ماسک برای جوش ؛ 10 ماسک فوق العاده موثر و خانگی


بسیاری از افرادی که جوش های زیادی روی پوست خود دارند به دنبال بهترین ماسک برای جوش هستند. جوش ها یکی از مهمترین دغدغه هایی هستند که برخی افراد با آن آشنا هستند و سعی می کنند از شر آن خلاص شوند.

علت ایجاد جوش ها بسیار متنوع است و وقتی علت آن را پیدا کردید می توانید آنها را به خوبی از بین ببرید. ماسک ضد آکنه یکی از راه های درمان جوش ها این است که انواع مختلفی دارند و هر کدام مزایا و ویژگی های متفاوتی دارند.

از آنجایی که افراد زیادی با ماسک های ضد آکنه آشنایی کامل ندارند و به همین دلیل ، برخی از مهم ترین و موثرترین ماسک های ضد آکنه را ارائه می دهیم.

فواید ماسک برای جوش صورت

فواید ماسک برای جوش صورت:

ماسک ضد آکنه برای پایان آکنه آنها دارای مزایای زیادی هستند ، و از آنجا که انواع مختلفی دارند ، هر کدام دارای مزایا و مزایایی هستند.

ماسک برای جوش ها می تواند جوش ها را به خوبی از بین ببرد و از آنجا که تمام صورت را به خوبی پوشش می دهد ، می تواند هر نوع جوش را تحت تاثیر قرار داده و درمان کند.

ترکیبات موجود در ماسک های ضد جوش برای درمان و از بین بردن جوش ها بسیار مناسب است. برای از بین بردن آکنه می توانید از هر کدام از آنها استفاده کنید ، در اینجا برخی از مهمترین آنها برای آشنایی بیشتر با آنها آمده است.

بنابراین اولین قدم این است که بدانید علائم جوش روی بینی چیست و سپس به دنبال راهی برای درمان آن باشید.

هر جوش را فقط در 15 روز درمان کنید

بسته آکنه صورت

من به شما قول می دهم که این آخرین باری است که در صورت خود آکنه دارید … اگر می خواهید آکنه را در هر نقطه از صورت خود برطرف کنید ، فقط در 15 روز بدون هیچ زحمتی! بر روی دکمه زیر کلیک کنید.

صفحه آبسه 15 روزه


معرفی 10 ماسک برای درمان آکنه و نحوه از بین بردن آنها

همانطور که اشاره کردیم ، ماسک برای جوش یکی از آنهاست. بهترین راه حذف آکنه یک بیماری شایع پوستی است که بسیاری از افراد از آن استفاده می کنند.

البته برخی از افرادی هستند که می خواهند از ماسک های ضد آکنه استفاده کنند اما ممکن است با انواع آنها آشنا نباشند. به همین دلیل ، در ادامه برخی از مهمترین آنها را معرفی می کنیم که عبارتند از:


 1. بلغور جو دوسر و سرکه سیب

  بلغور جو دوسر و سرکه سیب:

این ماسک یکی از بهترین ماسک های ضد جوش است که می توان برای از بین بردن جوش ها از آن استفاده کرد.

از آنجا که سرکه سیب سرشار از اسیدها و ویتامین های میوه است ، تأثیر فوق العاده ای بر لایه برداری پوست دارد.

بسیاری از مردم که لکه های قهوه ای آنها روی صورت خود جوش دارند و می توانند با سرکه سیب آنها را به خوبی درمان کنند. می توانید آن را با جو دوسر و سرکه سیب مخلوط کرده و از آن به عنوان لایه بردار بسیار قوی استفاده کنید.

طرز تهیه این ماسک:

برای تهیه این ماسک ، باید از 2 قاشق غذاخوری جو خام ساده استفاده کنید که خوب آسیاب شده است. سپس باید یک قاشق غذاخوری عسل و یک چهارم قاشق غذاخوری سرکه سیب را به این مخلوط اضافه کنید ، باید آنها را خوب مخلوط کنید تا یکدست شود.

برای افزایش عملکرد این ماسک ، می توانید یک قطره روغن درخت چای آن را اضافه کنید تا قدرت از بین بردن جوش ها افزایش یابد.

قبل از استفاده از این ماسک شما باید صورت خود را تمیز کنید و آن را روی صورت خود بمالید تا خوب خشک شود. بعد از 15 دقیقه صورت خود را با آب ولرم بشویید.


 1. ماسک کشک لیمو و سفیده تخم مرغ

  ماسک لیمو ، کشک و سفیده تخم مرغ:

یکی دیگر از ماسک های ضد آکنه که برای درمان آکنه زیر پوستی استفاده می شود این ماسک است.

این ماسک دارای خواص ضد باکتریایی است که با لیمو به میزان زیادی افزایش می یابد.

شما نیز باید بدانید کشک و لیمو یکی از بهترین لایه بردارهای صورت هستند آنها می توانند به بهترین شکل ممکن جوش ها را از بین ببرند. با وجود سفیده تخم مرغ ، پروتئین این ماسک بسیار زیاد است. سیستم دفاعی پوست آن کمک می کند.

طرز تهیه این ماسک:

برای تهیه این ماسک ، باید دو قاشق عسل را در چهار قاشق آب لیمو مخلوط کرده و سپس سه قاشق غذاخوری کشک به آن اضافه کنید. سپس سفیده تخم مرغ را اضافه کرده و مواد را خوب مخلوط کنید.

اگر محلول به دست آمد باید شل شود مقداری آرد ذرت به آن اضافه کنید تا یک شکل صاف و یکنواخت به دست آید. این ماسک را به مدت 15 دقیقه روی صورت خود قرار دهید و سپس آن را با آب ولرم بشویید.


 1. ماسک خیار و آلوئه ورا

  ماسک خیار و آلوئه ورا:

یکی دیگر از ماسک های ضد جوش که تاثیر زیادی در از بین بردن جوش دارد این ماسک است.

آلوئه ورا به تنهایی می تواند جوش ها را درمان کند و وقتی با خیار مخلوط شود ، بسیار قوی تر است.

طرز تهیه این ماسک:

برای تهیه این ماسک ، باید خیار را پوست بگیرید و رنده کنید و دو قاشق غذاخوری آب آلوئه ورا به آن اضافه کنید. اگر یک قاشق عسل به آن اضافه کردید قدرت لایه برداری خیلی زیاد می شود. این ماسک را روی صورت خشک خود بمالید و بعد از 15 دقیقه بشویید.


 1. ماسک توت فرنگی و خامه ترش

  ماسک توت فرنگی و خامه ترش:

این ماسک یکی از ماسک های ضد جوش اروپایی است که به خوبی جوش ها را از بین می برد.

خامه ترش دارای اسید لاکتیک و توت فرنگی دارای ویتامین C است که هر دو می توانند به درمان آکنه کمک کنند.

از این ماسک روی صورت خود استفاده کنید طراوت و جوانی شما می بخشید و این اعتماد به نفس شما را افزایش می دهد.

طرز تهیه این ماسک:

برای تهیه این ماسک ، باید چند عدد توت فرنگی رسیده را با خامه ترش خوب له کرده و هم بزنید تا خمیر یکدستی به دست آید. پس از تهیه این ماسک ، آن را به مدت 10 دقیقه روی صورت خود بگذارید و سپس صورت خود را با آب گرم بشویید.


 1. ماسک عسل و موز

  ماسک عسل و موز:

یکی دیگر از ماسک های ضد آکنه که برای درمان آکنه زیر پوستی استفاده می شود این ماسک است.

همه ما به خوبی از فواید عسل آگاه هستیم و وقتی با موز مخلوط شود ، فواید آن بیشتر می شود.

تهیه این ماسک در مقایسه با سایر ماسک ها بسیار آسان است قیمت پایین به همین دلیل افراد زیادی از آن استفاده می کنند.

طرز تهیه این ماسک:

برای تهیه این ماسک ، باید دو قاشق غذاخوری عسل و یک موز را با هم ترکیب کرده و خوب مخلوط کنید تا یک ماسک نرم و نرم به دست آید. این ماسک را به مدت 10 دقیقه روی صورت تمیز خود بمالید و سپس آن را با آب ولرم بشویید.

اگر از این ماسک یک بار در روز استفاده کنید ، تاثیر فوق العاده آن را مشاهده خواهید کرد.

 1. ماسک پیاز و جو برای جوش

  ماسک پیاز و جو برای جوش

همه ما می دانیم که پیاز فواید زیادی دارد و از آن برای درمان بسیاری از مشکلات و بیماری ها استفاده می شود.

پیاز قدرت زیادی در تشکیل کلاژن پوست دارد و می تواند سلول های پوست را جوان کند. جو همچنین می تواند به عمق منافذ پوست نفوذ کند.

ماسک پیاز و جو می تواند رشد جوش ها را متوقف کند و همچنین می تواند جوش ها را به خوبی از بین ببرد.

طرز تهیه این ماسک:

برای تهیه این ماسک ابتدا جو را می پزید و وقتی داغ شد یک پیاز را در آن رنده کنید اگر فکر می کنید این ماسک خیلی غلیظ نیست باید مقداری عسل به آن اضافه کنید توصیه می شود هفته ای یکبار از این ماسک استفاده کنید و برای از بین بردن جوش ها باید 15 دقیقه روی پوست بماند.


 1. ماسک خاک رس و سفیده تخم مرغ

  ماسک خاک رس و سفیده تخم مرغ:

این ماسک واقعا می تواند با استفاده از آن همه آلودگی های روی پوست را از بین ببرد منافذ پوست را بسیار تمیز می کند و برای کسانی که پوست خشک دارند بسیار مناسب است. برای کسانی که ساعات زیادی در روز بیرون از خانه می مانند ، بهتر است از این ماسک برای از بین بردن جوش ها استفاده کنند.

طرز تهیه این ماسک:

برای تهیه این ماسک ، باید دو قاشق غذاخوری خاک رس را با آرد ذرت مخلوط کرده و سپس یک سفیده تخم مرغ را به آنها اضافه کنید. می توانید از این روش برای افزایش اثربخشی این ماسک در از بین بردن جوش ها استفاده کنید. یک قطره روغن بابونه اضافه کردن.

این ماسک را به مدت 10 دقیقه روی صورت خود قرار دهید ، سپس صورت خود را کاملاً بشویید تا جوش های پوست شما پاک شود.


 1. ماسک ترش لیمو و سفیده تخم مرغ

  ماسک لیمو ترش و سفیده تخم مرغ:

آب لیمو یکی از بهترین مواد برای از بین بردن جوش ها است که تاثیر زیادی در درمان آنها دارد. سفیده تخم مرغ همچنین حاوی مقدار زیادی پروتئین است و می تواند جوش های پوست شما را به خوبی تمیز کند.

طرز تهیه این ماسک:

برای تهیه این ماسک ، باید سفیده تخم مرغ را جدا کرده و آب یک لیمو ترش را به آن اضافه کنید. این ماده و ماسک باید غلیظ شده و روی صورت شما بمالد ، بنابراین بهتر است این ماسک را خوب مخلوط کنید.


 1. ماسک جوش شیرین

  ماسک جوش شیرین:

این ماسک راهی دیگر برای از بین بردن جوش هایی است که از گذشته تا به امروز زیاد استفاده شده است. جوش شیرین خواص زیادی دارد حاوی مقدار زیادی است و به همین دلیل است که گفته می شود یکی از بهترین ماسک ها برای جوش ها است.

طرز تهیه این ماسک:

برای تهیه این ماسک ، با مخلوط کردن جوش شیرین با مقداری آب ، یک خمیر غلیظ تهیه می کنید و سپس این ماسک را به خوبی روی صورت خود قرار دهید و بعد از 10 دقیقه ماسک را با آب ولرم بشویید.


 1. ماسک عسل و انگور برای جوش

  ماسک عسل و انگور برای جوش

این ماسک نیز یکی از ماسک های بی ضرر و عالی است که تاثیر بسزایی در از بین بردن جوش ها دارد. انگور نیز مانند عسل دارای خواص زیادی است. نقش مهمی در درمان بسیاری از مشکلات ایفا می کند.

طرز تهیه این ماسک:

برای تهیه این ماسک ، باید گریپ فروت و عسل و همچنین اگر را مخلوط کنید آرد ذرت افزودن آن اثر را دو چندان می کند. سپس این ماسک را به مدت 15 دقیقه روی صورت خود بگذارید و سپس آن را با آب ولرم کاملاً بشویید.


خلاصه ای از ماسک برای جوش:

همانطور که اشاره کردیم ماسک های ضد جوش تاثیر بسیار خوبی در از بین بردن جوش ها دارد و به همین دلیل است که می توانید از آنها برای از بین بردن جوش های خود استفاده کنید.

ماسک های ضد جوش زیادی وجود دارد و هر کدام از آنها دارای خواص و ویژگی های متفاوتی هستند که می توانید از آنها برای از بین بردن جوش های خود به نحو احسن استفاده کنید.

دیدگاهتان را بنویسید