آل است. چنین اندامی معمولاً در ورزشکاران شایع تر است. زیرا ممکن است حجم و شکل ماهیچه ها بدن را شکل دهد. البته در ورزشکاران مرد شکل مستطیلی به ذوزنقه تبدیل می شود. به این ترتیب شانه ها گسترده تر و پایین تنه باریک تر به نظر می رسند.

فرم گلابی:

اندامهای گلابی شکل از نظر عرض شانه از هم فاصله دارند و قسمت فوقانی بدن باریکتر از قسمت تحتانی بدن و عرض لگن است. معمولاً افرادی که چنین اندامی دارند ، درد زیادی در ناحیه کمر دارند.

فرم ساعت شنی:

در شکل ساعت شنی ، شبیه به شکل مستطیل ، عرض شانه ها و باسن تقریباً یکسان است و تنها تفاوت آن در اندازه کمر است. افرادی که دارای ساعت شنی هستند در مقایسه با بالاتنه و پایین تنه کمر باریک تری دارند. گاهی در این محدوده ، عرض شانه ، سینه و باسن می تواند متفاوت باشد ، که به آن ساعت شنی بلند یا ساعت شنی کم گفته می شود.

شکل مثلث:

اندام مثلثی وضعیتی است که در آن عرض بالای تنه کمتر از تنه تحتانی است یا برعکس. وقتی عرض شانه ها و قفسه سینه از عرض باسن کمتر است ، در حضور اندام فرد و برعکس ، مثلث رو به پایین یک مثلث رو به بالا شکل می گیرد.

بیضی شکل:

در این حالت ، مرکز بدن گسترده تر از اندام است. سینه این افراد در مقایسه با شانه ها و باسن پهن و پهن است.

شکل پاستیل (الماس)

اندام لوزی تنه پایینی پهن دارد. در این حالت ، رانها به احتمال زیاد بزرگتر از بازوها هستند.

اندازه بدن را با اندازه گیری پیدا کنید

شما می توانید شکل بدن خود را بلافاصله پس از خواندن این محدوده تشخیص دهید. ممکن است برای برخی افراد دشوار باشد که شکل بدن خود را تشخیص داده و به دو دسته مختلف تقسیم شوند. در ادامه نحوه اندازه گیری صحیح را توضیح خواهیم داد. این روش مشابه اندازه گیری خیاط است.

برای عرض شانه ، متر را مستقیماً پشت سر از یک شانه به شانه دیگر نگه دارید. اندازه دور سینه باید در زیر بازو و برآمدگی قفسه سینه اندازه گیری شود. دور کمر ناحیه بالای ناف و زیر دنده ها است. برای یافتن ناحیه مناسب کمر ، بهتر است کمی به پهلو خم شوید.خطی که در کنار ناحیه کشیده شده این است که برای اندازه گیری دور کمر باید متر را دور آن بپیچید. برای اندازه دور باسن ، متر را روی خط الراس بگذارید و دور آن را اندازه بگیرید.

چه عواملی بر بدن شما تأثیر می گذارد؟

مهمترین عامل ارتفاع است. طول یا طول شکل و اندازه بدن را تغییر می دهد. عامل بعدی ژنتیک است. برخی از افراد از نظر ژنتیکی در ناحیه ران و بازو بزرگ هستند ، هر چند نازک هستند. در نهایت ، هورمون ها در شکل دهی بدن و شکل آن نقش دارند. هورمون ها بر حالت و منطقه ذخیره چربی تأثیر می گذارند.

دیدگاهتان را بنویسید