لاغری نامناسب و پوکی استخوان – دکتر رضا اطمینانانی


لاغری نامناسب و پوکی استخوان

دکتر رضا اطمینانانی ، متخصص تغذیه در اصفهان نسبت به کاهش وزن غیرطبیعی و پوکی استخوان که افراد را به بیماری های دیگر سوق می دهد هشدار می دهد.

به عنوان مثال ، رژیم هایی که مصرف زیاد پروتئین را به دلیل سدیم زیاد توصیه می کنند. افزایش دفع کلسیم از طریق ادرار. ادامه این رژیم غذایی خاص برای بیش از سه هفته منجر به از دست دادن کلسیم و پوکی استخوان می شود. توصیه های اشتباه افراد غیر حرفه ای در مورد رژیم غذایی نامناسب که سلامت جامعه را به خطر می اندازد

در حالی که افراد برای کاهش گلیسیریدها یا چربی های بد اطراف قلب از رژیم غذایی میوه خواری پیروی می کنند. میوه ها قندهای ساده ای هستند و مصرف زیاد آنها را به چربی تبدیل می کند. رژیم های خاص میوه و سبزیجات ممکن است برای لاغری مثر نباشند و برای همه ، این رژیم ها سلامت فرد را خراب می کند. کاهش وزن طبیعی از نظر دانش تغذیه ای یک تا دو کیلوگرم در هفته طبیعی است ، کاهش وزن باید زیر نظر متخصص باشد و کاملا بستگی به شرایط و وضعیت بدن افراد دارد. ما به یک روند طبیعی کاهش وزن نیاز داریم تا بتوانیم این روند را در مدت زمان طولانی تثبیت کنیم.

پوکی استخوان ، بیماری خاموش در زنان

استخوان ها با آسیب های جزئی و حتی عطسه و سرفه به تدریج ضعیف می شوند و می شکنند. علل پوکی استخوان ارثی ، جنسیت ، سن ، نژاد و کورتیکواستروئیدها هستند و این بیماری در زنان بیشتر اتفاق می افتد و هرچه سن شما بالاتر می رود ، خطر پوکی استخوان بیشتر می شود و احتمال پوکی استخوان در سفیدپوستان و آسیایی ها بیشتر است. به اگر والدین یا خواهر و برادرتان دچار پوکی استخوان باشند ، شیوع این بیماری بیشتر است. البته این بیماری به بدن و هورمون های افراد نیز بستگی دارد.

وقتی هورمون های بدن ، به ویژه استروژن ، کمبود داشته باشند ، استخوان ها ضعیف می شوند. و به همین دلیل ، اگر زنان پس از یائسگی از خود مراقبت نکنند ، در معرض خطر ابتلا به پوکی استخوان هستند. این بیماری در مردگان به آرامی پیشرفت می کند. هورمون تیروئید یکی دیگر از علل پوکی استخوان است که ترشح بیش از حد آن منجر به تخریب استخوان می شود و مصرف زیاد الکل می تواند به استخوان ها آسیب برساند و سیگار کشیدن خطر ابتلا به این بیماری را افزایش می دهد. کورتیکواستروئیدها همچنین باعث از بین رفتن استخوان در برخی از بیماران می شوند. پوکی استخوان در مراحل اولیه بدون علامت است ، اما اگر استخوان ها با گذشت زمان ضعیف شوند ، کمردرد ، کاهش قد ، تعظیم و شکستگی به دلیل مهره های کوچک در بدن به سرعت ظاهر می شود.

لاغری نامناسب و پوکی استخوان متخصص تغذیه اصفهان


دکتر رضا اطمینانانی

متخصص تغذیه اصفهان


دکتر رضا اطمینانانی می تواند با ارائه روشهای اساسی در تغذیه و کمیت و نحوه غذا خوردن ، نقش مهمی در دستیابی به سلامت جسمی و روحی ایفا کند.

برای بازدید از صفحه اینستاگرام دکتر رضا اطمینانانی ، متخصص تغذیه و رژیم درمانی اصفهان کلیک کنید.


ترکیبات پیشنهادی:

اهمیت غذاهای سرد و گرم

6 راه برای دریافت امگا 3

گوشت بخورم یا نه

از بین بردن بوی بد دهان با رژیم غذایی
دیدگاهتان را بنویسید