لاغری موضعی با دستگاه انعقادی سونوگرافی غیر تهاجمی و ایمن


سونوگرافی انعقاد چیست؟


سونوگرافی انعقاد یک راه بسیار م toثر برای کاهش وزن است و توانایی کاهش سلولیت و کاهش چربی بدن را دارد. این روش با لیپوساکشن بسیار متفاوت است زیرا یک روش غیر تهاجمی است. برای استفاده از این دستگاه نیازی به حضور پزشک یا پرستار نیست و می توانید با خرید تجهیزات سونوگرافی از خدمات آن بهره مند شده و به دیگران خدمات ارائه دهید. این روش درمانی کاملاً بی خطر است ، بنابراین نگران هیچ چیز نباشید. در این روش از فناوری اولتراسوند برای حذف چربی موضعی استفاده می شود که با وجود رژیم و فعالیت بدنی شدید از بین نرفته است. از این روش می توان برای برداشتن چربی از تمام نقاط بدن استفاده کرد ، اما بیشتر برای از بین بردن چربی های شکم ، لگن ، ران ، بازوها ، سینه و باسن استفاده می شود. پزشکان مدعی هستند که انعقاد اولتراسونیک می تواند به از بین بردن سلولیت و کاهش وزن موفق کمک کند.

مکانیسم عمل انعقاد سونوگرافی چیست؟


مکانیسم عمل انعقاد سونوگرافی چیست؟

سونوگرافی انعقاد سلولیت را تجزیه می کند و سلول های چربی را پاک می کند ، سپس بدن آنها را زباله می بیند و آنها را دفع می کند. همانطور که قبلاً ذکر شد ، انعقاد سونوگرافی یک روش غیر تهاجمی است که از سرنگ ، چاقو ، بیهوشی یا هر چیزی که باعث درد یا ناراحتی می شود استفاده نمی کند. فناوری کویتوس التراسونیک از امواج صوتی با فرکانس بالا برای نفوذ به سلول های چربی استفاده می کند. امواج صوتی اثر لیپولیز را ایجاد می کنند. لیپولیز سلول های چربی و تری گلیسیرید را تحریک می کند. سپس تری گلیسیریدها به چربی و گلیسرول تبدیل می شوند. قبل از شروع درمان ، پزشک در مورد سلامت کبد و سابقه مشکلات احتمالی کبد از شما س askال می کند ، زیرا در این فرایند دخیل است و مسئول درمان اسیدهای چرب و گلیسرول و این محصول زاید است. باید ظرف 3 بار خارج شود. روزها.

بیمار در طول این درمان چه احساسی خواهد داشت؟


این درمان با اندازه گیری محیط ناحیه مورد نظر (به عنوان مثال ، دور کمر) شروع می شود. سپس ژل مخصوصی روی ناحیه آسیب دیده اعمال می شود و روند بهبود شروع می شود. پزشک دستگاه سونوگرافی را مستقیماً روی ناحیه مورد نظر قرار داده و آن را حرکت می دهد. حرارت ناشی از دستگاه سونوگرافی باعث می شود تراکم فیبرهای کلاژن به سرعت سخت شود. این روش با اندازه گیری نهایی موضوع تحت درمان به پایان می رسد. هر جلسه درمان معمولاً حدود 15 تا 20 دقیقه طول می کشد ، اما اندازه و ضخامت لایه چربی در محل درمان برای تعیین این زمان ضروری است. برخی از افراد بلافاصله پس از اولین جلسه نتایج را مشاهده می کنند ، اما بهبود را معمولاً پس از 3 تا 6 روز درمان می توان احساس کرد. پزشکان توصیه می کنند که روند درمان باید در 6 تا 10 جلسه انجام شود تا نتایج عالی حاصل شود و فاصله بین هر جلسه 3 روز باشد.

آیا انعقاد سونوگرافی یک روش ایمن است؟


سونوگرافی انعقاد بسیار ایمن است. این روش درد ایجاد نمی کند و بیمار کاملاً آرام است. برخی از بیماران ادعا می کنند وقتی چربی زیر پوست آنها کاهش می یابد احساس گرما و ناراحتی می کنند که این یک عارضه موقتی است. این پدیده به دلیل آزاد شدن انرژی گرمایی و دفع سموم از بدن رخ می دهد. اگرچه سونوگرافی یک روش بسیار موثر برای کاهش وزن است ، اما زنان باید از رژیم غذایی سالم غنی از فیبر پیروی کنند. نوشیدن آب به متابولیسم چربی ها در کبد کمک می کند و موفقیت این روش را تضمین می کند. علاوه بر این ، ورزش و رژیم غذایی اطمینان می دهد که بیمار دیگر نیازی به استفاده از این روش ندارد. اگرچه عوارض جانبی ناشی از این روش نادر است ، اما تورم و قرمزی در افراد تحت درمان بسیار شایع است و معمولاً ظرف چند روز یا چند هفته از بین می رود. برخی از بیماران ادعا می کنند که میزان ادرار آنها بعد از درمان افزایش یافته است ، که به دلیل آزاد شدن سموم و مواد زائد توسط بدن است. برخی از بیماران ممکن است پس از درمان خشکی پوست را تجربه کنند که می تواند چند روز طول بکشد. استفاده از لوسیون آلوئه ورا به شما کمک می کند. به طور کلی ، اکثر افراد پس از اتمام درمان می توانند فعالیت های روزانه خود را از سر بگیرند. اگر بیمار علائم متعددی را تجربه کرد ، باید با پزشک خود مشورت کند.

حتما بخوانید: بهترین تمرینات برای کاهش سریع وزن و سوزاندن چربی و کالری بیشتر

بیمار به چند جلسه درمان نیاز دارد؟


عکس افرادی که از سونوگرافی کویتوس برای کاهش وزن استفاده می کنند ، یک هفته پس از درمان کاهش چربی را مشاهده می کند. معمولا 10 تا 20 جلسه در هفته برای رسیدن به وزن دلخواه و ایجاد تغییر محسوس در ترکیب بدن مورد نیاز است. پزشک قبل از اولین جلسه درمان ، یک معاینه فیزیکی از بیمار انجام می دهد و مشاوره می دهد. در بیشتر موارد ، افرادی که نسبتاً فعال هستند و از رژیم غذایی سالم پیروی می کنند ، کاندیدای مناسبی برای درمان با سونوگرافی کویتوس هستند. این ابزار نمی تواند چاقی را درمان کند ، اما تأثیر مفیدی در از بین بردن چربی های ناخواسته در قسمت های خاصی از بدن دارد. اگر شما کاندیدای مناسبی برای درمان هستید ، پزشک در مورد اهداف مورد انتظار و ظاهر نهایی بدن شما با شما صحبت می کند و سپس یک برنامه درمانی خاص برای برآوردن انتظارات شما طراحی می کند.

سونوگرافی برای درمان چه قسمتهایی از بدن استفاده می شود؟


سونوگرافی برای درمان چه قسمتهایی از بدن استفاده می شود؟

انعقاد سونوگرافی از نظر نقاطی که در آن گشاد می شود شبیه به لیپوساکشن است. این ابزار معمولاً برای از بین بردن چربی و لاغری معده ، صورت ، گردن ، کمر ، گونه ها ، ران ها ، باسن و بازوها استفاده می شود. در برخی از مردان دارای اضافه وزن ، این دستگاه برای کاهش بافت سینه اضافی استفاده می شود.

قبل و بعد از درمان چه باید کرد؟


بیمار قبل از درمان با انعقاد سونوگرافی باید از نظر جسمی فعال باشد و از رژیم غذایی سالم پیروی کند. یک هفته قبل از شروع جلسه درمان ، پزشک از بیمار می خواهد روزانه 8 لیوان آب بنوشد ، از مصرف الکل خودداری کرده و پوست خود را برنزه کند. نوشیدن آب کافی به بدن کمک می کند تا چربی و تری گلیسیریدهایی را که پس از درمان آزاد می شوند متابولیزه کند. مصرف الکل توانایی متابولیسم این مواد را در کبد محدود می کند. برنزه کردن پوست قبل از درمان ، پوست را نسبت به امواج اولتراسوند مورد استفاده در طول درمان بسیار حساس می کند. پس از درمان ، پزشک از بیمار می خواهد آب کافی بنوشد و به طور منظم ورزش کند تا بدن بتواند چربی ها و سموم آزاد شده در طول درمان را متابولیزه کند.

درمان انعقاد سونوگرافی چه عوارضی دارد؟


عوارض جانبی شناخته شده استفاده همزمان از سونوگرافی بسیار کمتر از لیپوساکشن است. این درمان معمولاً در اکثر افراد بدون درد انجام می شود و بیمار نیازی به استراحت ندارد. بیمار ممکن است حساسیت پوستی ، کبودی خفیف ، احتباس مایعات یا تاول در نواحی تحت درمان را تجربه کند.

آیا می توان بدون انعقاد اولتراسونیک وزن کم کرد؟


سونوگرافی انعقادی راهی برای کاهش وزن نیست. این روش برای مجسمه سازی بدن و حذف سلولیت و توده چربی موضعی استفاده می شود. نتایج درمان سونوگرافی انعقاد ، همراه با رعایت رژیم کم چرب با مصرف کربوهیدرات خوب و ورزش منظم ، عالی خواهد بود و به کاهش وزن شما کمک می کند.

درمان انعقاد سونوگرافی معمولاً چقدر طول می کشد؟


مراقبت های پزشکی معمولاً با توجه به نیازهای بیمار تنظیم می شود ، اما به طور کلی اندازه گیری نقاط و انجام این روش تقریباً 45 دقیقه تا یک ساعت و 15 دقیقه طول می کشد.

چند ماه پس از زایمان زنان باردار می توانند از درمان انعقاد سونوگرافی بهره مند شوند؟


این افراد باید حداقل سه ماه پس از زایمان طبیعی یا حداقل شش ماه پس از سزارین منتظر بمانند. بهتر است این افراد قبل از تصمیم به انجام این روش از پزشک خود اجازه بگیرند.

حتما بخوانید: لاغری با لیپوساکشن

آیا بیمار بعد از درمان نیاز به استراحت دارد؟


پاسخ این س noال منفی است. یکی از مهمترین موارد در مورد این درمان این است که بیمار نیازی به استراحت ندارد و می تواند به سرعت به کار عادی خود بازگردد. پزشکان به بیمار توصیه می کنند روزانه حداقل 2 لیتر آب بنوشد ، این کار به از بین بردن چربی کمک می کند.

آیا بیمار می تواند از سونوگرافی کویتوس برای کاهش وزن در دوران قاعدگی استفاده کند؟


سونوگرافی جریان خون را افزایش می دهد و منجر به درد و ناراحتی برای بیمار می شود ، بنابراین بهتر است آن را به بعد از قاعدگی موکول کنید.

بعد از چه مدت بیمار می تواند نتایج کویتوس را ببیند؟


اکثر بیماران پس از اولین جلسه درمان متوجه کاهش قابل توجه سایز چربی می شوند. این رقم در برخی افراد 5 اینچ و در برخی دیگر 2 اینچ است. روند برداشتن چربی معمولاً یک هفته پس از هر جلسه درمان به طول می انجامد. بنابراین ممکن است بیمار یک تا دو روز پس از درمان اولیه متوجه کاهش چربی شود.

بیمار باید در خانه چه کار کند؟


بیمار باید مقدار زیادی آب بنوشد و از الکل بعد از هر جلسه اجتناب کند ، سعی کند ضربان قلب خود را با انجام برخی ورزش ها افزایش دهد ، رژیم غذایی سالم را انتخاب کند ، از مصرف زیاد کربوهیدرات خودداری کند.

تحقیقات در مورد کاهش وزن سونوگرافی نشان می دهد؟


در مطالعه اخیر ، کاهش ضخامت چربی در محل درمان پس از درمان انعقاد سونوگرافی گزارش شد. هیچ تغییری در وزن واقعی این بیماران پس از درمان ایجاد نشد و فقط اندازه چربی آنها کاهش یافت و تغییری در سطح کلسترول تری گلیسیرید در آنزیم های کبدی ایجاد نشد.

سونوگرافی انعقاد در مقابل لیپوساکشن


سونوگرافی انعقاد چندین مزیت نسبت به لیپوساکشن دارد. در اطراف آن ، برخلاف لیپوساکشن ، کوئیتوس از بیهوشی عمومی یا موضعی استفاده نمی کند. این روش در مقایسه با لیپوساکشن یک روش غیرتهاجمی غیرجراحی است و از روشهای غیر تهاجمی استفاده می کند. برخلاف لیپوساکشن ، بیمار پس از درمان سریع بهبود می یابد و می تواند بلافاصله فعالیت های روزانه خود را آغاز کند ، در حالی که دوره بهبودی لیپوساکشن 6 تا 8 هفته است. خطر عفونت و تشکیل بافت اسکار در این روش کمتر از لیپوساکشن است. کاهش وزن تنها مزیت لیپوساکشن در مقایسه با انعقاد سونوگرافی است. لباس اکشن به طور مستقیم بر وزن بیمار تأثیر می گذارد و شانس کاهش وزن را فراهم می کند. اما اگر بیمار پس از درمان به طور منظم ورزش نکند و رژیم غذایی مناسبی نداشته باشد ، وزن او دوباره افزایش می یابد.

نظر بیماران در مورد انعقاد سونوگرافی چیست؟


نظر بیماران در مورد انعقاد سونوگرافی چیست؟

این روش مانند سایر روشها و محصولات درمانی نظرات زیادی دارد. افرادی که نگرش مثبتی نسبت به این روش دارند از نتایج کاملاً راضی هستند و ادعا می کنند که میزان چربی در مناطق تحت درمان کاهش می یابد. بسیاری از بیماران پس از درمان دچار سفت شدن پوست می شوند. تنها چیزی که باقی می ماند این است که بیمار باید حداقل 6 جلسه تحت درمان قرار گیرد تا به این نتایج برسد. بازخورد منفی همچنین نشان می دهد که نتایج درمان قابل مشاهده نیست.

هزینه کاهش وزن با کویتوس


هزینه لاغری موضعی با دستگاه کویتوس بستگی به مدل دستگاه ، ناحیه تحت درمان و میزان تجمع چربی دارد. هرچه از تجهیزات به روزتر استفاده شود و منطقه مورد نظر وسیع تر باشد و هر چه میزان تجمع چربی بیشتر باشد ، هزینه این درمان بیشتر می شود. برای اطلاع از قیمت ها می توانید با پزشک خود مشورت کنید.

حتما بخوانید: RF. با لاغری گاه به گاه

دیدگاهتان را بنویسید