لیتیوم: ماده معدنی سیندرلا برای زوال شناختی


به عنوان یک ماده معدنی ضروری – مانند سدیم ، منیزیم ، پتاسیم و کلرید – لیتیوم برای بقای ما حیاتی است. عملکرد آن محافظت از مغز در برابر تخریب عصبی است. این بیماری با کاهش سن پیشرفت شناختی را متوقف می کند و حتی ممکن است بیماری آلزایمر و آتروفی مغزی را معکوس کند. نشان داده شده است که لیتیوم از ایجاد پلاک ها و رسوبات آمیلوئید در مغز که منجر به زوال شناختی می شود جلوگیری می کند. هنگامی که لیتیوم در دوزهای پایین تجویز می شود ، می تواند به طور م memoryثر حافظه را تقویت کرده و قدرت شناخت را افزایش داده ، از زوال عقل جلوگیری کرده و حتی آن را معکوس کند و خطر سکته مغزی و آسیب های آن را کاهش دهد و مغز می تواند اثرات ضربه را بهبود بخشد. و از آنجا که عملکرد کلی مغز را ارتقا می دهد ، برای بهبود تعدادی از مسائل مربوط به سلامت روان ، از جمله اضطراب ، افسردگی ، ADD و ADHD و PTSD ، مستند شده است.

من لیتیوم را سالها پیش هنگامی که در حال مطالعه کتابم بودم کشف کردم و آن را پیدا کردم آلزایمر معکوس توسط دکتر تیموتی اسمیت. در اینجا داستان شخصی لیتیوم او وجود دارد:

“در سال 2003 ، اسکن MRI مغز من آتروفی مغز را نشان داد. این یافته شگفت انگیزی نبود ؛ اکثر افراد شصت ساله به عنوان یکی از ویژگی های” طبیعی “پیری دچار کوچک شدن مغز می شوند. چند ماه بعد به Lancet نگاه کردم. با خواندن یک مقاله تحقیقاتی که نشان می دهد لیتیوم با دوز پایین آتروفی مغزی را معکوس می کند ، روزانه 20 میلی گرم لیتیوم اوروتات به برنامه مکمل خود اضافه کردم.

چند سال پیش ، یک MRI مکرر نشان داد ، در کمال تعجب ، این آتروفی به طور کامل از بین رفته است! تحقیقات اخیر مکانیزم را نشان داده است: لیتیوم باعث تولید BDNF می شود که رشد سلول های بنیادی را تحریک می کند و منجر به بازسازی عصبی می شود. هیچ چیز دیگری برای معکوس آتروفی مغز شناخته نشده است ، بنابراین من تصور کردم که این لیتیوم است. چه هدیه ای! “دیدگاهتان را بنویسید