ماه کامل فوریه ۲۰۲۲ – ماه برفی باورنکردنی در این هفته در آسمان بریتانیا قابل مشاهده است. چه ساعتی و چگونه آن را ببینیم


برنامه ناسا برای ارسال اولین نقاشی به ماه

یک ماموریت LUNAR در حال حاضر در حال انجام است تا اولین نقاشی را در سال ۲۰۲۲ به ماه بفرستد.

تابلویی که به فضا می رود با عنوان “ما با هم برمی خیزم – با نور ماه” توسط هنرمند معاصر بریتانیایی ساشا جفری خلق شده است.

ماموریت آوردن این اثر هنری به ماه ما توسط Selenian – یک شرکت مستقر در امارات متحده عربی که متخصص در مراقبت از هنر در فضا است – با همکاری Spacebit، Astrobotic، و ناسا از طریق ابتکار خدمات بار تجاری ماهری (CLPS) انجام می شود. .

این اثر هنری که اولین ماموریت هنری رسمی در تاریخ است، با یک صفحه طلایی آلومینیومی درجه یک هوافضا نقاشی شده است که نه تنها در برابر شرایط ماه مقاوم است، بلکه همیشه ماندگار است.

«اثر ساشا جعفری اولین اثر هنری روی ماه با این مقیاس و اهمیت خواهد بود. پاولو تاناسیوک، بنیانگذار Spacebit، گفت: این در سطح ماه، دور از دسترس، برای همیشه حفظ خواهد شد.

او افزود: “من به آینده ای اعتقاد دارم که در آن همزیستی هنر و مهندسی موج جدیدی از اکتشافات فضایی را تشکیل خواهد داد که به ابزاری قدرتمند برای الهام بخشیدن، آموزش و بازگرداندن بشریت تبدیل خواهد شد.”

این نقاشی قرار است هفته آینده در یک کنفرانس مطبوعاتی در دبی، امارات رونمایی شود و انتظار می‌رود که ۸۸ قلب منحصربه‌فرد در آن نمایش داده شود.

قلب‌های نقاشی شده که Jafri “NFTs Moonheart” نامیده می‌شوند، به‌عنوان توکن‌های غیرقابل تعویض یا دارایی‌های دیجیتال در جهان عرضه می‌شوند.